Reklama

Reklama

Kwarantanna w wielu bełchatowskich szkołach. Uczniowie wysyłani na naukę zdalną

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kwarantanna w wielu bełchatowskich szkołach. Uczniowie wysyłani na naukę zdalną - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prawie co czwarty uczeń z miejskich szkół w Bełchatowie przeszedł już na naukę zdalną, a kolejne dzieci wysyłane są na kwarantannę. Dwie placówki w mieście postanowiły wszystkie klasy skierować do edukacji przed komputerami w domach.

Reklama

W związku ze zwiększoną liczbą zakażeń COVID-19 i kolejną falą pandemii, coraz więcej klas w bełchatowskich szkołach przechodzi na naukę zdalną, a wielu uczniów kierowanych jest na kwarantannę. Potwierdzone wyniki testów na COVID-19 mają zarówno nauczyciele, jak i dzieci. W poniedziałkowy poranek, prawie co czwarty uczeń z miejskich szkół edukował się już przed komputerem w domu. Na 253 oddziały w szkołach aż 62 przeszły już na naukę zdalną. Do domów zostały zostały wysłane również trzy grupy dzieci w przeszkolach. 

Najtrudniejsza sytuacja jest w Szkole Podstawowej nr 3, gdzie cała szkoła przeszła na naukę zdalną. Z kolei w popularnym "Mickiewiczu" aż 10 klas, a w SP 4 w sumie siedem. W pozostałych szkołach są to pojedyncze klasy. Po jednym oddziale do domów wysłano z przedszkoli nr 6,7 i 9. W magistracie podkreślają, że sytuacja jest tak dynamiczna, że te dane mogą być już za chwilę nieaktualne.  

Jak sytuacja wygląda w szkołach ponadpodstawowych? Bełchatowskie starostwo przekazało, że obecnie spośród 138 klas na nauce zdalnej przebywa łącznie 28. Od poniedziałku edukację w domach będzie kontynuowało całe I LO im. Władysława Broniewskiego. To w sumie aż 20 klas. Poza szkołą uczyć się będą również uczniowie II LO im. Jana Kochanowskiego (4 klasy) oraz ZSP nr 2 im. R. Traugutta czyli popularnego "Ekonomika" (4 klasy).

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy