Reklama

Reklama

Ogromne pieniądze dla bełchatowskiej szkoły na... kosmiczny projekt

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie:

Ogromne pieniądze dla bełchatowskiej szkoły na... kosmiczny projekt - Zdjęcie główne

foto

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Blisko 1,3 mln zł unijnego dofinansowania otrzymał popularny "Energetyk" na sprzęt i szkolenia, dzięki czemu uczniowie nauczą się naprawiać elektrykę działającą...w przestrzeni kosmicznej.

Reklama

Można powiedzieć, że Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Bełchatowie dostał kosmiczne pieniądze na kosmiczny projekt. Żadna z bełchatowskich szkół już dawno nie otrzymała tak dużej dotacji z UE. W przypadku popularnego „Energetyka” to ok. 1,3 mln zł, a wartość zgłoszonego projektu zamyka się w kwocie blisko 1,5 mln zł. Powiat musiał bowiem zagwarantować 10 proc. wkładu własnego czyli 143 tys. zł.

Na co więc dokładnie bełchatowska szkoła otrzymała tak ogromne unijne dofinansowanie? ZSP nr 1 przystąpił do projektu „Kosmiczna wiedza II - kursy i szkolenia w ZSP nr 1 w Bełchatowie” . Kursami i szkoleniami objęci zostaną uczniowie trzecich i czwartych klas Technikum Energetycznego w zawodach technik: elektronik, elektryk, informatyk, urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, pojazdów samochodowych.

Jak nformuje bełchatowskie starostwo, w ramach realizacji projektu zaplanowane zostały: staże zawodowe oraz specjalistyczne szkolenia IPC, podczas których uczniowie nauczą się metod lutowania i naprawy pakietów elektronicznych działających w przestrzeni kosmicznej, które będą potwierdzone międzynarodowym certyfikatem ukończenia szkolenia IPC-7711/7721 - Certified IPC Specialist oraz imienny certyfikat MEN. Odbędzie się też  kurszawodowy SEP (zakończone egzaminem SEP). Ze szkoleń skorzystać w sumie 80 uczniów i dwóch nauczycieli. Każdy uczeń wypracuje obowiązkowo 150 godzin stażu zawodowego, za który otrzyma stypendium.

- Nadmienić należy, iż specjalistyczne szkolenie IPC z metody lutowania i naprawy pakietów elektrycznych wraz z komponentem dla pakietów elektrycznych działających w przestrzeni kosmicznej zostaną zlecone profesjonalnej firmie, będącej Autoryzowanym Centrum Szkoleniowych IPC, Autoryzowanym Centrum Szkolenia PACE oraz instytucją szkoleniową wpisaną do rejestru, natomiast trenerzy powinni posiadać najwyższą licencję Master IPC Trainer lub licencję certyfikowanego trenera, jak również certyfikaty Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) – informuje bełchatowskie starostwo.

Szkoła zostanie doposażona również w specjalistyczny sprzęt komputerowy, dydaktyczny, diagnostyczny oraz pomiarowy oraz wyposażanie dodatkowe za ponad pół miliona złotych, które będzie służyć uczniom w kolejnych latach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy