reklama
reklama

Posłanka Małgorzata Janowska odpala "polityczną bombę". Rząd ma spory problem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Posłanka Małgorzata Janowska odpala "polityczną bombę". Rząd ma spory problem - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Posłanka Małgorzata Janowska nie jest już członikiną Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Wraz z dwójką innych – byłych już – posłów tej formacji utworzyła koło poselskie o nazwie "Wybór Polska". Decyzja może wywołać niemałe trzęsienie ziemi w krajowej polityce, Zjednoczona Prawica straciła bowiem sejmową większość.
reklama

Pierwsze doniesienia o tym, że Małgorzata Janowska, Zbigniew Girzyński oraz Arkadiusz Czartoryski planują odejść z Klubu Parlamentarnego PiS pojawiły się już dziś rano. Ostatecznie, sensacyjne informacje potwierdziła konferencja prasowa, która odbyła się o 13:00, w piątek 25 czerwca.

W trakcie konferencji, Małgorzata Janowska przybliżyła motywy, które kierowały nią podczas podejmowania decyzji. Nie zdziwi nikogo fakt, że w dużej mierze chodziło o górnictwo i energetykę konwencjonalną.

- Chciałabym podkreślić, że polityka nasza jeśli chodzi o górnictwo, to polityka, z którą się kompletnie nie zgadzam. PiS szedł do wyborów z informacją, że to polskie złoto, to bezpieczeństwo narodowe, a w tej chwili odchodzimy od tego. Z tym się nie zgadzam, nie chcę w tym uczestniczyć - powiedziała Małgorzata Janowska.

Posłanka z Bełchatowa została też przewodniczącą koła poselskiego Wybór Polska. Politycy zapewniali, że chcą rozwijać tą formacje, a docelowo stać się znaczącą siłą w parlamencie.

Pierwsze sygnały dotyczące tego, że drogi Małgorzaty Janowskiej i partii rządzącej się rozchodzą, można było zauważyć już w wywiadzie, którego udzieliła naszej redkacji. Mówiła w nim o groźbach skierowanych w stronę jej rodziny, oraz tym, że nie podoba jej się kierunek, w jakim zmierza polityka energetyczna Polski - przeczytacie go TUTAJ

Odejście trójki posłów z partii rządzącej ma w tym przypadku zdecydowanie szerszy kontekst. I to w skali krajowej. Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość ma obecnie 229 posłów, a co za tym idzie nie ma już większości w sejmie. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama