Reklama

Święto patrona Bełchatowa już w najbliższą niedzielę

Opublikowano:
Autor:

Święto patrona  Bełchatowa już w najbliższą niedzielę  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia 17 czerwca mieszkańcy będą obchodzić Dzień Patrona Miasta Bełchatowa - Jana Pawła II. Główne uroczystości będą odbywały się w ogrodach parafii pw. Narodzenia NMP przy ulicy Kościuszki.

Dzień Patrona rozpocznie się o 11:45 pod pomnikiem św. Jana Pawła II, gdzie mieszkańcy złożą kwiaty i przejdą do pobliskiej parafii. Tam, o 12:00 odprawiana będzie msza święta, którą poprowadzi ks. abp Władysław Ziółek. O 15:00 z placu Narutowicza wyruszy "Marsz dla Życia i rodziny", który przejdzie ulicami Lecha i Marii Kaczyńskich, Kwiatową, 1 Maja oraz Kościuszki. Pochód zakończy się o 15:30 festynem pn. "Rodzina z patronem Miasta Bełchatowa" w ogrodach parafii pw. Narodzenia NMP. Wydarzeniu będą towarzyszyć konkursy, zabawy plastyczne, loterie fantowe i występy zespołów, wśród nich na scenie zaprezentują się laureaci festiwalu piosenki papieskiej i religijnej "Santo Subito". Na zakończenie pikniku o 18:30 wystąpi grupa muzyczna z Łodzi "Mały Chór Wielkich Serc", który liczy sobie około pięćdziesięcioro dzieci.

Na tym nie koniec, bo 15 czerwca - również z okazji święta patrona - odbędzie się konkurs "Pontyfikat św. Jana Pawła II", a z kolei 18 czerwca będzie można wziąć udział w konferencji na temat walki z przemocą. Na wydarzenie serdecznie zapraszają prezydent Mariola Czechowska oraz ks. dziekan Zbigniew Zgoda.

Szczegóły na załączonym poniżej plakacie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE