To już kolejne podejście najbogatszej gminy w Polsce do zagospodarowania olbrzymiego terenu w bliskim sąsiedztwie kompleksu Solpark w Kleszczowie. Warto przypomnieć, że pierwsze pomysły i koncepcje, dotyczące tego, co miałoby powstać obok aquaparku, powstały już… w 2017 roku. Wówczas urbaniści przygotowali opracowanie „Zielonego serca Kleszczowa”, którego założenia były imponujące. Koncepcja przewidywała powstanie skateparku dla młodzieży, terenów do sportów zimowych, tężni czy placów zabaw. W planach było nawet... miejsce do aromaterapii czy muzeum, zlokalizowane częściowo pod ziemią, które powiązane byłoby z historią regionu. Ogromne koszty projektu jednak nie zyskały wówczas akceptacji rady gminy.
Kilka lat później podjęto się kolejnej próby i koncepcja się nieco zmieniła. W 2020 roku przygotowano nowy wariant „Zielonego serca Kleszczowa”, który przewidywał utworzenie wielofunkcyjnego parku, w którym oprócz parkowych alejek i stref zieleni, miały się znaleźć m.in. fontanna, tor do pumptracku i dirtu, tężnia solankowa, plac zabaw, skatepark, reprezentacyjny plac oraz pawilon parkowy. Inwestycja ostatecznie jednak się nie rozpoczęła.
Zobacz również: Nowoczesny kompleks w Piotrkowie. Zobacz, jak będzie wyglądał
W ostatnich dniach kleszczowski urząd ogłosił przetarg na pierwszy etap inwestycji pod nazwą „Budowa terenów rekreacyjnych w Kleszczowie – Zielone Serce”. Swoim zakresem ma ona objąć m.in. wywóz ziemi i uporządkowanie terenu w okolicy Solparku.
- Ogłoszony przetarg to pierwszy krok do stworzenia nowoczesnej strefy rekreacyjnej, która w przyszłości stanie się wizytówką gminy – mówi wójt Dariusz Michałek.
W kleszczowskim urzędzie zapytaliśmy o to, jak ostatecznie będą wyglądały nowe tereny rekreacyjne, jakie powstaną w ramach „Zielonego serca Kleszczowa”.
- To istotne zadanie, mające na celu uporządkowanie terenu i stworzenie przestrzeni przyjaznej mieszkańcom. Równolegle trwają prace nad koncepcją docelową i finalnym kształtem tego miejsca. Na tym etapie nie jest jednak zasadne jej prezentowanie, ponieważ projekt wciąż podlega modyfikacjom, aby jak najlepiej odpowiadał na potrzeby społeczności – przekazał urząd.
Komentarze (0)