Reklama

Reklama

Górnicy i energetycy z Bełchatowa stracą na Polskim Ładzie? ''To jedna pensja mniej...''

Opublikowano: pt, 14 sty 2022 14:37
Autor: | Zdjęcie: PGE GiEK

Górnicy i energetycy z Bełchatowa stracą na Polskim Ładzie? ''To jedna pensja mniej...'' - Zdjęcie główne

foto PGE GiEK

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Pracownicy kopalni i elektrowni niestety mogą stracić na Polskim Ładzie. Górnicy i energetycy gorączkowo przeliczają pensje i... nie szczędzą gorzkich słów pod adresem rządzących, bo wychodzi na to, że po zmianach podatkowych zarobią mniej niż dotychczas.

Reklama

Wygląda na to, że Polski Ład mocno po kieszeniach uderzy również bełchatowskich górników i energetyków. Nowe rozwiązania podatkowe mogą okazać się mniej korzystne dla tych dobrze zarabiających. Zarówno w kopalni, jak i elektrowni, coraz głośniej słychać, że pracownicy na zmianach stracą. I to wcale niemało, bo nawet jedną wypłatę w ciągu roku. To na razie szacunkowe wyliczenia, ale niepokój wśród załogi jest coraz większy. 

Średnia pensja w KWB Bełchatów to grubo ponad 8 tys. brutto. Jednak ci bardziej doświadczeni pracownicy z wieloletnim doświadczeniem zarabiają znacznie więcej. W przypadku sztygara minimalna pensja to co najmniej 10 tys. zł brutto, a zdarzają się też kwoty znacznie większe. Operatorzy koparek zarabiają niewiele mniej, podobnie jak górnicy z kilkudziesięcioletnim stażem. W bełchatowskiej elektrowni zarobki są jeszcze większe.

Nowe przepisy górnicy odczuli już przy styczniowej wypłacie, gdy odbierali też tzw. „czternastki” czyli dodatkową pensję. W wielu przypadkach były one niższe niż przed rokiem.

- W ubiegłym roku dostałem podwyżkę, dlatego spodziewałem się „czternastki” o około 400-500 złotych większej. Niestety wypłata była taka jak przed rokiem czyli na Polskim Ładzie straciłem – mówi jednej z pracowników bełchatowskiej kopalni.

 Głos w sprawie zarobków górników i energetyków po zmianach związanych z Polskim Ładem, zabrali również samorządowcy z Bełchatowa. Według wyliczeń klubu radnych powiatowych „EBE Wspólnie dla powiatu",  pracownicy elektrowni i kopalni na zmianach stracą i to całkiem sporo.

- Na wprowadzanej zmianie skorzystają najmniej zarabiający i niepracujący w ogóle, a stracą ci pracujący więcej, bardzo dużo i na własny rachunek. Prawie każdy pracownik kopalni i elektrowni (tak z 80 proc. stanu załogi) odda rządowi - w ciągu roku - statystycznie rzecz ujmując, jedną swoją pensję – napisali radni z „EBE Wspólnie dla powiatu”.

Fakt, że górnicy i energetycy, są jedną z najlepiej zarabiających grup zawodowych w regionie, nie jest żadną tajemnicą. Jak udało się nieoficjalnie ustalić, w samej kopalni w przypadku stanowiska kierowniczego, zarobki kształtują się na poziomie grubo ponad 10-11 tys. zł brutto. Doświadczeni górnicy, np. pracujący we wkopie mają niewiele mniej.

- W przypadku pracowników z dużym stażem dochodzą jeszcze na przykład nagrody jubileuszowe. Tak więc to w skali roku daje całkiem pokaźne wynagrodzenie – mówi kolejny z pracowników kopalni.

Przypomnijmy, że w Polskim Ładzie z punktu widzenia podatników korzystne jest podniesienie kwoty wolnej w podatku PIT do 30 tys. zł oraz podwyższenie drugiego progu podatkowego z dotychczasowych 85 tys. zł do 120 tys. zł w skali roku. Część zmian, w tym te dotyczące składki zdrowotnej, będzie miała jednak negatywny wpływ na sytuację osób płacących podatki. W efekcie stratna może być większość przedsiębiorców (głównie rozliczających się liniowo), a także najlepiej zarabiające osoby, które pracują na etatach - w tym przypadku również wielu pracowników bełchatowskiej kopalni i elektrowni.

Według Ministerstwa Finansów, negatywne zmiany ws. składki zdrowotnej zrekompensować miała tzw. ulga dla klasy średniej. Skorzystać z niej mogą pracownicy na etatach oraz przedsiębiorcy rozliczający się na skali podatkowej. Warunkiem jest to, aby roczne przychody znajdowały się w przedziale od 68 412 zł do 133 692 zł. To oznacza pensję na poziomie od 5,5 tys. zł do 11,1 tys. zł brutto miesięcznie.

Niestety w tych widełkach mogą nie zmieścić się pracownicy kopalni i elektrowni. Przynajmniej zdecydowana większość. Jak nieoficjalnie wiadomo, w kopalni już policzono, że duża grupa pracowników na zmianach niestety straci.W bełchatowskich zakładach oprócz tradycyjnych pensji, wypłacane są również „trzynastki” i „czternastki” czyli dodatkowe wypłaty. Dlatego w przypadku górnika zarabiającego 9-10 tys. zł brutto, który otrzyma czternaście pensji, nowe rozwiązania podatkowe mogą nie być korzystne.

- Ludzie są wkurzeni, bo wychodzi na to, że jedna pensja może zniknąć. Jeśli ktoś zarabia 10 tys. zł brutto, to rocznie daje to kwotę 140 tys. zł, wówczas zostanie 130 tys. zł, a jedna pensja zostanie pochłonięta na te kwestie podatkowe i składkę zdrowotną. Co innego obiecywano i mówiono w telewizji – mówi jeden z pracowników.

O tym, że nowe rozwiązania zastosowane w Polskim Ładzie są niekorzystne dla osób na etatach, które mają zarobki znacznie powyżej średniej krajowej, mówią też sami eksperci.

- Z całą pewnością wszyscy pracownicy, którzy zarabiają powyżej 11 tys. zł, faktycznie będą tymi, którzy będą musieli „sfinansować” Polski Ład. Tutaj podatek dochodowy od osób fizycznych i składka zdrowotna na tyle obciąży wynagrodzenie netto, że te osoby po prostu będą odnotowywały straty w wysokości swojego wynagrodzenia netto po wdrożeniu Polskiego Ładu - mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes dr Antoni Kolek, prezes Instytutu Emerytalnego.

Jak finalnie podatkowe zmiany odczują zatrudnieni w bełchatowskich zakładach? Obecnie ich obawy opierane są bardziej na szacunkach niż faktach. Z całą pewnością do 10 lutego paski wypłat pracowników kopalni i elektrowni obnażą rzeczywistość Polskiego Ładu - przynajmniej częściowo. Pełny obraz podatkowej rewolucji górnicy i energetycy dostaną w kwietniu 2023 roku, podczas rozliczania PIT-ów...

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (160)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 20 godzin temu | ocena +0 / -0

  Wolny Człowiek

  Musicie teraz zastrajkować za obniżkami pensji bedzie wam sie lepiej opłacało... torfy i śrubokręty jeszcze się obudzą gdy plan naprawczy do energetyki zostanie wdrożony.. dawać już nie ma z czego

 • 5 dni temu | ocena +2 / -0

  01111

  Jak sześć przepraszam siedem lat temu temu mówiłem że to jest jeszcze gorsze gówno jak ci co rządzili przed nimi to mnie prawie wszyscy moi znajomi chcieli zjeść Traktowali mnie co najmniej jak zdrajcę ojczyzny Co ja śmiem chcieć od władzy która daje Dużo daje I nagle po siedmiu latach ta wladza okazuje się nie halo!!!! Zabiera tym k którzy w Bełch... Rozwiń

 • 6 dni temu | ocena +3 / -1

  XXL

  To bolszewickie, nierządne ścierwo potrzebuje tylko tępego elektoratu... Byle utrzymać władzę, nieboszczka PZPR to przy nich płotka

 • 6 dni temu | ocena +0 / -0

  Gx

  Operatorzy koparek niewiele mniej od sztygara zarabiają?:D po **** sie uczyć jak kurs można zrobić xD a tak serio to jest *********** o szopenie

 • 6 dni temu | ocena +0 / -1

  Nienachlaniec

  Uuuuu, aj aj aj 😀 jak mi z tego powodu bardzo wszystko jedno 🤣

 • 6 dni temu | ocena +9 / -3

  Mejzuś

  Spokojnie. Zaraz Olej wytłumaczy, że strata jednej wypłaty na Polskim Ładzie to wina Tuska a jak będziecie głosować na Kowalskiego i Janowską, to będziemy palić węgiel w Złoczewie jeszcze 200 lat.

 • 6 dni temu | ocena +9 / -1

  Jaro

  Wybrali bolszewicki rząd , to mają. Bełchatów to miasto PiSu.Podziękujcie politykom.

 • 6 dni temu | ocena +3 / -0

  Noo

  Podziękuj Murchli

 • 6 dni temu | ocena +7 / -4

  Pan

  Złodzieje ! I nie tylko górnicy i energetycy ucierpią tylko trzy czwarte Polaków a co rok jak tak będzie inflacja szaleć to będą następnie grupy Polaków tracić. Szkoda pisać PIS sięgnął dna.

 • 7 dni temu | ocena +10 / -12

  Edziu

  Nie zbiednieja. Ich wynagrodzenia i tak sa oderwane od rzeczywistości i realiów wolnego rynku, zwłaszcza damulek we wszystkich hr-ach oglądających w pracy swoje pazury i piszących godzinami na telefonach.

 • 7 dni temu | ocena +12 / -7

  MyWyOni

  Dlaczego ten co ciężko pracował. Latami studiował szkolił się by dojść do wyższego poziomu stanowiska i zarobków musi teraz oddawać ciężko zarobione pieniądze. A ten co migał się od pracy nie miał ambicji dostaje podwyżki i ulgi. Gdzie tu ład i sprawiedliwość. Nawet emeryt traci jak ma wypracowana wysoka emeryturę. Co za palant to wymyślił.

 • 7 dni temu | ocena +7 / -2

  Blabla

  Sama wazelina nie złagodzi bólu po nowym ladzie, trzeba działać

 • 7 dni temu | ocena +5 / -7

  AdaM

  Czyli zaczną podążać w kierunku dochodów większości Polaków. DOBRA ZMIANA DOBRA

 • 7 dni temu | ocena +10 / -2

  Ffgfd

  Wszyscy bęďą stratni. Co roku jakaś grupa ludzi będzie przekraczała próg przy którym wychodzi się na zero, ale nikt przecież nie będzie przeliczał ile by zapłacił po staremu. Tak to zostało pomyślane.

  • 7 dni temu | ocena +9 / -5

   Luter

   Dokładnie, każdy chciał podwyżkę, premie za ciężka prace a teraz strach więcej zarabiać bo więcej trzeba oddać. I to na partaczy w rządzie którzy nas pogrążają i marnotrawią nasze pieniądze.

  • 7 dni temu | ocena +13 / -2

   Dhgg

   Bo dla ludzi liczy się dzisiaj, że dzisiaj nowy ład nic im nie zrobił. Ale za rok albo dwa Morawiecki skasuje ich na dodatkowe 8%.

   • 7 dni temu | ocena +6 / -0

    AdaM

    Ale tak jest co rok że coś tracimy i czymś dodatkowo jesteśmy obciążani

 • 7 dni temu | ocena +23 / -6

  kwiat

  PiS torfiarzy pakuje od tyłu aż w oczy szczypie ... najpierw rozwalili im kopalnie i elektrownie, rozwalili plany na przyszłość, stworzyli inflacje a teraz zajumali im kasę wypłat ! i co ? i nic, przyjdą wyboru i brunatna masa znów zagłosuje grzecznie na PiS

  • 7 dni temu | ocena +11 / -5

   Rydzyk

   A I Dalej te głą.y będą głosować na pis .Bo to wina Tuska ,UE, Putina i czort wie kogo jeszcze

 • 8 dni temu | ocena +6 / -8

  Zwolnić a zatrudnić odpowiedzialnych pracowników z spółek

  Zwolnić ich jak nie pasuje

 • 8 dni temu | ocena +13 / -15

  Mack

  Antyszczepy to jednak ludzie Prości a raczej Prostaki.Zero wiedzy,kasa z Zakładów Pogrzebowych za falę zgonów,ale tlko dla ich Guru a zwykłe pachołki muszą chodzić za darmo i głosić Prawdę .Jak Jechowi kur...wa.Znałem jednego takiego Pierwszego Antyszczepa. Już nawet pod respiratorem wyparł się tego że to gów...no go zabija.I zabiło.Cóż ,głupi to u... Rozwiń

  • 8 dni temu | ocena +10 / -10

   Nigdy nie będę się szczepil buhhhaaa

   Nigdy nie będę się szczepil buhhhaaa

  • 8 dni temu | ocena +13 / -12

   Fałsz.

   Sam jesteś prostak, co usłyszysz w tv to powtarzasz. Będąc zaszczepionym nadal zarazasz covidem tłuku.

   • 7 dni temu | ocena +9 / -4

    ass

    W województwach o wysoki % szczepień, mamy wysoki % zachorowań. W województwach o niskim% szczepień, mamy niskie zagrożenie covidem... ...jak logicznie to wyjaśnić?

   • 8 dni temu | ocena +6 / -5

    Mack

    KTo ci to powiedział? Autorytet dr Zięba cymbale? Jesteś jednak prostak przez P tłuku

 • 8 dni temu | ocena +2 / -1

  Kler

  Owszem z tej bajki został tylko jeden bohater ale dobrał sobie sporo towarzyszy którzy nu pomagają łupić ludzi ile wejdzie ale ciemnocie ludzkiej nawet to nie przeszkadza co oni robią bo dostają parę stówek jalmuznego i są zadowoleni

 • 8 dni temu | ocena +6 / -9

  srovid

  Kanadyjski wokalista odmówił udziału w koncercie na którym obowiązywały certyfikaty covidowe

  • 8 dni temu | ocena +8 / -5

   To logiczne skoro nie miał takiego certyfikatu.

   Nie mógł wystąpić, chyba że jako parszywa owca

 • 8 dni temu | ocena +18 / -4

  Banda złodziej i krętaczy rządzą naszym krajem

  Jest taka bajka o dwóch takich co ukradli księżyc jednego z bohaterów tej bajki już nie ma na tym świecie ale został jeszcze drugi któremu księżyc już nie wystarczy woli okradać ludzi ile wejdzie

  • 7 dni temu | ocena +11 / -9

   Ja

   W Niemczech brakuje polskich niewolników do opieki nad starcami ,najlepiej zamknąć Turów to Polacy będą zmuszeni pracować u Niemca.Tuska wybierzcie to on zapewni wam dostatnie życie i postara się o to by pracować do końca życia.Wybierzta Tuska bo Niemiec nie może zebrać jabłek nie ma kto pracować zabraklo taniej siły roboczej z Polski przy szparaga... Rozwiń

   • 6 dni temu | ocena +1 / -1

    Palski Ład Aaałłaaaa!

    Wolę Niemca niż piśdzielca. Więcej zarobię i nikt mnie w doope nie będzie ruuchaał.

 • 8 dni temu | ocena +12 / -2

  Aa

  Stracą lepiej zarabiający żeby mogli zyskać mniej zarabiający na ty to polega ten Polski Srad

 • 8 dni temu | ocena +14 / -1

  Aga

  Według Kaczyńskiego stracą na tym Ładzie ludzie którzy dużo zarabiają i kombinatorzy i wszystko jasne

 • 8 dni temu | ocena +5 / -10

  srovid

  Boliwijski piłkarz zagrał w trzecioligowym meczu w koszulce z napisem " nigdy nie będę się szczepił buhhhaaa buhhhaaa buhhhaaa"

  • 7 dni temu | ocena +2 / -0

   666

   A co nas to gowno obchodz

 • 8 dni temu | ocena +3 / -10

  srovid

  Peruwiański dyskont spożywczy odmówił weryfikacji certyfikatów covidowych

 • 8 dni temu | ocena +22 / -5

  Ebe

  Pisowskie rządy od początku promują nieróbstwo bo wszystkim tylko plusy plusy a kto na to zapierdziel....???ci co uczciwie pracują i każda złotówkę mają opodatkowana .niech te rządy już upadną

  • 6 dni temu | ocena +2 / -2

   qwer

   Widziałem jak wy w kopalni i w elektrowni zapierdalacie Ręce od tasowania kart was bolą

 • 8 dni temu | ocena +0 / -4

  isruuu

  Gdzie jest Plac Narutowicza?

 • 8 dni temu | ocena +0 / -5

  srooo

  Czenste mycie skraca rzycie

 • 8 dni temu | ocena +4 / -12

  srovid

  Nigdy nie będę się mył buhhhaaa buhhhaaa buhhhaaa

 • 8 dni temu | ocena +16 / -5

  buhahahahaa

  president duda konczy dzis w sobote izolacje po ctraszliwej ciezkiej chorobie Dawid-20 i juz jutro w niedziele jedzie na narty na maraton 12 godzinny łala alez to straszna choroba ja jak miałem grypoe jelitówke to przez miesiac dochodziłęm do siebie no ale covid jest straszniejszy dlatego musimy chodzic na kolanach w kagancach na twarzy i byc zamyk... Rozwiń

  • 8 dni temu | ocena +4 / -1

   we

   Dzięki szczepionce jeszcze żyje. No i dlatego, że taki niezłomny

 • 8 dni temu | ocena +5 / -6

  strasznieprawdziwysrovid

  Rada medyczna przy ministrze zdrowia San Escobar rozwiązania w trybie natychmiastowym

 • 8 dni temu | ocena +12 / -1

  srovid

  Medyku, nie bój się! szczepionki o ile tak można nazwać te produkty są obecnie w III fazie badań klinicznych co powoduje, że w polskim prawie uznane są za eksperyment medyczny [art. 37a ust. 2 Ustawy z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne (dalej: PF) (Dz.U.2021.974 t.j. z dnia 2021.05.28)] i wyklucza to możliwość przymuszenia obywateli do i... Rozwiń

 • 8 dni temu | ocena +15 / -21

  lepiej zarabiający pracują na tych którym się nie chce !

  znów widać zazdrość ludzi którzy myślą że węgiel się sam wydobywa i prąd jest z gniazdka , a pracownicy ELB i KWB przychodzą do pracy aby odpoczywać . Dlatego tacy ludzie pracują u prywaciarzy ,którym dają się wykorzystywać bo jedynie co potrafią to wylewać swoją żółć w internecie i to w prostacki sposób

  • 6 dni temu | ocena +0 / -3

   Karol

   Powini te swięte krowy wypuścić na wolny rynek aby pokazali swoje umiejętności i wiedze i pojęcie czy warta tej kasy co biorą. Haha. Wszyscy wiedzą jak ta "praca" wygląda więc się nie tłumacz. Wszyscy

  • 8 dni temu | ocena +13 / -0

   Inflacja 8,6%

   A premier Morawiecki to powiedział w mediach, że polski ład atakuje oderwanie od rzeczywistości elity. Nic nie mówił o tych co im się nie chce. I ja mu wierzę.

 • 8 dni temu | ocena +1 / -10

  srooo

  Urugwajska sieć handlowa zapowiada zniesienie certyfikatów covidowych w weekendy już od lipca

  • 8 dni temu | ocena +5 / -8

   srovidprawdziwy

   ​Brytyjski minister zdrowia Sajid Javid zapowiedział posłom Partii Konserwatywnej, że pod koniec stycznia w Anglii zniesione zostaną certyfikaty covidowe i zalecenie pracy z domu - podał w piątek "The Times".

  • 8 dni temu | ocena +8 / -4

   :)

   Ameryka Południowa stoi otworem przed foliarzami. Możesz dołączyć.

 • 8 dni temu | ocena +0 / -9

  isruuu

  Czwartoligowy klub wenezuelski na swoje mecze nie będzie wymagał certyfikatów covidowych

  • 8 dni temu | ocena +4 / -0

   isruuuprawdziwy

   Sąd Najwyższy USA zawiesił w czwartek wdrażanie nałożonego przez władze obowiązku szczepień lub przechodzenia testów, obejmującego pracowników firm zatrudniających powyżej 100 osób.

 • 8 dni temu | ocena +4 / -3

  srovid

  Na kolejną misję załogową na Marsa nie będą obowiązywać certyfikaty covidowe.

 • 8 dni temu | ocena +7 / -4

  Ebe

  A ja se skończyłem KUL pracuję w Kopalni zarabiam ponad 200tys rocznie i nie straszne mi zarobienie jednej pensji mniej

 • 8 dni temu | ocena +15 / -6

  bełchatowianin

  Według szefa kliki PIS-owskiej tow.Jarosława na Polskim Ładzie mieli stracić tylko cwaniacy Krótko mówiąc pracownicy KWB i Elektrowni to cwaniacy

 • 8 dni temu | ocena +15 / -3

  Bełchatowianin

  Według szefa kliki PIS-owskiej , tow.Jarosława na Polskim Ładzie mieli stracić tylko cwaniacy Krótko mówiąc pracownicy KWB i Elektrowni to cwaniacy Niektórzy z nich z entuzjazmem biegali głosować na Antoniego M i Andrzeja D

  • 8 dni temu | ocena +18 / -9

   Iga

   Ci biedacy z kopalni i elektrowni to od lat nienasyceni . To może niech zobaczą jak ludzie nie pracujący w tych firmach zarabiają. Liczą się tylko oni i ich kasa

 • 8 dni temu | ocena +15 / -4

  Praktykant z TVP

  To właśnie Was, swoich wyborców w tym grajdolku tak nazywa Mateuszek: "przede wszystkim oderwane od rzeczywistości elity finansowe, elity wielkomiejskie, które nie rozumieją potrzeb normalnych ludzi". Dziękuję wszystko, kto zrozumiał ten się zastanowi dwa razy... Droga elito

  • 8 dni temu | ocena +13 / -0

   bełchatowianin

   bardz dobre okreslenie kopalnioków tak sie własnie zachowujecie

 • 8 dni temu | ocena +22 / -3

  atfuuu zalogowany

  Zdaniem szefa rządu Polskim Ładem oburzone są osoby "przede wszystkim oderwane od rzeczywistości elity finansowe, elity wielkomiejskie, które nie rozumieją potrzeb normalnych ludzi". bełchatowskie kopalnioki to własnie takie żyjące w matrixie w bańce elity finansowe oderwne od rzeczywostości o czym swiadczą komentarze tutaj! koplanioki zarabiajace... Rozwiń

  • 8 dni temu | ocena +2 / -3

   Mieszkaniec

   Jedz do Korei Północnej.. Tam jest sprawiedliwie albo pomecz się tu jeszcze ze dwa lata to Korea przyjedzie do Polski. Pozdrawiam

 • 8 dni temu | ocena +15 / -4

  normalny

  No i jak zwykle okazało się, że podobno kradli ci poprzedni ale na pewno ukradł PIS z wypłat i wyższych emerytur

  • 7 dni temu | ocena +4 / -7

   AntyPełOwca

   Co by nie pisać PełOwcy już nigdy więcej kiedy rządzili to po nich spalona ziemia Co tu porównywać chama Niemca do godnego Polaka patrioty ,tamtemu tylko zależy na niszczeniu ,zabierze ostatnia kromki chleba.Wolę Polski Ład jaki by nie był ale przynajmniej starają się dopomóc a nie utopijną Polską Zieloną Wyspę, bezrobocie, pracę do 67 lat.Kiedy r... Rozwiń

   • 7 dni temu | ocena +1 / -2

    Pajacu

    Lecz się na kulasy bo na łeb już za późno

 • 8 dni temu | ocena +12 / -11

  stop

  NIE SZCZEPIMY SIE! pokazmy tym danom i dyktatotorm że mamy rozum i własną wole!

  • 8 dni temu | ocena +14 / -12

   ela

   Ha, ha... Mów za siebie. 2 × Astra Zeneca, 1 × Vaxigrip tetra i 1 × Pfizer. I to była moja wola, bo mam rozum.

   • 8 dni temu | ocena +8 / -6

    mądry

    Dla zmylenia "antyszczepionkowcami" nazywa się ludzi przeciwnych głupocie COVIDOWEJ i szczepieniom kompletnie nieskutecznymi preparatami zrobionymi przez koncerny dla szybkiego zarobku.

   • 8 dni temu | ocena +8 / -11

    dzizaskrajst zalogowany

    jaka idiotka rany julek

  • 8 dni temu | ocena +2 / -11

   Nigdy nie będę się szczepil

   Nigdy nie będę się szczepil

   • 6 dni temu | ocena +0 / -0

    qwer

    Więc jak zachorujesz na covid zapłać za leczenie bohaterze i nie pobieraj wynagrodzenia za chorobowe

 • 8 dni temu | ocena +13 / -3

  Inflacja 8,6%

  I tak ma wyglądać sprawiedliwość. Politycy z rządu cały czas mówią o wyrównaniu dochodów. I co teraz? Będą strajkować, że za dużo zarabiają? Może będą szukać poparcia w narodzie? Poprostu za dużo zarabiają.

 • 8 dni temu | ocena +6 / -9

  sroooo

  kopalnioki na plac naru dzis 16 godzina walczymy przeciw zamordyzmowi obronmy wolnosc i demokracje

 • 8 dni temu | ocena +5 / -4

  sruu sruu sruu sruu sruu sruuuu

  Anglia: Minister zdrowia zapowiada zniesienie certyfikatów covidowych!

 • 8 dni temu | ocena +14 / -6

  Ceder

  Przepraszam, ja pracuję sumiennie, jestem po studiach, mam zrobione 2 fakultety i tyle nie zarabiam. Nie mam nikogo znajomego, kto mógłby załatwić pracę na kopalni albo popchnąć...

  • 8 dni temu | ocena +9 / -5

   Perez

   Myślisz że twoje studia i twoje fakultety są komuś potrzebne. Wystarczy włączyć telewizor tam są sami po studiach a inteligencją nie grzeszą. Na kopalnie potrzeba fachowców do wkopu od ciężkiej roboty bo tych po studiach to już nie ma w biurach gdzie upychać

   • 8 dni temu | ocena +4 / -6

    Smutny

    Na kopalnię fachowców..... taaaa jasne. Do kopania torfu? Kopalni to wy na oczy nie widzieliście. Prawdziwi górnicy to są po ziemią.

 • 8 dni temu | ocena +10 / -4

  Eemstee

  Możecie im śmiało zabrać trzy . Oni i tak na to się zgodzą.

 • 8 dni temu | ocena +10 / -4

  Janosik

  Taki mały quiz.... Obiecał biednym,zabrał wszystkim,dał swoim.Kto to???

  • 8 dni temu | ocena +7 / -4

   Wygrałem

   Kanalia na kaczych łapach ...lokaj Putina . TW Balbina

 • 8 dni temu | ocena +15 / -7

  WQ

  Polski przekręt to się powinno nazywać a nie ład.Karzą pracujących ,a dają nierobom ,żeby mieć elektorat .To zwyczajny rabunek w białych rękawiczkach i przemyślany trik.Po co klasa średnia,ludzie myślący,wykształceni...po co.Lepiej zrównać poziom w społeczeństwie ,żeby się łatwiej rządziło niemyślącym motłochem.Uzależnić od socjalu,grabić na podatk... Rozwiń

  • 8 dni temu | ocena +2 / -0

   Mysliciel

   Likwidacja odliczenia składki zdrowotnej powoduje podwyższenie kwoty podatku. Druga sprawa powstaje luka finansowa przy wspólnym rozliczaniu małżonków kiedy jedno nie pracuje. Zarobek np 135000tys nie upoważnia do skorzystania z ulgi, a138000 już tak..

 • 8 dni temu | ocena +8 / -12

  isruuu

  jutro wszyscy na marsz 16 plac narutowicza kopalnioki dawajcie youtube.com/watch?v=bDnny_E4wKM

  • 8 dni temu | ocena +0 / -3

   Milki

   Baran🙈

   • 8 dni temu | ocena +1 / -0

    Kiiki zalogowany

    debil

 • 8 dni temu | ocena +8 / -7

  sruusruusruuuu

  Anglia: Minister zdrowia zapowiada zniesienie certyfikatów covidowych

  • 8 dni temu | ocena +4 / -5

   srooo

   Anglia nie ma ministra buhhhaaa

 • 8 dni temu | ocena +12 / -10

  olo

  W Polsce około milina na 18 milionów pracowników straci na ładzie, i pracownicy kopalni i elektrowni są wśród nich. Dalej głosujcie na PIS to zimą będziecie chodzić w krótkich spodenkach. Tak trzymać.

 • 8 dni temu | ocena +2 / -7

  srovid

  Gdzie dostanę ciepłom kaszanke w sobote rano? Morze być piontkowa🤪🤪🤪

 • 8 dni temu | ocena +6 / -8

  pis fan

  W kopalni jest sporo osób 65+ i kobiet 60+ - po wprowadzeniu PIT 0 dla seniorów sporo zyskują na tych zmianach - np senator - i dla tych osób to około 1000+ więcej - więc nie piszcie stronniczo że górnicy i elektrowniaki stracą bo to nie jest prawda - niektórzy sporo zyskują

  • 8 dni temu | ocena +3 / -0

   Jajakobyły

   Pit 0 dla seniorów, ale nie z taką emeryturą 😁

  • 8 dni temu | ocena +3 / -2

   niki

   Zyska około 1 % pracowników, nie pisz bzdur.

 • 8 dni temu | ocena +8 / -1

  hmmm

  dlaczego wprowadziliście kastę nadludzi, którzy nie podlegają segregacji. To posłowie.

 • 8 dni temu | ocena +7 / -4

  Mateusz powiedział

  Oburzone są przede wszystkim oderwane od rzeczywistości elity finansowe

 • 8 dni temu | ocena +7 / -7

  Jozin

  Do wszystkich wtajemniczonych - to z tego węgla jest 20% krajowej energii - właśnie bijemy kolejne rekordy wydobycia, za miesiąc spotykamy się rozmowach płacowych i dostaniemy wyrównanie za Polski wał - więc tak naprawdę nie stracimy nic.

 • 8 dni temu | ocena +1 / -0

  furdeutschland

  Brawo Pajęczno - brawo Radomsko

 • 8 dni temu | ocena +13 / -5

  banał zalogowany

  Z torfa taki gurnik jak to słowo.

 • 8 dni temu | ocena +17 / -8

  kilof zalogowany

  Torfiorzu jedź na Śląsk wydobywać węgiel. Wtedy te pieniądze po prostu będą ci sie należały.

  • 7 dni temu | ocena +3 / -1

   Perez

   Kopalnia to kopalnia, żal ci dupe ściska że tu nie pracujesz i tyle w temacie. Czy wydobywamy węgiel czy też torf jak twierdzisz to wynagrodzenie się należy, 500+ za co jest przyznawane że jeden matoł z drugim potrafił wsadzić do dziury i się zlać. Mam 4 rodzeństwa i rodzice potrafili nas wychować i wykształcić bez tej rządowej zapomogi, ale trz... Rozwiń

 • 8 dni temu | ocena +6 / -7

  Zwolnić torfy

  Zatrudnić odpowiedzialnych pracowników z spółek Są to ludzie którzy umieją bardzo Dużo

  • 8 dni temu | ocena +5 / -2

   Klark

   Szczególnie pracować 4 godziny na dniówkę.

 • 8 dni temu | ocena +15 / -7

  Brak szarych komureek he

  Torfy sa tak chytre ze jak mają prawo do emerytury to przedłużają jeszcze 5 lat

 • 8 dni temu | ocena +16 / -10

  jeż zalogowany

  Wiadomo nie od dziś że w kopalni czy elektrowni dużo się zarabia a mało się pracuje.Za komuny wywalczyli duże płace a dziś na nieduży ubytek jest wielki krzyk, jest z kogo doić bo ogół społeczeństwa i tak zapłaci za droższy prąd w skład którego wchodzą niemałe płace. Jak mówi prywaciarz-jak ci się nie podoba to się zwolnij.

 • 8 dni temu | ocena +11 / -3

  srovid

  lekarze i pielegniarki zarabiajace na covidize kilkanascie tysiecy złotych na miesiac to mordercy i zabijajapacjentów niezaszczepionych mordercy facebook.com/zdp.morkisz/videos/270403071849832/

  • 8 dni temu | ocena +0 / -2

   Iga

   To się zamień z nim

  • 8 dni temu | ocena +6 / -5

   Jas

   Człowieku módl się o zdrowie, rozumu już nie masz.

   • 8 dni temu | ocena +7 / -6

    prawdawaswzyzwoli

    pielegniarki co szprycuja kolo galerii maja kilkanascie tysiecy zlotych na miesiac za trutke ktora wstrzykuja frajeorm

  • 8 dni temu | ocena +10 / -4

   polk zalogowany

   Jesteś pusty jak stodoła na wiosnę

 • 8 dni temu | ocena +8 / -4

  GGG

  WSZYSCY JUTRO NA PLAC NARUTOWICZA GODZINA 16 PROTEST PRZECIWK OTERROYSTOM COVIDOWY MZAKAMUFLOWANYM MORDERCOM WALCZYM O WOLONSC facebook.com/zdp.morkisz/videos/270403071849832/

  • 8 dni temu | ocena +0 / -5

   ptok zalogowany

   Jak bedziesz pierwszy to ja za tobą.

 • 8 dni temu | ocena +2 / -1

  hubal

  Już nie PiSda?

 • 9 dni temu | ocena +11 / -1

  Wiesiek

  A wielki senator ze 100 tysiącami głosów też straci?

 • 9 dni temu | ocena +25 / -7

  Okradziony przez PIS

  PIS to złodzieje pierwszego sortu, nie dobrodzieje. Nie dość, że okradają inflacją i drożyzną to jeszcze obniżają pensje i emerytury. Czas z nimi skończyć.

  • 8 dni temu | ocena +2 / -1

   Taka prawda

   Żeby rozdawać na prswo i lewo trzeba innym zabrać

 • 9 dni temu | ocena +20 / -14

  atfuuu

  IBARDZO DOBRZE ********** CZAAS NAJZWYZSZY NA SPRAWIEDLIWOSC! Ja po studiach zarbiam 2100złna reke teraz dostane 2400zł300 zł wiecej i to jest spraiweliwosc a ze **** ktory dostawał8000 dostanie 75000 to nie umrze **** w am w dupe torfiorze

  • 8 dni temu | ocena +2 / -2

   Abc

   To po co na KUL szedłes.. Trzeba było się do PIS zapisać to może w ministry byś poszedł.. Ech

  • 8 dni temu | ocena +10 / -4

   Taka prawda

   Patrząc jak radzisz sobie z pisaniem to chyba tylko ktoś po znajomości Cię zatrudnił. Te 2100 to stanowczo za dużo dla kogoś , kto nie potrafi nawet sklecić zdania.

   • 8 dni temu | ocena +4 / -3

    Buhhhaaa

    To troll srovid

   • 8 dni temu | ocena +6 / -4

    Torf

    Tak samo jak ciebie pociotko kopalniana

  • 8 dni temu | ocena +7 / -6

   tse tse

   z tej nienawiści, aż ci się literki plączą

  • 8 dni temu | ocena +12 / -6

   Zmień pracę, zacznij żyć

   Co ty masz chłopie za studia, że tak cię cenią???

   • 8 dni temu | ocena +5 / -2

    atfuuu

    Zdaniem szefa rządu Polskim Ładem oburzone są osoby "przede wszystkim oderwane od rzeczywistości elity finansowe, elity wielkomiejskie, które nie rozumieją potrzeb normalnych ludzi". bełchatowskie kopalnioki to własnie takie żyjące w matrixie w bańce elity finansowe oderwne od rzeczywostości o czym swiadczą komentarze tutaj! koplanioki zarabiajace... Rozwiń

   • 8 dni temu | ocena +9 / -3

    Sołtys

    W Częstochowie pewnie zrobił zaocznie.

 • 9 dni temu | ocena +13 / -1

  Jarosław K

  To jest Polski Sprawiedliwy Ład zabrać kombinatorom i dużo zarabiającym

 • 9 dni temu | ocena +14 / -9

  Nie pasuje to zwolnić

  Bardzo dobrze powinni połowę zabrać

 • 9 dni temu | ocena +14 / -13

  Aa

  I bardzo dobrze ze stracą i tak zarabiaj za dużo nieroby jedni

 • 9 dni temu | ocena +14 / -9

  Pinokio

  Oj tam oj tam parę stówek stracą na wypłacie wielka afera i tak zarabiają za dużo Ciesz cie się że nie musicie pracować za miskę ryżu

 • 9 dni temu | ocena +13 / -3

  Haha

  E tam , zwykle szaraki w kopalni i elektrowni zarabiają po 4-6 tys netto. Partyjni prominenci i ustawiacze wyciskają do 350 tys na rok.

 • 9 dni temu | ocena +20 / -8

  chłop

  I dobrze! Chcieliśta PiSu to mata.

 • 9 dni temu | ocena +15 / -9

  Prorokkk

  Im to zawsze mało i mało

  • 9 dni temu | ocena +12 / -7

   loucypher

   kolejny nieudacznik który zazdrości........prostak

 • 9 dni temu | ocena +13 / -6

  Urna

  Bardzo dobrze ciemniakom.

 • 9 dni temu | ocena +19 / -13

  Sprawiedliwy

  W spółkach kopalnia całe życie zabiera pracownikom a rozdaje swoim pasibrzuchom więc karma wraca brawo PiS zabierzcie im jeszcze wszystkie przywileje dodatki i Barbórkę oraz 14 pensję a najlepiej poprzenosic ich do spółek córek niech zobaczą jak to dobrze śmiać się z innych i wykorzystywać

  • 8 dni temu | ocena +10 / -3

   olewator

   Zrozum że spółki powstały aby wspomóc miejsca pracy, za mniejsze pensje, komu nie pasuje niech się zwolni i idzie do prywatnego.

  • 9 dni temu | ocena +7 / -8

   Ja

   Zabrać im też fiuty i schować w twojej dupie zazdrosniki

 • 9 dni temu | ocena +12 / -2

  Makak

  Ha ha ha Brawo! SAmi nacnich głosowali id,, io ,, ci

 • 9 dni temu | ocena +5 / -7

  sdr

  Artykuł sponsorowany przez PGE w ramach przejścia na zielony ład.Ma to skłócić mieszkańców. Łatwiej jest wykończyć górnictwo i energetykę w Bełchatowie.

 • 9 dni temu | ocena +21 / -4

  Xxx

  Ile procent poparcia miał w Bełchatowie PiS, w ostatnich wyborach?

 • 9 dni temu | ocena +7 / -5

  Tfu

  Bełchatów podziękuje murchli za niższe zarobki przy urnie

  • 9 dni temu | ocena +9 / -3

   Piter

   Rychło wczas

 • 9 dni temu | ocena +20 / -6

  buba

  czyli prawie jak za komuny:wszyscy mają hu...o ale jednakowo,kto za dużo zarabia trzeba mu zabrać i dać nierobom bo jest ich więcej i głos przy urnie się przyda

 • 9 dni temu | ocena +15 / -9

  Pracownik

  W spółkach nie ma takiego problemu. Więc zapraszam...

  • 9 dni temu | ocena +13 / -7

   Kustosz bełchatowskiego skansenu

   Ktoś cię zmusza do pracy w spółce, jak wybrałeś tak masz

   • 8 dni temu | ocena +12 / -5

    Pracownik

    To nie jest kwestia wyboru kolego, wielu ludzi ze spółek chciałaby pracować w kopalni, czy elektrowni, bo poniekąd na to zasługują poprzez swoje ogromne doświadczenie i wiele lat pracy na rzecz oddziałów. Ale dziś nie ma na to szans. Trzeba być klakierem pisiorów i lizać ich tyłki aby dostać tam pracę. I nie ważne jakie mają kompetencje i doświadcz... Rozwiń

 • 9 dni temu | ocena +10 / -11

  Derwisz

  Gierek z Tuskiem budowali elektrownię. PiS ************

 • 9 dni temu | ocena +10 / -9

  Kopalniom dinozaur

  Zarobienie jedne pensji mniej to niewielki uszczerbek skoro miesięcznie zarabiam średnio 25000 zł uczęszczając tylko do pracy a wiek emerytalny inabyte prawa emerytalne mnie nie intersują

  • 8 dni temu | ocena +0 / -2

   Mechu

   Zdradzę Ci tajemnicę, czy zarabiasz 4k czy 25k miesięcznie, jedna pensja w roku mniej to procentowo taki sam uszczerbek.

 • 9 dni temu | ocena +28 / -17

  Dzierżyński zalogowany

  Zachciało się wam drodzy mieszkańcy tego pisokatolskiego grajdoła demokracji, obalania komuny, styripianowej Solidarności, papy kremówki, rządów psychicznie chorych pomyleńców z PiS-u i innych burżuazyjnych oligarchów z dawnej unii wolności i i innych pracowicowych szmat, no to macie. Trzeba było mądrze głosować, a nie teraz biadolić. Iddźcie do pl... Rozwiń

  • 9 dni temu | ocena +7 / -7

   Srut

   Zostań już w tych wodociągach w tej swojej komunie i przestań jątrzyć

 • 9 dni temu | ocena +16 / -7

  Kopolniok

  Ja uważam, że w żwirowni zarabiamy za dużo, jednak chciwość nie pozwala nam się dzielić dobrowolnie to podzielimy się w taki sposób.

 • 9 dni temu | ocena +23 / -14

  Kibic

  Bardzo dobrze. Za wysoko głowy noszą. I oni porównują się do górników ze Śląska, którzy zjeżdżają pod ziemię i nie wiedzą czy wyjadą.

 • 9 dni temu | ocena +12 / -5

  Tak majo

  Mój teść fizyczny w Elb, 39 lat stażu ma ponad 13 koła brutto.

  • 8 dni temu | ocena +9 / -1

   Teściowa

   Dbaj o niego, bo co zrobisz jak go braknie?

 • 9 dni temu | ocena +17 / -12

  Strażak Sam

  Bełchatów to nie tylko górnicy i elektrycy , wszyscy jesteśmy ludźmi inie dzielmy się powtarzając kłamstwa przegranych , 10.000 to ful , Brawo PIS tak trzymać .

 • 9 dni temu | ocena +21 / -7

  Nie za dużo styropianu?

  Dokładnie tak, sami sobie podziękujcie. Głosowaliście, to macie. Konsekwencja dokonania wyboru.

 • 9 dni temu | ocena +18 / -4

  Dużo więcej.

  O czym wy piszecie. Na stanowiskach kierowniczych w kopalni czy elektrowni zarobki są po kilkanaście tysięcy na miesiąc. Po 15 a nawet 20 tyś. mają niektórzy soecjalisci czy głowni. Co roku premie, co pięć lat jubileusze. Sprawdźcie jawne oświadczenia majątkowe niektórych. Tam po 240 tyś. rocznie a więc po 20 tyś. Na miesiąc. Niektórzy przy jubil... Rozwiń

  • 8 dni temu | ocena +2 / -0

   zorba

   O czym ty piszesz, takich ludzi jest kilkadziesiąt na kilka tysięcy. To jest ułamek, ważne że większość z pracowników fizycznych ma niezłe zarobki. Nie rób problemu gdzie go nie ma.

 • 9 dni temu | ocena +19 / -5

  Niedlaidiotów

  Bardzo dobrze głosowali to mają większość co tam pracuje to tępe idioci co nie wiedzą co to kapitalizm. 😆

 • 9 dni temu | ocena +25 / -13

  Jas

  Głosując na PiS głosowaliście na ten bałagan. Brawo Bełchatów.

 • 9 dni temu | ocena +28 / -13

  gorszy sort

  A kto wybrał PIS ja się pytam? Głosujcie dalej na nich to będziecie zapierniczać za miskę ryżu tak jak wasz premier mówi. Powodzenia