Reklama

12 listopada dniem wolnym od pracy. Czy dla wszystkich?

Opublikowano:
Autor:

12 listopada dniem wolnym od pracy. Czy dla wszystkich? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, na mocy której 12 listopada będzie dniem Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Co za tym idzie, będzie to także dzień wolny od pracy dla zdecydowanej większości Polaków.

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości, którzy są autorami ustawy, na etapie prac parlamentarnych argumentowali, że ustanowienie dodatkowego dnia wolnego jest pożądane, bo 11 listopada wypada w tym roku w niedzielę. Wydłużenie weekendu ma natomiast umożliwić godne uczczenie wyjątkowej w dziejach naszego państwa rocznicy, w tym odwiedzenie stolicy, gdzie zaplanowano centralne uroczystości.

Jednak nie wszyscy 12 listopada będą mogli cieszyć się z dodatkowego dnia wolnego. Ustawa nie obejmuje bowiem służb mundurowych, pracowników transportu publicznego, a także m.in. lekarzy i pielęgniarek, dzięki czemu będą mogły odbyć się wszystkie wcześniej zaplanowane badania czy też zabiegi. Czynne będą też apteki.

Dzięki poprawce Senatu, przyjętej przez Sejm, wolne będą mieli natomiast pracownicy handlu, którzy w pierwotnej wersji projektu nie zostali uwzględnieni.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE