W tym roku przez spółki zależne PGE przewinęło się prawdziwe kadrowe tsunami. Wszystko za sprawą zmian w zarządach PGE i PGE GiEK, po odsunięciu PiS od władzy i utworzeniu rządu Donalda Tuska. Do rewolucji doszło nie tylko w kopalni i elektrowni Bełchatów, ale też w spółkach zależnych, których właścicielem, w większości przypadków, jest koncern PGE GiEK. Wiosną odwołano wielu prezesów nominowanych za poprzedniej władzy, a w kolejnych miesiącach powołano ich następców.
Karuzela na stanowiskach prezesów
W spółce Elmen, zajmującej się świadczeniem usług remontowo-budowlanych dla sektora energetycznego, głównie dla PGE GiEK, na stanowisko prezesa powołano Jana Żaka. Stery w Elbest Security, która odpowiada za ochronę obiektów PGE m.in. kopalni i elektrowni Bełchatów, objął z kolei Cezary Tuliszka, natomiast funkcję wiceprezesa Artur Lewczuk.W MegaSerwisie, który oferuje usługi sprzątania oraz gastronomię w kopalniach, elektrowniach i zakładach energetycznych, funkcję prezesa zarządu objął Zygmunt Ptak. Natomiast na wiceprezesów zarządu nominowano: Szczepana Jasińskiego i Grzegorz Bałajewicza. Zmiany nastąpiły również w spółce Ramb. Na prezesa zarządu powołano Piotra Małeckiego, a na wiceprezesa Michała Nowickiego.
Były sekretarz województwa prezesem
W sierpniu tego roku ogłoszono też konkurs na szefa spółki Betrans, która świadczy usługi transportowe dla kopalni i elektrowni. Prezesem został Jakub Mielczarek, który był sekretarzem województwa łódzkiego w latach 2010-2019 za rządów Platformy Obywatelskiej i PSL. Po dojściu PiS do władzy, w 2019 roku został wiceprezesem Bionanoparku w Łodzi. W marcu 2020 r. został dyrektorem biura zarządu Związku Województw RP, natomiast w kadencji 2018-2023 był radnym miejskim w Strykowie. To jednak nie koniec zmian w Betransie. W ostatnim czasie ogłoszono postępowanie kwalifikacyjne na wiceprezesa zarządu w tej spółce.
Konkurs na wiceprezesa spółki
Jakie wymagania powinni spełnić kandydaci? Muszą mieć wykształcenie wyższe, co najmniej 5-letni okres zatrudnienia i minimum 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych. Kandydować na wiceprezesa nie może osoba skazana prawomocnym wyrokiem, pełniąca funkcję społecznego współpracownika albo zatrudniona w biurze poselskim, senatorskim, poselsko – senatorskim lub biurze posła do Parlamentu Europejskiego. Kandydat nie może być zatrudniony przez partię polityczną, pełnić funkcji w organizacji związkowej. Jego aktywność społeczna lub zarobkowa nie może rodzić konfliktu interesów wobec działalności spółki. Kandydaci swoje zgłoszenia mogą składać do 22 listopada.
Komentarze (0)