Reklama

Reklama

Bakterie w wodociągu, sanepid wydał ostrzeżenie. Wcześniej doszło do awarii...

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum/Zdjęcie poglądowe

Bakterie w wodociągu, sanepid wydał ostrzeżenie. Wcześniej doszło do awarii... - Zdjęcie główne

foto Archiwum/Zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Bakterie coli wykryto w wodociągu, który dostarcza wodę do kilkudziesięciu miejscowości w gminie Bełchatów. Problem mają też mieszkańcy Kaszewic i Żelichowa. Sanepid wydał ostrzeżenia. Czy woda nadaje się do spożycia?

Reklama

Sanepid w Bełchatowie poinformował, że w próbkach wody, które zostały pobrane z wodociągu Parzniewice po ubiegłotygodniowej awarii, wykryto bakterie coli. Zgodnie z zaleceniem Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bełchatowie, woda nadaje się do spożycia po uprzednim przegotowaniu. Do celów bytowych (mycie, pranie, prace porządkowe etc) można ją stosować bez ograniczeń.
 
Woda z wodociągu Parzniewice musi być gotowana przed spożyciem w następujących miejscowościach gminy Bełchatów: Augustynów, Borki, Bugaj, Bukowa, Dobiecin Kolonia, Dobiecin, Dobrzelów, Helenów, Janina, Janów, Korczew, Kielchinów, Księży Młyn, Kurnos Drugi, Kurnos Pierwszy, Łękawa, Mazury, Mokracz, Myszaki, Niedyszyna, Oleśnik, Poręby, Postękalice, Rząsawa, Wielopole (posesja nr 13), Wiktorów, Wólka Łękawska, Zawadów, Zawały, Zdzieszulice Dolne, Zdzieszulice Górne, Zwierzchów, Wawrzkowizna.
 
Ostrzeżenia dotyczą też kilku miejscowości w gminie Kluki. Są to Kaszewice i Kolonia Kaszewice (dotyczy części posesji), a także Żelichów. Natomiast w Bełchatowie wodę muszą gotować mieszkańcy ulicy Górnej (posesje nr 3,7,25).
 
Przypomnijmy, że do awarii sieci wodociągowej doszło 28 lipca w Wólce Łękawskiej. Gmina podstawiła do wielu miejscowości beczkowozy. Kolejnego dnia awaria została usunięta. Wodociąg przez kilka dni był płukany. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy