Reklama

Obywatelskie zatrzymanie pod Zelowem. 50-latkowi grozi więzienie i 10.000 zł kary

Opublikowano:
Autor:

Obywatelskie zatrzymanie pod Zelowem. 50-latkowi grozi więzienie i 10.000 zł kary  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dzięki wzorowej postawie czwórki mężczyzn, kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. Ujęty przez obywateli mężczyzna miał w organizmie ponad 1,7 promila alkoholu i... trzy czynne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, obowiązujące do października 2023 roku!

24 czerwca 2018 roku, po godzinie 17:00, dyżurny bełchatowskiej komendy otrzymał informację o nietrzeźwym kierowcy focusa, który został ujęty przez innych uczestników ruchu drogowego. W rejon miejscowości Podlesie (gm. Zelów) natychmiast skierowano najbliższy partol prewencyjny.

50-latek, który kierowa ł fordem focusem, miał trudności z utrzymaniem prostego toru jazdy. To podejrzane zachowanie na drodze wzbudziło czujność czwórki mężczyzn jadących za fordem. Kiedy focus zatrzymał się pod sklepem, mężczyźni wykorzystali okazję i zabrali mężczyźnie kluczyki. Na bieżąco o wszystkim informowali policję. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie 50-latka.

Dodatkowo okazało się, że kierowca forda nie posiada prawa jazdy, posiada natomiast trzy czynne zakazy prowadzenia pojazdów, które sąd w Sieradzu orzekł do paździenika 2023 roku. Teraz nieodpowiedzialnemu 50-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 10.000 złotych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE