Reklama

Wiceprezydent Politański reaguje w sprawie seks-skandalu. Dyrektor szkoły zawieszona

Opublikowano:
Autor:

Wiceprezydent Politański reaguje w sprawie seks-skandalu. Dyrektor szkoły zawieszona - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dyrektor szkoły podstawowej, w której mogło dojść do bulwersującej sytuacji o podtekście seksualnym została z dniem dzisiejszym odsunięta od pełnienia swoich obowiązków. Taką decyzję podjął Łukasz Politański, wiceprezydent odpowiedzialny między innymi za oświatę, a jest ona efektem prowadzonego postępowania wyjaśniającego.

W minionym tygodniu łódzkie Kuratorium Oświaty zdecydowało o wszczęciu wobec dyrektorki szkoły postępowania wyjaśniającego. Rzecznik dyscyplinarny dla nauczycieli, który pracuje przy kuratorium ma zbadać, czy dyrekcja szkoły po pierwsze dopełniła wszelkich czynności, by zapewnić niepełnosprawnemu uczniowi należytą opiekę, a po wtóre czy dyrektor szkoły sprawowała właściwy nadzór nad pracą podległych jej nauczycieli.

- Podjąłem decyzję o zawieszeniu dyrektor od pełnienia obowiązków do czasu zakończenia postępowania wyjaśniającego, prowadzonego wobec niej przez rzecznika dyscyplinarnego dla nauczycieli – poinformował nas Łukasz Politański i dodaje: - Dla mnie najważniejsze jest dobro uczniów i należyta praca placówki do której uczęszczają.

Obowiązki dyrektorki do czasu wyjaśnienia sprawy będzie pełnić wicedyrektorka. Odsunięta dyrektor nie musi przychodzić do pracy, ale zgodnie z obowiązującymi przepisami, będzie jej wypłacana pensja zasadnicza.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE