reklama
reklama

Patryk Marjan nominowany przez Donalda Tuska. Prezydent Bełchatowa przyjął powołanie do rady

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Departament Służby Cywilnej KPRM

Patryk Marjan nominowany przez Donalda Tuska. Prezydent Bełchatowa przyjął powołanie do rady - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
10
zdjęć

Patryk Marjan odbiera akt powołania | foto Departament Służby Cywilnej KPRM

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WydarzeniaNowi członkowie jednej z rad działających przy Prezesie Rady Ministrów właśnie odebrali akty powołania, a także odbyli pierwsze posiedzenie. W ośmioosobowym składzie znalazł się również prezydent Bełchatowa, Patryk Marjan. Jak komentuje swoje powołanie?
reklama

W piątek, 4 marca, odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Służby Publicznej w nowym składzie. Spotkanie rozpoczęło się od wręczenia aktów powołania. Nowi członkowie rady odebrali je z rąk ministra Jakuba Stefaniaka, Sekretarza Stanu, Zastępcy Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Patryk Marjan powołany do Rady Służby Publicznej

Wśród ośmiu osób, nominowanych przez premiera Donalda Tuska do zasiadania w radzie, znalazł się również prezydent Bełchatowa, Patryk Marjan, który jak sam mówi będzie dbał o to, by głos samorządowców i obywateli był słyszalny tam, gdzie zapadają kluczowe decyzje. 

- Z dużą odpowiedzialnością przyjąłem powołanie do Rady Służby Publicznej – organu zrzeszającego przedstawicieli różnych środowisk. Zostałem rekomendowany z środowiska centroprawicowego i traktuję tę społeczną funkcję jako szansę, by wnieść głos samorządów i praktyczne doświadczenie. Chcę wspierać budowę sprawnej administracji, która rzeczywiście służy obywatelom – mówi nam Patryk Marjan.

reklama

Do rady na najbliższe cztery lata oprócz prezydenta Bełchatowa powołani zostali: Maria Małgorzata Janyska, prof. dr hab. Jolanta Itrich-Drabarek, dr hab. Robert Gawłowski, dr hab. Dawid Sześciło, Michał Pyrzyk, Bartosz Romowicz oraz Zdzisław Sipiera.

Jak działa Rada Służby Publicznej?

Zgodnie z przepisami kadencja rady trwa cztery lata. W jej skład może wchodzić od siedmiu do dziewięciu osób, które powoływane są przez Prezesa Rady Ministrów. Jej głównym zadaniem jest dbałość o rozwój i sprawne funkcjonowanie administracji publicznej, a także zapewnienie, aby służba cywilna była profesjonalna i skuteczna. Warto również zaznaczyć, że członkowie rady nie otrzymują wynagrodzenia za ich działalność, a swoje funkcje pełnią do czasu powołania następców.

Czym zajmuje się Rada Służby Publicznej?

Do zadań radny należy przede wszystkim doradzanie premierowi i wyrażenie opinii na temat służby cywilnej. Jej członkowie zajmują się sprawami przedstawianymi im przez Prezesa Rady Ministrów lub Szefa Służby Cywilnej, a także tymi wynikającymi z ich własnej inicjatywy.

Oprócz tego do zadań członków rady należy wyrażanie opinii na temat: projektu programu zarządzania zasobami ludzkimi w służbie cywilnej, projektu ustawy budżetowej w części dotyczącej właśnie służby cywilnej oraz corocznego wykonania budżetu państwa w tym zakresie. W kompetencje rady wchodzi również opiniowanie tematów związanych z wynagrodzeniami w zakresie służby cywilnej.

reklama

- Rada ocenia również przebieg postępowań kwalifikacyjnych w służbie cywilnej. Jej przewodniczący wchodzi w skład Rady Krajowej Szkoły Administracji Publicznej. Do zadań Rady Służby Publicznej, we współpracy z KSAP, należy także upowszechnianie najlepszych standardów, wzorców i doświadczeń w zakresie funkcjonowania służby publicznej – informuje Departament Służby Cywilnej KPRM.

Członkowie rady opiniują również: projekty aktów normatywnych dotyczących służby cywilnej, plan szkoleń, etykę korpusu służby cywilnej oraz sprawozdania Szefa Służby Cywilnej o jej stanie i realizacji zadań służby w poprzednim roku.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
logo