Reklama

Reklama

Wandale zdewastowali plac zabaw. Miasto zdecydowało się po raz kolejny naprawić zniszczone urządzenia

Opublikowano: pon, 7 gru 2020 20:17
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Magistrat rozpoczął remont placu zabaw i boisk, położonych na terenie rekreacyjnym pomiędzy osiedlami Okrzei i Słonecznym. Wiele urządzeń w ostatnich latach zostało zniszczonych przez wandali. Po kompleksowej renowacji mają odzyskać choć częściowo dawny blask.

Reklama

Plac zabaw i boiska pomiędzy osiedlami Słonecznym i Okrzei od dawna wymagały remontu. Pomazana sprayem i zniszczone urządzenia na placu zabaw, wypalone dziury na nawierzchni poliuretanowej chroniącej dzici przed upadkiem czy w końcu pozrywane ogrodzenia wokół boisk i zniszczona murawa. Taki widok był ostatnio codziennością dla bełchatowian odwiedzających to miejsce z dziećmi.  O sprawie informowaliśmy w artykule pt. "To najbarziej dewastowany obiekt w Bełchatowie. Niegdyś tętnił życiem, dziś straszy mieszkańców". 

Częstymi bywalicami na placu są imprezujący wieczorami młodzi mieszkańcy. Niestety często dochodzi do aktów wandalizmu. Jak informuje magistrat, służby miejskie na bieżąco naprawiają urządzenia, tak by nadal były bezpieczne, a obiekt mógł służyć mieszkańcom. Miasto zdało sobie jednak w  końcu sprawę, że obiekt potrzebuje kompleksowej renowacji, dlatego jeszcze w tym roku wykonanych zostanie kilka niezbędnych prac.  

- Urządzenia, z których tak chętnie korzystają najmłodsi bełchatowianie, zostaną odmalowane tak, by kolory rozbudzały wyobraźnię i zachęcały do zabawy – informuje magistrat.

Przy jednym z dwóch boisk wymienione zostanie również ogrodzenie. Łączny koszt robót to ok. 30 tys. zł. Niestety nie wystarczy miastu funduszy na naprawę wszystkich zniszczeń.

- Na wymianę nawierzchni, która w obecnym stanie nie nadaje się do użytku, w tym roku środków nie wystarczy – mówi Marcin Michalak zastępca dyrektora Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Bełchatowie.

Trwające już prace mają zakończyć się w ciągu kilku najbliższych tygodni.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy