Reklama

Reklama

Święto Niepodległości w czasach pandemii. Bełchatów na biało-czerwono, samorządowcy złożyli kwiaty [FOTO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Obchody Święta Niepodległości w Bełchatowie. Samorządowcy złożyli kwiaty pod pomnikiem, a wcześniej wzięli udział we mszy świętej w intencji ojczyzny. Miejskie uroczystości zostały ograniczone do niezbędnego minimum. Z okazji święta 11 listopada cały Bełchatów został przystrojony w biało-czerwone flagi.

Reklama

Obchody Święta Niepodległości w Bełchatowie w tym roku były zupełnie inne niż zwykle. Wszystko za sprawą pandemii koronawirusa, która uniemożliwiła udział mieszkańców w uroczystościach, a także organizację imprez towarzyszących. Dlatego miejskie obchody 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zostały ograniczone do niezbędnego minimum. Skromne delegacje samorządowców wzięły udział we mszy świętej w parafii pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika.

Złożono także kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego oraz Żołnierzy POW, gdzie wystawiono warty honorowe. Z okazji święta całe miasto zostało przystrojone w biało-czerwone flagi. Barwy narodowe na blokach m.in. na balkonach, wywiesiło również wielu bełchatowian. Ze względu na pandemię koronawirusa nie odbyły się imprezy towarzyszące obchodom, m.in. konkurs laureatów bełchatowskiego Przeglądu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej „Moja Ojczyzna”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE