reklama
reklama

Nowy szef centrum PGE i województwa łódzkiego. To były dyrektor szkoły

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Poglądowe

Nowy szef centrum PGE i województwa łódzkiego. To były dyrektor szkoły - Zdjęcie główne

foto Poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WydarzeniaCentrum Rozwoju Kompetencji PGE i Województwa Łódzkiego ma nowego dyrektora. Kto pokieruje placówką w Rogowcu, która ma za zadanie m.in. przebranżowić pracowników w ramach planowanej transformacji energetycznej?
reklama

Obiekt szkoleniowy Centrum Rozwoju Kompetencji znajduje się w Rogowcu w bezpośrednim sąsiedztwie Elektrowni Bełchatów. Placówka powstała dzięki współpracy Polskiej Grupy Energetycznej i Województwa Łódzkiego, a zaczęła działać we wrześniu 2021 roku. Jak zapowiadali pomysłodawcy i inicjatorzy budowy centrum, główną ideą CRK jest podnoszenie kwalifikacji pracowników Grupy PGE, ale też mieszkańców regionu, którzy mają możliwość kształcenia się w zawodach związanymi m.in. z odnawialnymi źródłami energii.

Były dyrektor "Energetyka" szefem placówki

Okazuje się, że centrum, pomimo tak krótkiego okresu działalności, ma już kolejnego szefa. Nieoficjalnie udało się ustalić, że dotychczasowy dyrektor CRK, którym był dawny łódzki kurator oświaty Waldemar Flajszer, złożył rezygnację, choć pracę rozpoczął zaledwie kilka miesięcy temu. Pełniącym obowiązki dyrektora CRK został związany z Bełchatowem – Piotr Mielczarek, który dotychczas był kierownikiem zajęć praktycznych w tej placówce.

reklama

Piotr Mielczarek, to osoba znana w bełchatowskim środowisku nauczycielskim. W latach 2010-2022 był dyrektorem popularnego „Energetyka” w Bełchatowie. W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 funkcjonują klasy patronackie PGE, w których kształcą się przyszli pracownicy energetyki.

Jak się dowiedzieliśmy, Mielczarek swoją funkcję będzie pełnił do czasu rozstrzygnięcia konkursu na to stanowisko. Czy sam w nim wystartuje? Tego nie chce jednak zdradzić, bo jak sam przyznaje, najpierw chciałby porozmawiać z organem prowadzącym o wizji rozwoju CRK, i dopiero wtedy podejmie decyzję, czy w konkursie wystartuje.

reklama

Centrum pomoże w transformacji?

Jak jeszcze kilka lat temu przyznawali sami pomysłodawcy, powstanie centrum w Rogowcu, miało być odpowiedzią na wyzwania i potrzeby zbliżającej się wielkimi krokami transformacji energetycznej, która czeka region bełchatowski. Koniec ery węgla w Bełchatowie oznacza nie tylko powolne wygaszanie kopalni i elektrowni, ale przede wszystkim likwidację tysięcy miejsc pracy. Olbrzymie zakłady, a także spółki zależne PGE, działające wokół kopalni i elektrowni, zatrudniają w sumie kilkanaście tysięcy osób. Rozpoczęcie wyłączania bloków energetycznych w elektrowni Bełchatów planowane jest już w 2030 roku. Wielu mieszkańców regionu będzie musiało poszukać pracy w innym zawodzie.

reklama

Stąd pomysł budowy centrum, w którym pracownicy sektora energetyki konwencjonalnej mogą się przebranżowić. Z CRK mogą też korzystać mieszkańcy regionu łódzkiego, którzy są zainteresowani zmianą profilu zawodowego lub zdobyciem nowych kwalifikacji, m.in. w obszarach energetyki odnawialnej czy gospodarki o obiegu zamkniętym.

reklama

Budynek dydaktyczny w Rogowcu oddany na potrzeby CRK posiada wyposażone sale szkoleniowe w tym m.in. pracownię odnawialnych źródeł energii z nowoczesnym sprzętem i pomocami dydaktycznymi. Osoby biorące udział w kursach i szkoleniach mogą korzystać też z kompleksowo wyposażonej sali komputerowej. Kursanci szkolący się na kierunku technik automatyk mają do dyspozycji natomiast pracownię automatyki, która wykorzystywana jest również na potrzeby realizacji kształcenia ustawicznego oraz krótkich kursów.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama