Reklama

Reklama

Ważna informacja dla mieszkańców gminy Bełchatów. Sanepid wydał komunikat

Opublikowano:
Autor:

Ważna informacja dla mieszkańców gminy Bełchatów. Sanepid wydał komunikat - Zdjęcie główne

Poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bełchatowie przekazał ważną informację dla mieszkańców kilkunastu okolicznych miejscowości. Komunikat dotyczy jakości wody z dwóch wodociągów.

Reklama

Mieszkańcy gminy Bełchatów mogą już bez ograniczeń korzystać z wody. Przypomnijmy, na początku tygodnia sanepid poinformował, że w próbce wody pobranej z sieci wodociągu Huta po przełączeniu zasilania sieci wodociągowej na wodę z ujęcia Parzniewice, stwierdzono obecność bakterii grupy coli.

Dotyczyło to miejscowości: Huta, Wielopole, Augustynów, Borki, Bugaj, Bukowa, Dobiecin, Dobiecin Kolonia, Dobrzelów, Helenów, Janina, Janów, Kielchinów, Korczew, Księży Młyn, część Kurnosa Drugiego i Kurnosa Pierwszego, Łękawa, Mazury, Mokracz, Myszaki, Niedyszyna, Oleśnik, Poręby, Postękalice, Rząsawa, Wiktorów, Wólka Łękawska, Zawadów, Zawały, Zdzieszulice Dolne, Zdzieszulice Górne, Zwierzchów, Wawrzkowizna.

W piątek, 17 marca, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bełchatowie, przekazał, że w próbkach pobranych ze wspomnianych wodociągów nie stwierdzono zanieczyszczenia mikrobiologicznego. W związku z tym wodę oceniono jako przydatną do spożycia i nie wymaga ona wcześniejszego przegotowania.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy