Reklama

Reklama

Pracownicy wyniosą z bełchatowskiego szpitala... trumnę. Załoga placówki szykuje happening

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Pracownicy wyniosą z bełchatowskiego szpitala... trumnę. Załoga placówki szykuje happening - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W bełchatowskim szpitalu część pracowników szykuje happening. To forma protestu wobec fiaska rozmów o podwyżkach. Związkowcy zamierzają ustawić przed placówką... trumnę. Skąd taki pomysł?

Reklama

W bełchatowskim szpitalu wciąż nie widać końca sporu pomiędzy częścią załogi a władzami placówki. Związki zawodowe do tej pory nie zdołały porozumieć się z dyrektorem w sprawie podwyżek dla pracowników niemedycznych, którzy zostali pominięci przy wzroście zarobków w lipcu tego roku. To wówczas weszła w życie ustawa o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych. Objęła ona jednak pracowników medycznych oraz osoby zatrudnione w tzw. działalności podstawowej nie posiadających wykształcenia medycznego. Osoby, które nie zostały uwzględnione to m.in. pracownicy techniczni, administracji i obsługi. Wszyscy domagają się 500 zł podwyżki (brutto).

We wrześniu przeprowadzono referendum strajkowe, w którym większość głosujących pracowników opowiedziała się za protestem. Wówczas liderzy związkowi postanowili spróbować jeszcze negocjacji z dyrekcją. Niestety bezskutecznie. Jak mówią, wobec fiaska rozmów o podwyżkach, postanowili na początek zorganizować happening przed szpitalem, który ma pokazać jak obecnie wygląda sytuacja w bełchatowskiej placówce.

- To pierwszy krok przed strajkiem ostrzegawczym, który planujemy w najbliższym czasie. Niestety nie udało się uzyskać żadnego porozumienia w sprawie podwyżek, stąd decyzja o takiej formie protestu – mówi Wojciech Jendrusiak, przewodniczący Związku Zawodowego „Jedność pracownicza”.

Jak będzie wyglądał happening? Pracownicy przed główne wejście do szpitala wyniosą… trumnę z napisem szpital wojewódzki w Bełchatowie, którą ustawią na katafalku. Będą też transparenty z wypisanymi „7 grzechami głównymi dyrektora”.

- Trumna ma być swojego rodzaju symbolem, tego co dzieje się obecnie w szpitalu. Nie ma dialogu z pracownikami, łamane jest prawo związków zawodowych. To protest przeciwko dyskryminacji pracowników – mówi Wojciech Jendrusiak.

Związkowcy i pracownicy happening rozpoczną w czwartek (21 października) o godz. 12.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy