reklama

Zmienią sąd w mieszkania socjalne. Gdzie będzie urzędować bełchatowska Temida?

Opublikowano:
Autor:

Zmienią sąd w mieszkania socjalne.  Gdzie będzie urzędować bełchatowska Temida?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WydarzeniaBudowa siedziby bełchatowskiej prokuratury idzie zgodnie z planem – u zbiegu ulic 1 Maja i Okrzei widać postęp prac. Tymczasem druga instytucja wymiaru sprawiedliwości – Sąd Rejonowy w Bełchatowie również przygotowuje się do zmian. Jak informuje magistrat jeszcze w tym roku ma być gotowa dokumentacja techniczna dla nowego budynku sądu i tym samym do adaptacji obecnej siedziby na mieszkania socjalne.

Łódzki Sąd Apelacyjny ogłosił postępowanie przetargowe, tym samym poczyniono kolejny krok do budowy nowego gmachu sądu, ale także do adaptacji obecnej siedziby na mieszkania socjalne.

- Zgodnie z zawartym pod koniec 2017 roku porozumieniem między prezydentem Bełchatowa, Mariolą Czechowską, a prezesem sądu i starostą, magistrat przekazał działki przy ul. Pabianickiej – pomiędzy dawnym Fazbudem (dziś to budynek starostwa), a budynkiem wydziału ochrony środowiska starostwa, w którym dawniej mieściła się szkoła rolnicza. W zamian obecny budynek Sądu Rejonowego przy ul. Okrzei przejdzie na własność miasta – informują miejscy urzędnicy

Budowę nowej siedziby Sądu Rejonowego w Bełchatowie jeszcze w drugiej połowie ubiegłego roku zatwierdziło Ministerstwo Sprawiedliwości i tym samym ta inwestycja została wprowadzona do planu budżetu resortu. Idąc za treścią warunków zamówienia przetargowego, koncepcja i architektoniczna ma być gotowa w terminie do 60 dni od daty podpisania umowy z wykonawcą, natomiast projekt budowlany do 160 dni a wielobranżowa dokumentacja projektowo-kosztorysowa wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę - do 250 dni. Oznacza to, że wszystkie niezbędne dokumenty będą gotowe jeszcze w 2019 roku. Inwestycja, której koszt szacowany jest na ok. 33 mln złotych ma być gotowa w ciągu kilku najbliższych lat.

Urząd Miasta od dawna podkreślał, że obecny gmach Sądu Rejonowego będzie zagospodarowany na budynek mieszkalny.

- W obecnej siedzibie sądu mieścił się wcześniej hotel robotniczy, więc przystosowanie go na potrzeby mieszkalne nie będzie trudne. Zależy nam, by czas przebudowy był jak najkrótszy i mieszkańcy jak najszybciej mogli się wprowadzić do nowych lokali – dodaje prezydent Czechowska

Obecnie czas oczekiwania na mieszkanie komunalne bądź socjalne zależy od liczby zwalnianych lokali przez dotychczasowych najemców – średnio jest to ok. 1,5 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE