Reklama

Reklama

PGE w 2021 roku zapowiada nową inwestycję dla Bełchatowa. Skorzystają pracownicy i mieszkańcy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

PGE w 2021 roku zapowiada nową inwestycję dla Bełchatowa. Skorzystają pracownicy i mieszkańcy - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prezes PGE – Wojciech Dąbrowski zapowiedział uruchomienie centrum kształcenia dla regionu bełchatowskiego. Obiekt pomoże w szkoleniach i przekwalifikowaniu się pracownikom spółki i mieszkańcom. Inwestycja ma ruszyć już w 2021 roku.

Reklama

Szef energetycznego koncernu o nowej inwestycji opowiedział podczas debaty o wsparciu transformacji energetyki i regionów górniczych w Polityce Insight. Spółka planuje w 2021 roku uruchomienie centrum kształcenia, które zajmie się szkoleniami i pomoże przekwalifikować się pracownikom spółki i mieszkańcom regionu Bełchatowa.

- PGE nie pozostawi regionów bez konkretnych rozwiązań. Dla samego Bełchatowa planujemy w przyszłym roku powołanie centrum kształcenia, które będzie profesjonalnie zajmowało się wsparciem naszych pracowników, ale i mieszkańców regionu na przekwalifikowanie i szkolenia pod nowe zawody i potrzeby dla regionu – powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes PGE.

Będą to zawody związane z odnawialnymi źródłami energii, ale też na przykład z systemami IT. Szczegóły na temat tego, gdzie centrum dokładnie powstanie, nie są jeszcze nam znane.

Warto przypomnieć, że kilka tygodni temu prezes PGE zapowiedział, że spółka zainwestuje w transformację energetyczną w regionie bełchatowskim aż 2,5 miliarda złotych. Planowana jest budowa farm fotowoltaicznych, elektrowni wiatrowych, a także instalacji termicznego przetwarzania odpadów.

- O transformacji myślimy jako o wielkim projekcie społecznym , który chcemy zrealizować dla ludzi i pracowników, przy udziale lokalnych społeczności, z którymi jesteśmy związani od dziesięcioleci – powiedział prezes Dąbrowski.

Prezes przypomniał też, że PGE wspiera pomysł budowę elektrowni jądrowej w lokalizacji bełchatowskiej. O szczegółach w tej sprawie informował wiceprezes PIS – Antoni Macierewicz, który podał nawet datę uruchomienia atomu w Bełchatowie. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule pt. Elektrownia jądrowa w Bełchatowie? Antoni Macierewicz podaje datę uruchomienia.

Wątpliwości co do powstania tej inwestycji mają jednak specjaliści. Co ciekawe, prof. Władysław Mielczarski z Politechniki Łódzkiej, ekspert rynku energii, uważa, że nie ma żadnych szans na powstanie siłowni atomowej w okolicach Bełchatowa. Więcej na ten temat można przeczytać w rozmowie pt. Ekspert o elektrowni jądrowej w Bełchatowie. „Nie ma realnych podstaw, to propaganda”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy