Reklama

Reklama

"Restrykcje będą zaostrzone". Strażnicy miejscy w bełchatowskich szkołach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Starostwo powiatowe w Bełchatowie

"Restrykcje będą zaostrzone". Strażnicy miejscy w bełchatowskich szkołach - Zdjęcie główne

W ZSP nr 1 w Bełchatowie odbyło się spotkanie profilaktyczne z uczniami | foto Starostwo powiatowe w Bełchatowie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W bełchatowskich szkołach trwają spotkania profilaktyczne z uczniami. To reakcja na ostatnie przypadki przemocy wśród uczniów i bulwersujące filmiki, które trafiły do sieci. Popularnego „Energetyka” odwiedził funkcjonariusz straży miejskiej, który ostrzegł młodzież, zapowiadając… zaostrzenie restrykcji.

Reklama

O problemie przemocy wśród uczniów bełchatowskich szkół średnich w ostatnich tygodniach zrobił się głośno nie tylko w regionie, ale również w całym kraju. Pod koniec lutego grupka nastolatków z dwóch bełchatowskich szkół kazała klęczeć 16-latkowi i przepraszać, jeden z napastników uderzył go w twarz, a inny strzepnął na chłopca popiół z papierosa. Wszystko nagrano komórką, a video trafiło do sieci. Nie minęło wiele czasu, a do sieci trafiło kolejne nagranie. Widać na nim klęczącego na ziemi chłopaka, który jest zmuszany przez swojego rówieśnika i grupę osób stojących poza kadrem, do wykrzyczenia słów „je*ać GKS”. Następnie pokrzywdzony zostaje uderzony ręką w twarz, a także kopnięty z tak dużą siłą, że na chwilę traci równowagę. Do zdarzenia najprawdopodobniej doszło na parkingu obok ZSP 1 przy ulicy Czaplinieckiej w Bełchatowie.

Na sytuację zareagowało bełchatowskie starostwo, które jest organem prowadzącym szkół. Zorganizowano spotkania z rodzicami. W bełchatowskich szkołach pojawili się również policjanci, a także strażnicy miejscy. Podczas jednego ze spotkań profilaktycznych z młodzieżą rozmawiał Dariusz Opałka z zespołu ds. nieletnich i profilaktyki Straży Miejskiej w Bełchatowie. Funkcjonariusz spotkał się z uczniami ponad dziesięciu klas w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1.

 

 

Jak informuje bełchatowskie starostwo, celem spotkania była profilaktyka i uświadomienie uczniom, co wolno im robić, a za co mogą zostać ukarani.

- Restrykcje będą zaostrzone, dlatego bądźcie roztropni i rozważni, by nie mieć kłopotów i konfliktów z prawem – ostrzegał st.insp. Dariusz Opałka z Zespołu ds. Nieletnich i Profilaktyki Straży Miejskiej w Bełchatowie.

Strażnik przytoczył przykłady z zawodowego doświadczenia, które przez stróżów prawa są najczęściej spotykane, a które mogą spotkać się z mandatem czy też upomnieniem. Chodzi tutaj m.in. o głośne słuchanie muzyki, picie alkoholu czy palenie papierosów w miejscu publicznym. Strażnik zaznaczył, że pewne czyny młodych ludzi mogą ich drogo kosztować w przyszłości i zaważyć na tym, jak w kolejnych latach będzie wyglądało ich życie.

- Zważajcie na swoje zachowanie, które może mieć skutki w waszym przyszłym życiu. W zależności od przewinienia gama restrykcji jest bardzo szeroka, niektóre są bardzo dotkliwe i odbiją piętno na waszym życiu – ostrzegał Dariusz Opałka. - Coraz częściej pracodawcy wymagają zaświadczenia o niekaralności. Wejście w konflikt z prawem może być nie do pokonania przeszkodą w realizacji zawodowej kariery.

Uczniowie uczestniczyli też w zajęciach z pedagogiem, podczas których rozmawiano o agresji, przemocy czy hejcie.

W ostatnich tygodniach, w związku z wydarzeniami z udziałem uczniów bełchatowskich szkół, na starostwo spadła fala krytyki, zarówno ze strony radnych powiatowych, jak i parlamentarzystów z regionu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy