Reklama

Reklama

Pracownicy PGE wsiedli na rowery. Prezes obiecywał wspólną przejażdżkę, ale...

Opublikowano: czw, 9 cze 2022 13:50
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Pracownicy PGE świętowali dzień roweru. W tym celu mieli przyjechać do pracy właśnie tym środkiem transportu. Niestety akcja napotkała pewną przeszkodę, a na wydarzeniu zabrakło prezesa...

Reklama

W siedzibie PGE GiEK świętowano Światowy Dzień Roweru. Z tej okazji w czwartek (9 czerwca) pracownicy spółki przyjechali do pracy na rowerach. Niestety, z powodu porannej burzy, frekwencja była mniejsza niż się spodziewano. Wiele osób, które zazwyczaj korzystają z tego środka transportu, musiało skorzystać z samochodów.

Mimo wszystko w czasie przerwy równo w południe, część pracowników wyszła przed budynek, by przejechać po ścieżkach rowerowych w okolicach siedziby PGE na ulicy Węglowej. Swój udział w rowerowym rajdzie wokół gmachu koncernu wcześniej zapowiadał prezes zarządu PGE GiEK - Andrzej Legeżyński. Niestety nie udało mu się dołączyć do dzisiejszej akcji, ze względu na pilne obowiązki służbowe.

- Dobrze wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska w codziennym funkcjonowaniu spółki, dlatego aktywizujemy pracowników w tym zakresie organizując proekologiczne akcje. Jest to nasz wkład w szeroko pojętą społeczną odpowiedzialność biznesu. Niezwykle się cieszę, że mimo fatalnej pogody w godzinach porannych grupa naszych pracowników zamieniła dziś swoje samochody na rowery i niech będzie to inspiracją dla wszystkich, żeby takich wyborów dokonywali jak najczęściej. Jak tylko będzie to możliwe, sam również będę korzystał z opcji rowerowych dojazdów do pracy i to nie tylko od święta – mówi Andrzej Legeżyński, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Akcja „Rowerem dla klimatu” miała na celu promowanie ochrony środowiska, a także zdrowego stylu życia wśród osób pracujących w PGE. Po przejażdżce uczestnicy mogli liczyć na przekąskę w postaci jabłek i soków owocowych.

- Ochrona środowiska jest bardzo ważna dla pracowników, dlatego organizacja akcji proekologicznych jest naszym wkładem w szeroko pojętą społeczną odpowiedzialność biznesu - mówi Sandra Apanasionek, rzecznik prasowy koncernu PGE GiEK. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy