Reklama

Reklama

Starostwo zmienia wysokość opłat. Chodzi o parkowane samochody...

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Starostwo zmienia wysokość opłat. Chodzi o parkowane samochody... - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Za roztargnienie i celowe parkowanie w miejscu niedozwolonym trzeba płacić. Radni powiatowi przyjęli uchwałę, która nie ucieszy kierowców. Wzrosły stawki za odholowanie i pozostawienie pojazdu na parkingu strzeżonym.

Reklama

Podczas ostatniej sesji, powiatowi radni ustalili nowe stawki, które będą zmuszeni płacić mieszkańcy za usunięcie pojazdów z dróg, a później za parkowanie ich na parkingach strzeżonych. Opłaty za usunięcie pojazdu z drogi oraz koszty parkingu strzeżonego wzrosły. Wiąże się to z rozwiązaniem umowy z poprzednim wykonawcą oraz podpisaniem nowej z inną firmą, zajmującą się całodobowymi usługami holowania i usuwania pojazdów oraz przechowywaniem ich na parkingu strzeżonym.

Po ustaleniu stawek z nowym wykonawcą koszty usunięcia roweru, motoroweru i motocykla nie uległy zmianie i odpowiednio wynoszą 50 i 100 zł. W przypadku większych pojazdów ceny poszły w górę. Teraz za odholowanie pojazdu o masie do 3,5 t właściciel zapłaci 245 zł, czyli o 45 zł więcej. W przypadku pojazdu powyżej 3,5 t koszty wzrastają do 297,50 zł.

Koszty usunięcia nieprawidłowo zaparkowanego pojazdu przekraczającego 7,5 t to 424,99 zł, a tego powyżej 16 t to 649,44 t. W sytuacji, gdy w usuwanym pojeździe znajdują się materiały niebezpieczne, cena wzrosła do 750 zł. Mieszkańcy muszą również pilnować, w jakich miejscach zostawiają hulajnogi elektryczne, w przypadku tego rodzaju transportu usunięcie ich to koszt 50 zł.

Opłaty za każdą dobę, którą pojazd spędzi na parkingu strzeżonym, wzrosły w przypadku trzech środków transportu. Cena wzrosła o… jeden grosz. Zmiana dotyczy rowerów, motorowerów i hulajnóg elektrycznych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy