Reklama

Reklama

Skrzyżowanie w centrum Bełchatowa zamknięte na miesiąc. Czekają nas korki?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Skrzyżowanie w centrum Bełchatowa zamknięte na miesiąc. Czekają nas korki?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już od najbliższego wtorku (16 listopada) bełchatowskich kierowców czekają spore utrudnienia. Zamknięte zostanie skrzyżowanie ulic 1 Maja i Kwiatowej. Magistrat wprowadza tymczasową zmianę organizacji ruchu.

Reklama

Skrzyżowanie zostanie wyłączone z ruchu na około miesiąc. Ma to związek z pracami prowadzonymi na ulicy Kwiatowej, które zakładają także przebudowę krzyżówki i wprowadzenie prawoskrętu.

- Zanim jednak będzie to możliwe, w pierwszej kolejności trzeba wykonać wszystkie prace ziemne.  W związku z koniecznością przebudowania sieci wodno - kanalizacyjnej, wykonawca wystąpił o wyłączenie z użytkowania tego skrzyżowania. W tym rejonie obowiązywała będzie nowa, tymczasowa organizacja ruchu, zarówno dla kierujących pojazdami jak i pieszych – informuje urząd miasta.

 

Jak będzie wyglądała organizacja ruchu?

  • Jadąc od ul. Pileckiego, można będzie wjechać w ul. 1 Maja, ale dojedziemy jedynie do przychodni zdrowia bądź policji. Samo skrzyżowanie jadąc z tego kierunku, będzie można ominąć, skręcając wcześniej w ul.Okrzei, a następnie w ul. Dąbrowskiego do ul.1 Maja.
  • Z kolei kierowcy podóżujący od strony  ul. Okrzei, będą mogli wjechać w ul. Kwiatową, ale tylko do marketu. Przy samym skrzyżowaniu ulica będzie zamknięta. 
  • Kierując się od stadionu, ulicą 1 Maja, będzie można skręcić w ul. Dąbrowskiego w stronę Placu Wolności lub osiedla Okrzei.
  • Nie zmienia się organizacja ruchu od ronda Wybickiego. Tu będzie nadal można zjechać w ulicę Witosa i wyjechać na 1 Maja.

Zmiany w kursach MZK 

Zamknięcie skrzyżowania oznacza również zmianę kursów autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji. Zmienione zostaną w tym rejonie kursy emzetek linii nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 10.

Wyłączone zostaną przystanki na 1 Maja przy policji i liceum. Z kolei na Dąbrowskiego nie będą zatrzymywać się autobusy linii 3, 4, 5, 6, 10. Natomiast tymczasowe przystanki utworzone tam zostaną dla linii 1 i 2.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy