Reklama

Reklama

Polała się krew pracowników PGE GiEK. Krwiodawcy podsumowali rok [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Początek nowego roku dla wielu jest czasem podsumowań. Pokusili się o to również członkowie klubów Honorowych Dawców Krwi działających przy spółce PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Jak dużo drogocennego leku udało się zebrać?

Reklama

Członkowie klubów HDK działających przy elektrowniach i kopalniach spółki aktywnie oddają krew od 1974 roku. Jednym z miejsc które zapoczątkowało taką działalność była Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów. Kolejne kluby zrzeszające honorowych dawców krwi powstały również w w Elektrowniach Bełchatów, Dolna Odra, Turów oraz Opole.

Aktualnie najliczniejsze kluby zrzeszają ponad 220 członków, a łącznie zanotowano już prawie 600 dawców, którzy regularnie biorą udział w zbiórkach krwi. W 2022 roku udało się zorganizować 18 akcji krwiodawstwa podczas których pracownicy elektrowni i kopalni oddali blisko 265 litrów krwi.

- Aktywna działalność krwiodawców z PGE GiEK w 2022 r. to dowód na to, że idea honorowego krwiodawstwa i tym samym bezinteresownego ratowania czyjegoś życia i zdrowia, jest dla naszych pracowników niezwykle ważna. Dziękuję wszystkim krwiodawcom z PGE GiEK za aktywny udział w ubiegłorocznych zbiórkach – wasze działanie zasługuje na największe uznanie – powiedział Sławomir Podkówka, wiceprezes ds. finansowych, reprezentujący zarząd PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Członkowie klubów HDK nie zamierzają jednak zakończyć swojego działania. Wręcz przeciwnie na cały 2023 rok zaplanowano już kolejne akcji i zbiórki krwi, w których będą mogli wziąć zarówno pracownicy PGE GiEK, jak i mieszkańcy Bełchatowa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy