Reklama

Reklama

Minister Sasin o ''rewolucyjnym projekcie'' dotyczącym Bełchatowa. Jaka przyszłość czeka elektrownię?

Opublikowano: 12 kwietnia 2021 11:35
Autor: Greg | Zdjęcie: Archiwum

foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Ministerstwo Aktywów Państwowych w tym tygodniu skieruje do prac rządowych projekt restrukturyzacji energetyki. Zakłada on m.in. wydzielenie kopalni i elektrowni węglowych do odrębnej spółki, a także dokapitalizowanie nowego podmiotu.

Reklama

Zapowiadane od wielu miesięcy wydzielenie tzw. aktywów węglowych do nowej spółki zaczyna nabierać realnych kształtów. Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin, zapowiedział przekazanie do prac rządowych projektu restrukturyzacji energetyki. To z pewnością ważna wiadomość dla tysięcy pracowników bełchatowskiej kopalni i elektrowni. Oznacza to bowiem,  że zostaną one wydzielone z PGE, które skupi się na inwestycjach w zieloną energię.

Plany wydzielenia popiera też energetyczny koncern. Wiele razy mówił o tym w 2020 roku prezes PGE – Wojciech Dąbrowski, który zaznaczał przy tym, że pozyskanie taniego finansowania jest niemożliwe dla przedsiębiorstw, które posiadają w swoich zasobach źródła energii oparte na węglu. Dlatego wydzielenie elektrowni węglowych i kopalni jest jedyną alternatywą, aby PGE mogło przeprowadzić transformację w kierunku OZE.

Wygląda na to, że Ministerstwo Aktywów Państwowych plan powoli zaczyna wcielać w życie. O „ogromnym rewolucyjnym projekcie” zmian w energetyce minister Jacek Sasin opowiadał w wywiadzie dla RMF FM.

- To ogromny projekt, nad którym pracowaliśmy od wielu miesięcy, który zakłada przede wszystkim wydzielenie elektrowni węglowych z dotychczas funkcjonujących spółek, stworzenie odrębnego podmiotu i danie tym samym spółkom energetycznym Skarbu Państwa nowego oddechu, możliwości pozyskiwania finansowania, również dla nowych inwestycji – powiedział Jacek Sasin w rozmowie z RMF FM.

Zaprzeczył też, że wydzielone elektrownie węglowe to nie będzie żadna „czarna lista” i w żadnym razie nie będą one skazane na niebyt. Jak dodał, według planów mają one działać jeszcze przez ponad 20 lat, jednocześnie nie obciążając spólek energetycznych. Zaznaczył, że rząd będzie chciał otrzymać od Komisji Europejskiej zgodę na dokapitalizowanie nowego podmiotu, który przejmie tzw. aktywa węglowe.

- Spowoduje to, że będziemy produkować energię w takiej cenie, która nie będzie powodowała jakiegoś wzrostu cen energii dla przeciętnego Polaka. Musimy stworzyć taki mechanizm finansowy i również pomysł na taki mechanizm mamy – powiedział Jacek Sasin.

Według wicepremiera, dzięki temu Polska będzie bezpieczna energetycznie za sprawą aktywów węglowych, a z drugiej strony będzie można inwestować w rozwój OZE i energetykę gazową.

- Pracujemy też nad energetyką jądrową, która jest czysta i da nam dostęp do taniej energii – powiedział Jacek Sasin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (111)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 20 dni temu | ocena +1 / -1

  Jas

  Czytam te komentarze i nie dowierzam. Nikt już nie pamięta co obiecywali nam żyrandol i Pinokio przed wyborami. Węgiel ponad wszystko. Wystarczyło kilka miesiecy i wyznawcy bo nie wyborcy już zapomnieli. Teraz będą pomagać likwidatorom z tym samym entuzjazmem. Taka Lisowska moralność...

 • 23 dni temu | ocena +6 / -0

  Poupadali

  na łeb na szyję, skorzysta trzeci, tam gdzie dwóch się bije. - Obawiam się, że to będzie żuczek, no ....... ten co kulkę łaina toczy,

 • 23 dni temu | ocena +6 / -0

  Bełchatowianin

  Jeszcze bardziej rewolucyjny projekt zakłada w miejscu pokopalnianym wybudowania największego śmietnika europejskich śmieci i składowiska odpadów. Skoro wam Suchcicki nie odpowiada, to wybierzcie sobie cymbały po raz kolejny tureckiego żuczka, to z pewnością projekt będzie zrealizowany. Będziecie wąchać niemieckie i belgijskie smrody na własne życzenie.

  • 23 dni temu | ocena +4 / -0

   inhalacja

   na życzenie, może akurat okaże się antycovidowa :-))

 • 24 dni temu | ocena +9 / -1

  Pracownicy Centrali

  Pan Kazimierz Suchcicki to bardzo porządny gość, dzisiaj odwiedził Centralę GiEK i jesteśmy pod wrażeniem jego osobowości. Niektórzy przedstawiali tego pana w bardzo złym świetle, wręcz straszono Suchcickim i namawiano by głosować na Żuka. Dowiedziałyśmy się bardzo wiele ciekawych rzeczy, uważam, że informacje były bardzo rzetelne. Myślę że jest jedynym właściwym kandydatem zasługującym na poparcie. My będziemy głosowały na tego bardzo miłego P. Kazimierza Suchcickiego i chyba wszyscy powinni to samo uczynić

  • 23 dni temu | ocena +1 / -4

   Atrakcyjny Kazimierz

   Już był taki "Atrakcyjny Kazimierz" - jak mąż i nie mąż wciąż był sprawcą wielu ciąż.

  • 24 dni temu | ocena +7 / -1

   Zrywacz

   Ciekawe co ten Kazmirz ma w sobie, że tak go laski uwielbiają??? Zawsze politykował a i tak zawsze miał wzięcie. Kolesie mu zazdrościli ładnych kobiet, wyrywał takie laski, że szoook. Teraz chyba musiała go jakaś laska usidlić bo od dawna go nie widzę :-) Jako kumpel jest spoko i chyba do takiej roli się nadaje.

   • 23 dni temu | ocena +2 / -3

    Kadzidło

    Po wpisach widać - że bardzo rozmodlony jest i to już go dyskwalifikuje. Powinien szukać posady w radzie parafialnej a nie w spółce giełdowej.

    • 23 dni temu | ocena +5 / -0

     Święcona

     woda ci już nawet nie pomoże, jeśli się nie nawrócisz zagubiony synu marnotrawny.

    • 23 dni temu | ocena +6 / -0

     Normalny

     No i co z tego? Nie masz się czego czepić to tramwaju się czep jełopie. - To akurat jest zaletą a nie wadą. Widać, że nie wstydzi się Jezusa i swojej wiary. Modlitwa jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

   • 24 dni temu | ocena +6 / -1

    antyzrywacz

    Szkoda ci jełopie, żal za dupę ściska??? Przynajmniej normalny i zdrowy facet, który nie tylko ma jaja ale potrafi ich używać i tyle. Natomiast osobiście uważam, że takich rzeczy się nie wypomina, to jest jego sprawa osobista i tylko jego. Tu nie powinny być takie tematy poruszane. Więc się zrywaj z tego portalu, bo jak wyjdę z siebie to ...... nie pytaj lepiej.

  • 24 dni temu | ocena +8 / -0

   Tymek Kopalniak

   Nic dziwnego od zawsze Suchy jest kością w gardle, dla nieudolnej elity, straszą nim jak kiedyś straszono małe dzieci babą jagą. :-)) :-)) :-)) Tam gdzie znają go osobiście, to zawsze cieszy się sympatią ludzi i poparciem. Może się wreszcie przebije, daj Boże, bo to już ostatni dzwonek.

 • 24 dni temu | ocena +7 / -2

  Kazimierz Suchcicki

  Dla klimatycznych ideologów, przeczytajcie sobie artykuł, który ukazał się w WP, na temat najnowszych badań naukowych podważający klimatyczną ściemę, już 2 razy zmieniano tytuł, po czym został zdjęty z głównej strony WP. Na szczęście go skopiowałem bo nie mogę zamieścić linku do strony. Przeczytajcie zanim zniknie całkowicie. Po przeanalizowaniu najnowszych modeli klimatycznych, eksperci z Uniwersytetu w Utrechcie doszli do wniosku, że zmiany klimatyczne postępują wolniej, niż początkowo sądzono. Klimatolodzy cały czas dążą do udoskonalania modeli klimatycznych, które mają pomóc nam zrozumieć postępujące zmiany klimatyczne. Najnowsze badania prowadzone przez prof. Henka Dijkstrę i jego zespół doprowadziły do zaskakująco pozytywnych wniosków. Opublikowane w czasopiśmie Science Advances wyniki wskazują, że szacunki dotyczące wzrostu poziomu mórz i oceanów w ciągu najbliższych 100 lat są ok. 25 proc. zawyżone. Nowy model klimatyczny po raz pierwszy uwzględnił wiry oceaniczne, które zdaniem ekspertów mają ogromny wpływ na temperaturę wód, a do tej pory nie były brane pod uwagę. Dodanie wirów oceanicznych do symulacji prowadzi do bardziej realistycznego odwzorowania temperatur wód otaczających Antarktydę, co ma kluczowe znaczenie dla określenia utraty masy pokrywy lodowej. Darmowa Pożyczka w Wonga Bez zbędnych formalności, 100% online, natychmiastowy przelew. Sprawdź ofertę na Wonga.com - Pokrywa lodowa Antarktydy jest otoczona szelfami lodowymi, które ograniczają dopływ lodu lądowego do oceanu - wyjaśnia Van Westen, biorący udział w nowym badaniu. - Wyższe temperatury oceanów wokół Antarktydy zwiększają topnienie tych lodowych szelfów, powodując przyspieszenie topnienia lodowców, co w konsekwencji prowadzi do podnoszenia poziomu mórz. Obecne symulacje modelu klimatycznego, które nie uwzględniają wirów oceanicznych, przewidują, że temperatury oceanów wokół Antarktydy rosną w wyniku zmiany klimatu. Nowy model klimatyczny wskazuje na coś zupełnie innego, a naukowcy zauważyli, że niektóre zmiany klimatyczne powodują, że woda w pobliżu Antarktydy się ochładza. - Te regiony wydają się odporne na zmiany klimatyczne - tłumaczą naukowcy. - To właśnie zasługa wirów oceanicznych, wpływających na temperaturę wód w pobliżu Antarktydy - dodają. Wyjaśniają, że nowy model klimatyczny jest bardzo optymistyczny, ponieważ przewiduje znacznie mniejszą utratę pokrywy lodowej, niż początkowo sądzono. Van Westen dodaje również, że ​​zmniejsza to przewidywany wzrost poziomu mórz i oceanów na świecie o 25 proc. w ciągu najbliższych 100 lat. "To dobra wiadomość dla nisko położonych regionów", zauważa. - W naszej symulacji wiry oceaniczne odgrywają kluczową rolę w prognozach poziomu morza i pokazują, że nawet zjawiska na małą skalę mogą mieć globalny wpływ - dodaje Westen. Symulacja została przeprowadzona na krajowym superkomputerze w SURFsara w Amsterdamie. Badania trwały około roku, ponieważ tak szczegółowe modele klimatyczne wymagają ogromnej ilości obliczeń.

  • 24 dni temu | ocena +3 / -0

   Bodzio

   Gdzie to jest bo nie mogę znaleźć??? Kto był autorem tekstu?

  • 24 dni temu | ocena +4 / -1

   Kazimierz Suchcicki

   Błąd ortograficzny zniknął, ale reklamy zostały, nie wiem co się dzieje, nie potrafię ich wyeliminować. Pomimo tego, że je wycinam, pojawiają się po zamieszczeniu tekstu. Szkoda, że nie można dokonywać korekty tekstu.

 • 24 dni temu | ocena +3 / -1

  Kazimierz Suchcicki

  Co tu się dzieje na tym portalu? Co innego piszę a co innego się ukazuje. Wycinam reklamy, a one i tak wchodzą. Staram się pisać poprawnie a zdarzają błędy nawet ortograficzne których bym nigdy nie popełnił. Proszę powiedzieć mi co się tu dzieje? Nigdy nie napisałbym słowa "artykuł" przez Ó, a tak się tu stało. Przepraszam wszystkich

  • 24 dni temu | ocena +3 / -0

   Antywirus

   Może wirusa masz w telefonie? Może to być jakiś rodzaj trojana, teraz wirusy są bardzo inteligentne, nawet te komputerowe ;-) Zainstaluj sobie porządnego antywira i będzie ok.

 • 24 dni temu | ocena +3 / -2

  Kazimierz Suchcicki

  Dla klimatycznych ideologów, przeczytajcie sobie artykół, który ukazał się w WP, na temat najnowszych badań naukowych podważający klimatyczną ściemę, już 2 razy zmieniano tytuł, po czym został zdjęty z głównej strony WP. Na szczęście go skopiowałem bo nie mogę zamieścić linku do strony. Przeczytajcie zanim zniknie całkowicie. Po przeanalizowaniu najnowszych modeli klimatycznych, eksperci z Uniwersytetu w Utrechcie doszli do wniosku, że zmiany klimatyczne postępują wolniej, niż początkowo sądzono. Klimatolodzy cały czas dążą do udoskonalania modeli klimatycznych, które mają pomóc nam zrozumieć postępujące zmiany klimatyczne. Najnowsze badania prowadzone przez prof. Henka Dijkstrę i jego zespół doprowadziły do zaskakująco pozytywnych wniosków. Opublikowane w czasopiśmie Science Advances wyniki wskazują, że szacunki dotyczące wzrostu poziomu mórz i oceanów w ciągu najbliższych 100 lat są ok. 25 proc. zawyżone. Nowy model klimatyczny po raz pierwszy uwzględnił wiry oceaniczne, które zdaniem ekspertów mają ogromny wpływ na temperaturę wód, a do tej pory nie były brane pod uwagę. Dodanie wirów oceanicznych do symulacji prowadzi do bardziej realistycznego odwzorowania temperatur wód otaczających Antarktydę, co ma kluczowe znaczenie dla określenia utraty masy pokrywy lodowej. Darmowa Pożyczka w Wonga Bez zbędnych formalności, 100% online, natychmiastowy przelew. Sprawdź ofertę na Wonga.com - Pokrywa lodowa Antarktydy jest otoczona szelfami lodowymi, które ograniczają dopływ lodu lądowego do oceanu - wyjaśnia Van Westen, biorący udział w nowym badaniu. - Wyższe temperatury oceanów wokół Antarktydy zwiększają topnienie tych lodowych szelfów, powodując przyspieszenie topnienia lodowców, co w konsekwencji prowadzi do podnoszenia poziomu mórz. Obecne symulacje modelu klimatycznego, które nie uwzględniają wirów oceanicznych, przewidują, że temperatury oceanów wokół Antarktydy rosną w wyniku zmiany klimatu. Nowy model klimatyczny wskazuje na coś zupełnie innego, a naukowcy zauważyli, że niektóre zmiany klimatyczne powodują, że woda w pobliżu Antarktydy się ochładza. - Te regiony wydają się odporne na zmiany klimatyczne - tłumaczą naukowcy. - To właśnie zasługa wirów oceanicznych, wpływających na temperaturę wód w pobliżu Antarktydy - dodają. Wyjaśniają, że nowy model klimatyczny jest bardzo optymistyczny, ponieważ przewiduje znacznie mniejszą utratę pokrywy lodowej, niż początkowo sądzono. Van Westen dodaje również, że ​​zmniejsza to przewidywany wzrost poziomu mórz i oceanów na świecie o 25 proc. w ciągu najbliższych 100 lat. "To dobra wiadomość dla nisko położonych regionów", zauważa. - W naszej symulacji wiry oceaniczne odgrywają kluczową rolę w prognozach poziomu morza i pokazują, że nawet zjawiska na małą skalę mogą mieć globalny wpływ - dodaje Westen. Symulacja została przeprowadzona na krajowym superkomputerze w SURFsara w Amsterdamie. Badania trwały około roku, ponieważ tak szczegółowe modele klimatyczne wymagają ogromnej ilości obliczeń.

  • 24 dni temu | ocena +3 / -1

   Kazimierz Suchcicki

   Znowu treść została pomieszana z reklamami, sorry ale zdawało mi się, że reklamy zostały usunięte. Dla logicznie myślących, wiadomo dlaczego tak się dzieje, ale najważniejsza jest treść, która jednoznacznie wskazuje, kto jest winowajcą ocieplania klimatu i roztapiania się lodowców. Na pewno nie jest to Co-2 i to z prostej przyczyny, bo nie jest gazem cieplarnianym. Przestańcie wreszcie powielać te brednie. Same to, że artykuł, który mówi o podważeniu ściemy klimatycznej, za chwilę znika ze strony głównej, powinno dać Wam do myślenia. Z górniczym Szczęść Boże Kazimierz Suchcicki

 • 25 dni temu | ocena +6 / -3

  Pracownik

  Kazimierz Suchcickiego to jedyny realnie myślący kandydat z Bełchatowa do Rady Nadzorczej, bezkompromisowy i nieprzekupny

 • 25 dni temu | ocena +9 / -1

  szczury uciekaja

  panie miej nas w swej opiece... jeżeli sasin się za coś wziął....

 • 25 dni temu | ocena +11 / -2

  lokals

  To taki sam kłamczuch jak bełchatowska kłamczucha. Nic z tego nie będzie.

 • 25 dni temu | ocena +8 / -8

  Ola C. zalogowany

  A dla mnie to bardzo sensowne rozwiązania. Nie da się wszystkiego zrobić na hurra i pod wpływem emocji. Nie rozwalajmy energetyki, tylko powoli transformujmy. Zostawienie sektora energetycznego w rękach opinii publicznej byłoby skrajną nieodpowiedzialnością i akurat to, co jest proponowane daje szansę osiągnąć dwa cele: przejście na OZE i stopniowe schodzenie z węgla, które nie straumatyzuje regionu.

 • 25 dni temu | ocena +27 / -9

  Kazimierz Suchcicki

  Teraz tylko patrzeć jak w miejscu wykopu zamiast wielkich basenów,powstaną wielkie wysypisko śmieci i składowisko odpadów. Włodarze miasta i gmin z wielką pompą będą uczestniczyć w otwarciu wielkiej europejskiej inwestycji. Niestety ale nie mieliśmy i nie mamy szczęścia do wyboru właściwych ludzi zarządzających naszymi miastami. Natomiast używając zwrotu że znanego serialu Sami Swoi, o zarządzaniu kompleksem górniczo-energetycznym nie wspomnę. Gdzie nie wykorzystano najlepszych lat do uprzemysłowienia tego regionu. Wówczas gdy jeszcze Kopalnia i Elektrownia Bełchatów miały własną podmiotowość i mogły decydować o wielu inwestycjach, można było cudów gospodarczych dokonać, choćby tylko na bazie kopalin ubocznych, gdzie od produkcji kostki brukowej, po ceramikę, szkło, cegłę i wiele innych materiałów budowlanych można było produkować z własnych surowców. Z produktów ubocznych EB podczas spalania węgla, można produkować wiele cennych i niezbędnych dla gospodarki produktów.. Niemiecki Knauf produkuje z siarczanego odpadu płyty gipsowe, na które mają ogromny zbyt, dziwne, że naszym się to nie opłaciło. Mógłbym przytaczać dziesiątki takich przykładów, ale to i tak nie dotrze. Jeśli myślisz inaczej niż władza, choćby była najbardziej nieudolna,to zostaniesz okrzyknięty oszołomem i awanturnikiem. Dzisiaj nadal nie wyciąga się wniosków z przeszłości i wybiera się najbardziej nieudolnych i spolegliwych przedstawicieli. Patrz wybory do Rady Nadzorczej PGE GIEK S.A. Pozdrawiam wszystkich serdecznie w Tygodniu Miłosierdzia Bożego. Szczęść Boże!

  • 25 dni temu | ocena +14 / -2

   Tadeusz

   Kaziu, życzę Ci powodzenia w tych wyborach. Walcz z tym dziadostwem i patologia, która nas otacza.

  • 25 dni temu | ocena +6 / -11

   Strażak Sam

   Przesadziłeś Panie Kazimierzu, to że się wybiera najbardziej nieudolnych i spolegliwych przedstawicieli nie zależy od władzy na górze.Piszesz,że jeśli myślisz inaczej niż władza choćby była najbardziej nieudolna,to zostaniesz okrzyknięty oszołomem i awanturnikiem.Więc wychyl się publicznie pokaż swoją rację,swój pomysł swoją kreatywność a z pewnością żadna władza nie będzie miała argumentu na odrzucenie ekonomicznie uzasadnionego projektu.

   • 25 dni temu | ocena +7 / -4

    Kazimierz Suchcicki

    Wiem co piszę, czytaj ze zrozumieniem, zawsze wybierani są Ci co idą z prądem. Tu działa doskonale sprawdzona socjotechnika. Media uzależnione od rządowych i samorządowych wpływów, szczególnie tych finansowych, wypromują najbardziej spolegliwego a nawet prymitywnego idiotę, robiąc z niego fachowca, czy też POlityka wielkiej klasy. Wystarczy spojrzeć na wybrańców w parlamencie, typu szczerba, Jachira, Nitras i dziesiątki im POdobnych. Z naszego POdwórka, też bym mógł wymienić wiele osób z nazwiska, nienadających się nawet do pełnienia roli stróża a zajmują ważne stanowiska kierownicze. to są osoby które zmieniają opcje POlityczne w zależności od tego jaka partia rządzi w kraju. Oszczędzę sobie nazwisk, bo mogę spotkać się z oskarżeniami, a nie mam czasu na tłumaczenie się w sądach. Mam mnóstwo spraw ważnych społecznie, którymi bym chciał się zająć, a przecież swoich własnych problemów też mi nie brakuje. Pozdrawiam

   • 25 dni temu | ocena +11 / -2

    Polak

    Widzę że nie rozumiesz otaczającej nas rzeczywistości, kochany druchu. Polecam na youtubie wypowiedzi Romana Kluski, może coś zrozumiesz. Od 30 lat rządzi ta sama magdalenkowa ekipa, reszta to pozory. Okradają i sprzedają kraj, sami się bogacąc. Ostatni przykład, jak taki Obajtek w ciągu 5 lat zgromadził taki majątek. To parówkowe państwo.

  • 25 dni temu | ocena +4 / -1

   XD

   Ale ty masz nasr.ane pod beretem

  • 25 dni temu | ocena +9 / -4

   ÙM

   Niestety, ale taka jest prawda rządzą nami same nieudaczniki. Ludzi mądrych, którzy mają własne zdanie się w różny sposób eliminuje. Upokarzai się finansowo, nęka się sądownie, poniewiera i ośmiesza. Pamiętam jaka nagonka medialna była uruchomiona przeciwko Panu gdy był Pan radnym. Ja nie jestem pracownikiem kopalni ani elektrowni więc nie mogę głosować na Pana ale zachęcam innych. Pozdrawiam Pana

   • 25 dni temu | ocena +5 / -3

    Romek

    Po 2015 roku do władzy dorwali się wyjątkowi dyskryminatorzy i nieudacznicy, np ci od Pieluchy. Nauczyciel języka polskiego to co wyprawiał z ludźmi, mówił że miał tak kazane.

   • 25 dni temu | ocena +7 / -4

    UM

    Nie dpisałam Panie Kazimierzu, że zawsze kibicowałam Panu i tym razem trzymam kciuki. Pozdrawiam Ula.

 • miesiąc temu | ocena +10 / -2

  olo

  Co ten region cennego mial...to już wykopał...o co chodzi???

 • miesiąc temu | ocena +1 / -0

  Ssasin

  Więc jednak wysypisko.

 • miesiąc temu | ocena +14 / -10

  Kasia

  Suchcicki - dajcie spokój. Wstyd dla KWB za takiego kandydata i bezmyslność tych co myślą, że coś załatwi dla firmy. Wieczny działacz, brzydzacy się pracą, ktory grabi tylko do siebie.

  • 25 dni temu | ocena +7 / -3

   KazimierzS.

   Chętnie podzielę się z tobą tym co nagrabiłem mały, prymitywny człowieczku. Widzę, że masz przypisaną rolę trollowania, ale z przyjemnością obdaruję Cię tym, co posiadam w wyniku grabieży. Wystarczy, że wyjdziesz z pod Kasi, ujawnisz się i umówisz ze mną. Tydzień Miłosierdzia sprzyja temu :-)

  • 25 dni temu | ocena +13 / -3

   Ha ha ha

   Kasia która w spodniach ma ptasia ha, ha, ha....... Prawdopodobnie z I piętra biurowca Pentagon

  • 25 dni temu | ocena +19 / -1

   Górnik Emeryt

   Raczej powiedziałbym, że za tą niewinnie wyglądającą Kasią kryje się jakiś troll związkowy z tzw. Spółdzielnia Związkowej odpowiadającej za wszelkie zło w naszych firmach.

 • miesiąc temu | ocena +6 / -6

  KazimierzSuchcicki

  Przepraszam za błędy literówek w tekście poniżej, to automatyczny korektor dokonał zmiany i ma tu możliwości edycji tekstu. Dla myślących wiadomo o co chodzi.

  • miesiąc temu | ocena +4 / -2

   Kazimierz Suchcicki

   Sorry, ale nie potrafię tu pisać. Zdaje się, że piszę poprawnie a gdy zamieszczam tekst, jest z błędami.

 • miesiąc temu | ocena +25 / -10

  KazimierzSuchcicki

  Ściema klimatyczna ma się całkiem dobrze i nawet wbrew logice spolegliwego trolle będą powielać każdą, nawet najbardziej prymitywną głupotę. Jeśli chcemy rozwoju dla tego regionu i bezpieczeństwa energetycznego dla Polski, to dzisiaj musimy stanąć na tzw. "rzęsach" by obronić zagrożoną Polską Elektroenergetykę opartą na węglu od dominującej w przestrzeni publicznej tzw. "klimatycznej ściemy", która przyćmiła umysły rządowym decydentom. Każdy normalnie myślący, znający podstawy nauki, w tym przyrody, doskonale wie, że Co2 nie ma nic wspólnego z ociepleniem klimatu. Jest to bardzo prymitywny ideologiczny kit, wymyślony przez światowe lewactwo. Otóż ocieplenie i oziębienie klimatu następuje cyklicznie co kilkaset tysięcy lat, bez względu na ilość wyemitowanego dwutlenku węgla. Wręcz przeciwnie, należy podkreślić, że Co2 jest niezbędne do życia jakie znamy na ziemi, rośliny potrzebują dwutlenku węgla jak człowiek tlenu, by żyć. Trzeba być zupełnym otępiałym idiotą by sądzić inaczej. Natomiast przyjęcie przez Rząd RP tzw. Pakietu klimatycznego jest inspirowane przez Rząd niemiecki w celu przejęcia polskiej elektroenergetyki i wejścia na Polski rynek ze swoją energią. Musimy obronić Polską elektroenergetykę przed niemiecką dominacją. Chociaż raz bądźmy mądrzy przed szkodą.

  • 25 dni temu | ocena +4 / -8

   adamos

   Zapraszam Pana na stronę naukadlaklimatu.pl w zakładce fakty i mity przeczyta Pan naukowo potwierdzone dowody na temat ocieplenia klimatu. Mam nadzieję, że nie będzie wypisywał bzdur o lewackich teoriach. Pozdrawiam

   • 25 dni temu | ocena +10 / -5

    Kazimierz Suchcicki

    Co Ty mi tu podajesz za mądrości? Jeszcze raz powtarzam, że to są lewackie brednie, czy nawet powiedziałbym ideologiczna ściema, tak jak uznana za normalność przez światowe lewactwo ideologia LGBT. Zaznaczam, że nie chcę obrazić ludzi o lewicowych poglądach, bo nie mam nic przeciwko nim, wręcz przeciwnie, zdrowa i normalna lewica jest niezbędna dla równowagi na politycznej scenie, ale nie wyuzdane z moralności i ogólnie rzecz biorąc z normalności obrzydliwe lewactwo. Wiecie czym się różni lewica od lewactwa? Ano tym, co prostota od prostactwa. Niby słowa podobne ale znaczenie zupełnie przeciwne. Poczytaj więc sobie opinie prawdziwych naukowców, wyłącz TVN i włącz własny rozum a on wtedy wiele Ci podpowie. Pozdrawiam

    • 25 dni temu | ocena +7 / -6

     Do rozkosznego Kazia

     Skąd ty się wyrwałeś ???- chyba księdzu z wanny uciekłeś.

     • 24 dni temu | ocena +1 / -1

      SSSSSSpadajdziadu

      Ty rozkoszny cymbale, takich ja od tyłu wale, więc się zamknij jełopie bo ci tyłek wykopie .....

      • 23 dni temu | ocena +1 / -1

       Gosposia

       Niech ksiądz próbuje to rozchodzić i nie używa takiego języka... nie przystoi to księdzu..

  • miesiąc temu | ocena +7 / -5

   Nick Twoj

   Chyba W tych elektrowniach będziesz palił ruskim weglem. do kupienia dzis na giełdzie w Roterdamie za 47 $ za tonę.

   • 25 dni temu | ocena +13 / -2

    KazimierzSuchcicki

    Był czas, że mogliśmy obronić polski węgiel, wystarczyła dobra wola i determinacja, już na etapie pierwszej konsolidacji BOT GiE, gdzie zarówno ówczesne zarządy Kopalni i Elektrowni Bełchatów, jak i wtórujące im związki zawodowe, niemalże wchodzili w tyłek panu Zbigniewowi B., głównemu konstruktorów i tego projektu. Należy zaznaczyć dla niewierzących, że projekt ten był realizowany pod konkretne zamówienie niemieckiego koncernu RWE.

    • 25 dni temu | ocena +10 / -5

     Taka prawda

     Polskiego węgla do celów energetycznych nie da się obronić z takim samych powodów jak było to 40 lat temu w GB, 30 lat temu we Francji, Belgii (Belgia cała leży na węglu kamiennym) i Niemczech - jest to nieopłacalne. Węgiel kamienny z Rosji, USA, Australii jest 3 krotnie tańszy niż Polski. W Rosji za Uralem górnik zarabia 650 PLN - jedź na Śląsk i powiedz to górnikom, jest wydobywany w kopalniach sztolniowych bez żadnych systemów bezpieczeństwa to samo na Ukrainie. W USA , Australii jest wydobywany odkrywkowo, podobnie w Chile i Kolumbii w Niemczech brunatny tak jak u nas. Ruskiego węgla nie kupują już nawet Chińczycy bo maja kopalnie w Afryce gdzie górnik zarabia 40$. Teraz o "wydajności" w USA w kopalni: Bingham Canyon górnik zarabia 6500$ w Rosji w Swierdłowsku 150$ - czyli 40 razy mniej. Tyle ze Amerykański górnik wydobywa 350 razy więcej węgla od rosyjskiego. Odnosząc to do naszego Bełchatowskiego podwórka - swego czasu w Bingham Canyon wydobywano 2 razy więcej węgla niż w KWB a zatrudnienie było na poziomie 900 osób u nas 10 razy tyle (wraz ze spółkami).

     • 25 dni temu | ocena +6 / -2

      wikipedia

      Widzę, że wiesz że gdzieś dzwonią tylko nie wiesz w którym kościele. Po pierwsze DOUCZ się co się wydobywa w Bingham Canyon (i tu podpowiedź, że jest to Cu) a co w Swierdłowsku (Au i Ag). Tak, że twoje wypociny poszły się.... Jak cos piszesz to MYŚL

   • 25 dni temu | ocena +13 / -6

    Kazimierz Suchcicki

    Węgla w Polsce wystarczy na długie lata. Gdyby "klimatyczna ściema" nie przyćmiła umysłów rządzącym naszym miastem, regionem i kompleksem energetycznym, to Złoczew byłby już nie do zatrzymania. Gdy wielokrotnie organizowałem gólnopolskie konferencje naukowe w obronie polskiego węgla i energetyki opartej na tym surowcu, to zarówno władzę miasta Bełchatowa jak i PGE, czy też Związki Zawodowe, poza Sierpień 80, F1 i Odkrywka, nigdy nie okazały właściwego zainteresowania. Przyjeżdżali przedstawiciele zarządów firm energetycznych i związków zawodowych z całej Polski, tylko zawsze swoich zabrakło. Wstyd ogromny wobec profesorów, ekspertów, którzy zawsze licznie przybywali na konferencję.

  • miesiąc temu | ocena +8 / -1

   Kazimierz Suchcicki

   Powinno być "i nawet wbrew logice spolegliwi trolle" sorry, ale to automatyczny korektor dokona tej zmiany

 • miesiąc temu | ocena +11 / -3

  Buhahahah

  Na naszych oczach narodził sie nowy rewolucjonista ... Sasin !!!. PiSowski Che Guevara a Kaczyński to Fidel buhahah

 • miesiąc temu | ocena +6 / -1

  Bez związków

  Nie wierzę w takie bajki. Tu w tym kraju non stop tylko superlatywy a ogólnie lipa i bałagan i pełno przekrętów.

 • miesiąc temu | ocena +5 / -1

  Nick

  I rozumiem, że cała samorządowa śmietanka towarzysko-urzędnicza najwyższego szczebla (nie mylić z "najwyższych lotów") podejmowała ministra zbawcę Bełchatowa chlebem i solą?

  • miesiąc temu | ocena +12 / -2

   dxf

   Odmówili różaniec

   • 25 dni temu | ocena +3 / -0

    wojownik.

    Odmawianie nic nie pomaga, mamy się teraz biczować tymi różańcami !

    • 25 dni temu | ocena +4 / -0

     Antybolszewik

     Może król Polski Jezus - coś pomoże. W ogóle mało aktywny jest i powinien abdykować

 • miesiąc temu | ocena +8 / -8

  Ktoś

  Unia się nie zgodzi na wsparcie, kopalnie zostaną same zamykane w drastyczny sposób. Jedyny sposób na podtrzymanie tego szaleństwa jeste jedynie strajk i wycięcie w tym kraju energii na tydzień

 • miesiąc temu | ocena +4 / -5

  afdafaf

  Nie opłaca się.. zrównać z ziemią i kupować z zagranicy. Taki nowy plan Balcerowicza.

  • miesiąc temu | ocena +12 / -3

   Ronin

   To się nazywa "Nowy Wał" albo jakoś tak - trzeba zapytać Motołusza ale on chyba o tej porze liczy kasę z przekrętów, która przepisał na żonę i trzyma w wersalce

 • miesiąc temu | ocena +16 / -3

  czcdref

  Elektrownie węglowe będą funkcjonowały na skraju bankructwa oddając miliardy w formie daniny za emisję CO2 do budżetu. A państwo polskie łaskawie pozwoli im w tym stanie wegetować "dofinansowując" na tyle żeby mogły pracować. Reszta kaski popłynie do zielonego już PGE, które przekaże tę kaskę producentom wiatraczków z Danii (jakieś 120 miliardów jest planowane) A że wiatraczki pracują tylko jak wieje to będzie trzeba cały ten system zdublować budując elektrownie gazowe i potem kupować gaz od Norwegów i Rosjan.

  • 25 dni temu | ocena +6 / -5

   Kazimierz Suchcicki

   Dlatego powinniśmy stanąć na wysokości zadania i obronić Polską elektroenergetykę opartą na węglu, dokąd jeszcze mamy moc energetyczną. Gdy wyłączymy prąd na kilka godzin, to bardzo szybko powróci rozum rządzącym i zaczną z nami rozmawiać. Inwestycja w fotowoltaikę i wiatraki to stracone pieniądze. Jeśli już, to tylko w nowoczesne technologie węglowe. Choćby elektrownie wodorowej i pozyskiwanie wodoru z węgla brunatnego. To już jest technologia sprawdzona. Bogata Japonia będzie sprowadzać skoroplony wodór pozyskany że złóż węgla w Australii oddalonej tysiące kilometrów. Wybudowano w tym celu specjalny bankowiec, bo do skroplenia wodoru i jego transportu potrzebna jest o wiele niższa temperatura niż innych gazów palnych, chyba nawet poniżej minus- 300 °C. Skoro opłaci się Japonii sprowadzać specjalistycznym kosztownym sprzętem wodór, to dlaczego nie można tego czynić u nas mając paliwo na miejscu i komponenty do jego produkcji? To tylko jeden z wielu sposobów na wykorzystanie nowych technologii.

   • 25 dni temu | ocena +4 / -1

    Kazimierz Suchcicki

    Znowu tekst zmieniony, powinno byś wybudowano specjalny tankowiec a nie bankowiec. Sorry, ale piszę ze smartfon-a i automatyczny korektor pisowni samoczynnie dokonuje zmian tekstu. Wybaczcie proszę, ale brak możliwości edycji tekstu nie pozwala mi na dokonanie korekty.

  • miesiąc temu | ocena +18 / -2

   XCC

   To akurat wbrew pozorom pozytywny scenariusz. Ale nie będzie ani wiatraków ani atomowek. PiS potrafi tylko niszczyć ...nie stworzyli nic przez 6 lat. Tylko gadają i kradną. Mix energetyczny stworzony przez Tchórzewskiego (notabene PiSowca) był bardzo dobry , tak też oceniony przez expertów w całej Europie. Po publikacji planu rozwoju energetyki wyleciał z ministerstwa. Zakładał do roku 2035: 30% z węgla, 15% z jadrówek reszta z PV i wiatrków, Obecnie w Polsce od kwetnia do połowy wrzesnia mamy 3GW z PV. W Polsce każdego roku przybywa 1GW z PV za rok będzie to więcej niż z Bełchatowa. Ale potrzeba energii zimą i w nocy. Po to są potrzebne elektrownie jądrowe i pompowo-szczytowe. Polska ma najlepsze warunki w Europie do budowy wiatrków na morzu. Nic nie stoi na przeszkodzie aby stocznie które od lat nie zwodowały statków, budowały konstrukcje do wiatraków na Bałtyku. Szacuje się że to rynek wart do 200 miliardów PLN. Wszystko to jest zaczerpnięte z publikacji Tchórzewskiego. Ale lepiej opowiadać pierdoły o zagrożeniu ze strony LGBT i chrystianizacji Europy - to nic nie kosztuje i może o tym pierniczyć każdy idiota. Ale Wybudować 2000 tysiące wiatraków l na Bałtyku lub dwie elektrownie atomowe... to przerasta PiSowskich nieudaczników. PV rozwija się tylko dzieki mały inwestorom (domki jednorodzinne) wystrczy uwolnić produkcję energii spod monopolu a duże Polskie firmy sobie poradzą z wiatrakami na morzu nie potrzeba tam Sasina.. jego w szczególności. Tyle jesli wybuduje je Solorz, Kulczykowa czy Domogała to już nie będzie tam miejsca w radach nadzorczych dla PiSowskich dzieciaków i związkowych nierobów. I oto toczy się gra... o koryto dla nieudaczników jak Sasin, Dworczyk czy Chorała

 • miesiąc temu | ocena +6 / -3

  Św Faustyn Kowalski

  Nie ważne czy Polska będzie bogata czy biedna.. najważniejsze aby był katolicka.

 • miesiąc temu | ocena +5 / -1

  Ciekawski

  Ciekawe jak nasze posłanki zaglosuja. Czy będą grabarzami kopalni i elektrowni czy nie?

  • 25 dni temu | ocena +5 / -1

   Zakład

   Jak się jest grabarzem GKS, Złoczewa, projektu zmiany granic gmin itd., to jeden pogrzeb więcej nie robi różnicy.

 • miesiąc temu | ocena +11 / -2

  Rycho

  Ten gość jeszcze nigdy nic dobrze i z pożytkiem dla ludzi nie zrobił. Zawsze klapa. Szkoda ze spadnie to na nas.

 • miesiąc temu | ocena +32 / -5

  Kopalniok

  Wiekszość bełchatowian głosowało na Pis bo tusk miał wszystko zlikwidowac sprzedac niemcom i nagle pojawiła sie partia pisowska ktorej mieszkancy tak zaufali ..obiecano złoczew obiecano pomoc energetyce .ze polska na węglu stoi i nie pozwolimy tego zniszczyć.I????robią jeszcze gorzej niż platforma obudż się narodzie i zrób z tym cos

  • miesiąc temu | ocena +8 / -5

   Kazimierz Suchcicki

   Właśnie bardzo zdziwiony jestem, że Rząd RP, którego też byłem wielkim zwolennikiem tak bardzo uwierzył w klimatyczną ściemę i realizuje politykę kreowaną przez państwo niemieckie. Jestem bardzo zawiedziony i użyję wszelkich sposobów by to zmienić,

  • miesiąc temu | ocena +14 / -1

   Taka prawda

   I pojawił się PiSowski okupant który wszystko czym straszył że zrobi Tusk. To PiS zrealizował. Rozdoopcyli energetykę, wyciął.lasy państwowe które Tusk miał.ponoć prywatyzować i rozkradli kraj . Że nawet nikt już nie myśli o odsunięcie PiSu od władzy bo nie już co kraść

  • miesiąc temu | ocena +8 / -9

   bełcj

   ja mam ******** na wasza kopalnie elektrwonie mieszkam a w beku 36 lat i nigy tam nie pracowalem nie mialem nic wspolngo z tymi firmami na rogowcu, moja rodzina tez nie i mi to rybka

   • miesiąc temu | ocena +7 / -4

    Kibic

    bełcj jak myślisz że elektrownia i kopalnia to tylko ludzie którzy tam pracują, to się grubo mylisz, cały region może to odczuć, także ci co najmniej mają wspólnego z węglem czy energią

    • miesiąc temu | ocena +4 / -8

     bełch

     wy kopALNIOKI/ELEKTROWNIOKI myalicie ze jestescie pempkiem swiata i wszystko wokol was sie toczt i bez was swiat przestanie istniec a wyboraz sobie ze nie prowadze sklepu czy innych uslug ze jak kopalnioka zabraknie to ja umre z glodu! wyobraz sobie ze sa takie branze ktore w zaden sposob n9e sa powiazane z wasza nergetyka i naprawde mam ******** czy wy istniejecie czy nie bo mi sie nic nie stanei jak znikniecie uwierz mi

     • miesiąc temu | ocena +7 / -4

      Kibic

      Bełch zjedz sobie Snickersa Bo z taką nienawiścią piszesz o pracownikach kopalni i elektrowni że chyba przyjąć cię do roboty tam nie chcieli, i jakieś żale wypisujesz.

  • miesiąc temu | ocena +5 / -14

   Anty PiS i PO

   Za tfuska byś robił nie w PGE a w RWE o gadał po niemiecku....i nie jestem za pisem!!! Obydwie partie to zakały narodu !

   • miesiąc temu | ocena +11 / -1

    Głabie

    Przynajmniej by pracował teraz będzie zdycha na bezrobociu

 • miesiąc temu | ocena +5 / -3

  Buhaaa buhhhaaa

  Zamknąć wszystko i po problemie

 • miesiąc temu | ocena +5 / -7

  sroooo

  tylko pedofile zakrywają twarz pedofile dzieciobójcy i matkobójcy zakamuflowani bandyci ja nie nosze szmat na twazy

 • miesiąc temu | ocena +11 / -1

  Mieszkańcy

  Temu Panu już podziękujemy....

 • miesiąc temu | ocena +14 / -0

  Nie wróży to dobrze

  Sasin ...on już organizował 11 lat temu lot do Smoleńska. Był wtedy zastępcą szefa Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego

 • miesiąc temu | ocena +5 / -6

  srooo

  tylko pedofile zakrywają twarz pedofile dzieciobójcy i matkobójcy zakamuflowani bandyci ja nie nosze szmat na twazy

 • miesiąc temu | ocena +10 / -2

  obatel.

  A wystarczy zmienić nazwę z KWB na Kopalnię Torfu Ekologicznego, urzędasy unijni się w tej nazwie nie połapią i żadne kary za CO2 nie będą obowiązywać . To zwykły "obatel" mam podpowiadać uczonym ministrom !

  • miesiąc temu | ocena +10 / -4

   Słabo trybisz...

   W planie Sasina własnie o to chodzi aby te kary były jak największe. Bo to własnie z tych pieniędzy za kary CO2 trafiających do NFOŚ Sasin będzie budował PV i wiatraki .

 • miesiąc temu | ocena +2 / -12

  srooo

  tylko pedofile zakrywają twarz pedofile dzieciobójcy i matkobójcy zakamuflowani bandyci ja nie nosze szmat na twazy

 • miesiąc temu | ocena +1 / -2

  Ha ha

  Rewolucyjny...

 • miesiąc temu | ocena +6 / -2

  ass

  A może niech elektrownia służy jako spalarnia??? ..węgla brunatnego??? ..na co nam taki syf w naszej polskiej ziemi???

  • miesiąc temu | ocena +0 / -2

   44

   I chuh. ********** system. Teraz caly urząd belchatowa glowi się jak zrealizować pomysł.

 • miesiąc temu | ocena +9 / -3

  oo

  Już Merkrlowa zaciera ręce by kupić ten cyrk za 5 zł.

  • miesiąc temu | ocena +9 / -2

   Dzf

   Razem z Putinem i PiSowską śitwą. Będzie się palić ruskim węglem a polaczki niech płacą kary za CO2

 • miesiąc temu | ocena +8 / -3

  Nici z tego

  Zamknąć jak najszybciej, póki jeszcze kar nie trzeba płacić. Prąd przywozić w beczkach z zachodniej granicy. Tu co najwyżej spalarnie śmieci, bo zachodnie śmieci są eko. I w ogóle musi być tu strefa eko rozwoju. Nic tylko spalarnia. Tylko eko. Zamknijcie jak najszybciej. A prąd wiadrami z zagranicy.

 • miesiąc temu | ocena +19 / -4

  Bert

  Jak ten czempion się tym zajmie, to nie zdziwię się jak za miesiąc czy dwa przeczytam, że KWB i EB zwiną się do końca roku kalendarzowego

 • miesiąc temu | ocena +15 / -6

  Aba

  Ooo nie! Oby tylko nie zajmował się tym Sasin, bo już w ogóle nie będzie tu co sprzątać :o

  • miesiąc temu | ocena +5 / -1

   Jork

   Podobno jednak Jacek z Kłamczuchą mają nagzorować wydzielanie i likwidację zakładów. To gwatantuje powodzenie projektu zwijania energetyki węglowej. Może nawet da się jakieś 79 mln z tego wyciągnąć

 • miesiąc temu | ocena +6 / -5

  To już koniec

  To już koniec

 • miesiąc temu | ocena +4 / -5

  zxz

  Psy szczekaja - karawana jedzie dalej - brawo

 • miesiąc temu | ocena +20 / -4

  Gość

  Kolejna kielbaska wyborcza,już chlopie zrobiłeś wybory za 70 baniek

  • miesiąc temu | ocena +17 / -3

   Gość

   Przypomne słowa naszego króla "mamy węgla na 200 lat i za moich rządów nie zamknę żadnej kopalni "

 • miesiąc temu | ocena +22 / -4

  ***** ***

  jak ten gościu wziął się za to zadupie pisowskie to czarno to widze ,jak i finasowanie miasta jesteśmy w czarnej kaczej d****e

  • miesiąc temu | ocena +3 / -12

   as

   POmyleńcy jeszcze szybciej by się wzięli za likwidację Bełchatowa... ..żeby tylko zdobyć uznanie w Uni

   • miesiąc temu | ocena +17 / -4

    Rtęć

    Za PO to był największy rozwój tego regionu. Więc skończ pipeszyc . 13 blok w elektrowni kluby w najwyższych klasach rozgrywek . Teraz tylko PiSowskie złodziejstwo i dziurawe drogi.

 • miesiąc temu | ocena +16 / -2

  Rambo

  No to po Barbórkach i 13 stkach hahaha

  • miesiąc temu | ocena +11 / -3

   Iks

   Co dostaliśmy przez lata, to nasze. Kto mądry, to sobie zainwestował i ma z tego niemały procent. A Tyś nie dostał nic i nic nie dostaniesz. Taka między nami różnica cwaniaczku z bolącym tyłkiem.

   • miesiąc temu | ocena +2 / -5

    Iksdeb

    Mnie boli tyłek O te 13stki mimo ze mam 25k miesiecznie. Tylko trzeba się wyprowadzić z tej wsi. I to różnica między nami ;)

    • miesiąc temu | ocena +1 / -1

     Iks

     Jakbyś miał 25k miesięcznie, to byś dyrdymałów w internecie nie wypisywał. Żal Ci tych dodatków, co jest zrozumiałe. Ale nie każdy mógł tu pracować i nie każdy mógł te pieniądze zarabiać. Takie są realia. Teraz się to skończy, ale co zarobiliśmy, tego nam nikt nie zabierze ;)

     • 25 dni temu | ocena +0 / -0

      Iksdeb

      Podaj nr konta to wysle ci tą minimalna pensje biedaczku ;) nie zarabiam doopa dlatego nie pracuje jako gornik ;)

      • 25 dni temu | ocena +2 / -0

       Iks

       Za dużo w życiu zarobiłem i za dużo zaoszczędziłem, a teraz mam zbyt duży procent od tego, by naciągać Ciebie na te drobne przelewy. Nie mam takiej potrzeby, a Tobie przyda się na życie ;) Pozdrawiam.

    • miesiąc temu | ocena +3 / -0

     XCC

     Nie każdy może zarabiać doopą

   • miesiąc temu | ocena +6 / -2

    JabbaPawlowicz

    Jeszcze trochę te PiSowskie dzbany posiedzą na stołkach, to za ten twój "niemały procent" se będziesz mógł kupić co najwyżej krzesło ogrodowe ;)