Reklama

Reklama

Parafianie pożegnają proboszcza. Ustalono datę pogrzebu zmarłego ks. Antoniego Pietrasa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum parafi

Parafianie pożegnają proboszcza. Ustalono datę pogrzebu zmarłego ks. Antoniego Pietrasa  - Zdjęcie główne

foto Archiwum parafi

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wyznaczono termin uroczystości pogrzebowych ks. Antoniego Pietrasa, zmarłego proboszcza parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy w Bełchatowie. Duchownego będą mogli pożegnać również parafianie. Pogrzeb odbędzie się w czwartek, 19 listopada.

Reklama

W sumie dwa dni potrwają uroczystości pogrzebowe, podczas których będzie żegnany zmarły ks. Antoni Pietras, proboszcz parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy. W środę (18 listopada) zaplanowano mszę świętą pożegnalną pod przewodnictwem arcybiskupa Grzegorz Rysia, która zostanie odprawiona w parafianej kaplicy na osiedlu Olsztyńskim. Msza święta pogrzebowa również zostanie odprawiona w parafii, w czwartek (19 listopada) o godz. 12. 

- Podjęliśmy taką decyzję, ponieważ ks. Antoni był pierwszym proboszczem tej parafii i chcieliśmy, aby parafianie mieli możliwość pożegnania – mówi ks. Zbigniew Zgoda, dziekan dekanatu bełchatowskiego.

Po mszy zostaną podstawione autobusy, którymi będzie możliwość udania się na bełchatowski cmentarz, gdzie zmarły proboszcz zostanie pochowany. Parafia apeluje też do wiernych o dyscyplinę i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa. W kościele będzie mogło przebywać jedynie 50 osób. Pozostali uczestnicy pogrzebu będą mogli w nim uczestniczyć na zewnątrz.

- Jeśli chcemy oddać cześć przy trumnie, prosimy rozłożyć to w czasie – apeluje bełchatowska parafia.

Trumna z ciałem proboszcza zostanie przewieziona do kaplicy na osiedlu Olsztyńskim w środę o godz. 15. Natomiast w czwartek w kaplicy zostanie wystawiona o godz. 10.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE