Reklama

Reklama

Szczerców. Super nowoczesny ośrodek rehabilitacyjny za 3,5 mln zł już otwarty [FOTO]

Opublikowano: pt, 15 gru 2017 13:17
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Piękne, ekologiczne, a co najważniejsze nowoczesne i doskonale wyposażone sale - w Szczercowie dziś oficjalnie otwarto Centrum Rehabilitacji. Obiektu, który powstał za trzy i pół miliona złotych mogą pozazdrościć największe ośrodki. Zajrzeliśmy do tego medycznego cacka z naszym aparatem...

Reklama

Mieszkańcy gminy Szczerców - zwłaszcza Ci, którym ciało nie domaga - mogą mieć powód do radości, otwarte dziś Centrum Rehabilitacji zapewnia kompleksową opiekę. Jak podkreśla fizjoterapeutka Katarzyna Buś, katalog schorzeń, które mogą być tu leczone jest bardzo szeroki, od reumatyzmu, bólów kręgosłupa poprzez opiekę nad schorzeniami wad postawy (także u tych małych pacjentów) na rehabilitacji neurologicznej i poudarowej kończąc. Lista urządzeń, która znajduje się w obiekcie jest nie tylko długa, ale i imponująca.

- W Centrum dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem do fizyko- i kinezyterapii, to pełen zakres wymagany przy kontraktach z NFZ. Mamy cztery aparaty do elektroterapii, pole magnetyczne, krioterapię, laser skanerowy i punktowy, diatermię krótkofalową (metoda elektroterapii wykorzystująca prądy impulsowe małej i średniej mocy lub prąd stały - przypis red.), okłady cieplne, światłolecznictwo. Jest też gabinet do masażu i szczególna duma - sala wyposażona w aparat do rehabilitacji neurologicznej metodą neurac tzw. redcore, którego w regionie nie ma nikt. Poza tym Centrum wyposażone zostało w rozbudowaną hydroterapię - są dwie wanny do całkowitego masażu wirowego, oraz takie do kończyn górnych i dolnych - mówi z dumą Katarzyna Buś.

Budynek imponuje nie tylko wyposażeniem. Jego konstrukcja i zastosowane rozwiązania, to najnowocześniejsze trendy.

- To założenia budowlane najwyższych standardów, to budynek pasywny, którego głównym celem jest zminimalizowanie zużycia energii, między innymi poprzez zastosowanie materiałów o doskonałych parametrach izolacyjnych. Tak więc mamy tutaj okna trzyszybowe, ściany, podłoga i dach ocieplone są 40- centymetrową warstwą styropianu. Ponadto budynek jest wyposażony w pompy ciepła, nie ma pieca - wyeliminowaliśmy więc źródło zanieczyszczeń. Pompa wspomagana jest przez panele fotowoltaiczne na dachu - opowiada Krzysztof Kamieniak, wójt gminy Szczerców.

Budowa zajęła półtora roku, ale przygotowanie tej inwestycji do realizacji trwało od 2014 roku, kiedy to Krzysztof Kamieniak objął funkcję wójta. Centrum otrzymało unijne wsparcie - z wydanych na budowę i wyposażenie 3,5 milionów złotych 1,5 miliona pochodziło z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

- W chwili obecnej projekt jest adresowany do mieszkańców gminy Szczerców, ale po upływie pięciu lat, czyli po okresie trwałości inwestycji realizowanej przy wsparciu unijnych funduszy będziemy się starać uzyskać kontrakt z NFZtem, tak by z Centrum mogli korzystać mieszkańcy całego regionu - kończy Krzysztof Kamieniak.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  Nie z miasta

  Typowy Janusz... Typowy "Hamburk" i mam nadzieję że chociaż zrozumiesz dla czego taka a nie inna gramatyka.

 • 4 lata temu | ocena +1 / -1

  .

  Redcord, nie redcore

 • 4 lata temu | ocena +4 / -4

  opzz

  Wybory idom! bydom remontowoać na wsiach i budować za grube banieczki z cudzej kaseczki

  • 4 lata temu | ocena +0 / -0

   Janusz

   Ludzie ze wsi powinni chodzić na dodatkowe godziny lekcji Polskiego!