Reklama

Reklama

Senator Dobkowski z PiS pisze do prokuratury i ministra Czarnka. ''Zachowania te są bestialskie"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Senator Dobkowski z PiS pisze do prokuratury i ministra Czarnka. ''Zachowania te są bestialskie" - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Senator Wiesław Dobkowski zwrócił się do Prokuratury Rejonowej w Bełchatowie o podjęcie odpowiednich działań w sprawie ostatnich wydarzeń z udziałem uczniów bełchatowskich szkół. Do sieci trafiły nagrania, na których widać jak młodzież znęca się nad swoim rówieśnikiem. Senator PiS zawiadomił też Ministra Edukacji i Nauki - Przemysława Czarnka.

Reklama

Seria przypadków przemocy, do jakiej dochodzi pomiędzy uczniami bełchatowskich szkół, sprawiła, że mocno na całą sytuację zareagowali również politycy. Przypomnijmy, że interwencję poselską w starostwie złożyły posłanki Lewicy. Zareagować postanowił również senator PiS z Bełchatowa – Wiesław Dobkowski, który napisał w tej sprawie do Prokuratury Rejonowej w Bełchatowie, a także do Ministra Edukacja – Przemysława Czarnka.

O sprawie przemocy wśród uczniów zrobiło się głośno pod koniec lutego, kiedy światło dzienne ujrzał pierwszy z bulwersujących filmików, na którym grupka nastolatków kazała klęczeć 16-latkowi i przepraszać, jeden z napastników uderzył go w twarz, a inny strzepnął na chłopca popiół z papierosa. Całe zajście nagrano komórką, a video trafiło do sieci. 

Wkrótce do internetu trafiło nagranie z innego zdarzenia. Widać na nim klęczącego na ziemi chłopaka, który jest zmuszany przez swojego rówieśnika i grupę osób stojących poza kadrem, do wykrzyczenia słów „je*ać GKS”. Następnie pokrzywdzony zostaje uderzony w twarz, a także kopnięty. Wszystko działo się obok ZSP 1 przy ulicy Czaplinieckiej w Bełchatowie. Kilka dni później wypłynął kolejny filmik. Tym razem w bójce pod galerią Olimpia udział brały trzy młode dziewczyny. Na nagraniu widać, jak jedna z nastolatek atakuje swoją rówieśniczkę i prawdopodobnie zaczyna ją dusić. Wtedy do akcji wkracza trzecia z dziewczyn, próbując rozdzielić bijącą się dwójkę.

Senator Dobkowski do bełchatowskiej prokuratury zwrócił się z prośbą „o rzetelne podejście i dokładne zbadanie sprawy pobicia i poniżania ucznia” przez nastolatków bełchatowskich szkół średnich.

- Zachowania te są bestialskie i nie mają nic wspólnego z prawidłowym funkcjonowaniem w społeczeństwie. Niewyobrażalne jest to, że znęcający się nastolatkowie czerpią z upokarzania innych ogromną satysfakcję, „chwaląc się” swoimi poczynaniami w ogólnodostępnych nagraniach. Niedopuszczalnym jest wyładowywanie swojej agresji na innych, poprzez wyzywanie, poniżanie czy bicie – napisał Wiesław Dobkowski.

W piśmie do prokuratury poprosił o podjęcie stosowanych działań , które „przyniosą sprawiedliwe jej rozstrzygnięcie i będą piętnowały zachowania niezgodne z prawem”.

Senator Dokowski o bulwersujących przypadkach pobić i nagrań poinformował też Ministra Edukacji i Nauki – Przemysława Czarnka. Zwrócił się do niego o podjęcie stosownych działań, a także rozważenie możliwości kontroli przez Kuratora Oświaty.

Przypomniał też, że w ostatnich tygodniach o przypadkach przemocy wśród młodzieży było głośno nie tylko w Bełchatowie, ale też w Zamościu, Białej Podlaskiej, Pruszkowie czy Jaworznie. W Zamościu śmierć poniósł 16-letni chłopak.

- Natomiast, ile jeszcze wydarzyło się takich nagannych sytuacji i ile może mieć miejsce – tego tak naprawdę nie wie nikt. Uczniowie przecież powinni czuć się bezpiecznie w swoim środowisku, wśród rówieśników. Powinni z uśmiechem i spokojem iść do szkoły i z niej wracać, nie obawiając się napaści i krzywdy z niczyjej strony, a tym bardziej ze strony własnych kolegów czy koleżanek – czytamy w piśmie do ministra Czarnka.

Według Dobkowskiego, należałoby wypracować wspólnie z organami ścigania rozwiązania, które miałyby „na celu edukację od najmłodszych lat i zapobiegały patologicznym zachowaniom, które powinny być piętnowane”.

- Należy mieć również na uwadze fakt, iż każde tego typu zachowanie odciska niewyobrażalne piętno w psychice dziecka czy nastolatka. Mając na uwadze dobro dzieci i młodzieży proszę Pana Ministra o zaangażowanie w sprawę – napisał senator Dobkowski.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy