Reklama

Reklama

Kolejne podwyżki dla załogi spółki zależnej PGE. Pracownicy dostaną też premię

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PGE GiEK

Kolejne podwyżki dla załogi spółki zależnej PGE. Pracownicy dostaną też premię - Zdjęcie główne

foto PGE GiEK

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Pracownicy spółki Ramb otrzymają kolejną podwyżkę. Związki zawodowe działające w spółce podpisały porozumienie płacowe na 2021 rok. Załoga dostanie też premię. O jakich kwotach mowa?

Reklama

To kolejne dobre wieści dla załogi Rambu. W ubiegłym tygodniu związki zawodowe „Odkrywka” i „Sierpień 80” poinformowały o zakończeniu sporu zbiorowego w sprawie wzrostu wynagrodzeń z 2020 roku, który zakończył się podpisaniem porozumienia. To gwarantuje pracownikom średnio 150 zł podwyżki do stawki zasadniczej.

Okazuje się, że to nie koniec dobrych wieści dla załogi. Wszystkie związki zawodowe działające w spółce podpisały z zarządem spółki kolejne porozumienie. Tym razem w sprawie wzrostu wynagrodzeń w 2021 roku. Co więc ustalono podczas negocjacji? Wszyscy pracownicy Rambu od 1 grudnia otrzymają podwyżkę na stawce zasadniczej o kwotę 180 zł. Wzrośnie też dodatek dla osób wykonujących pracę w systemie 3-zmianowym z 18 zł na 23 zł za każdy przepracowany dzień.

Związkowcy wynegocjowali również wypłatę 500 zł premii motywacyjnej. Pracownicy pieniądze mają otrzymać do 14 stycznia.

Ramb, który jest spółką zależną PGE, zatrudnia obecnie ok. 1,3 tys. osób. Zakład specjalizuje się w robotach remontowych i wykonawczych dla górnictwa odkrywkowego m.in. zabezpieczeniach antykorozyjnych, wykonawstwie i montażu konstrukcji stalowych, a także robotach ogólnobudowlanych i elektrycznych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy