Reklama

Reklama

Pracownicy spółki zależnej PGE mówią "dość". Zablokują drogi do kopalni i elektrowni Bełchatów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PGE GiEK

Pracownicy spółki zależnej PGE mówią "dość". Zablokują drogi do kopalni i elektrowni Bełchatów - Zdjęcie główne

foto PGE GiEK

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Pracownicy Elbest Security chcą zablokować drogi dojazdowe do kopalni i elektrowni Bełchatów. Szykują też pikietę w Warszawie. To reakcja na ostatnie zmiany właścicielskie w PGE, w których nie została uwzględniona wspomniana spółka zajmująca się ochroną obiektów PGE. Nieoficjalnie mówi się, że załoga ma przejść pod skrzydła Polskiego Holdingu Obronnego.

Reklama

Coraz bardziej napięta atmosfera w firmie Elbest Security, która ostatecznie decyzją PGE nie trafiła pod skrzydła PGE GiEK. Załoga spółki zależnej PGE obawia się o swoją przyszłość i domaga się rozmów z pracodawcą. Nieoficjalnie mówi się, że zakład ma wejść w skład Polskiego Holdingu Obronnego. Jednak, ani pracownicy, ani związkowcy, żadnych informacji na ten temat nie otrzymali od energetycznego koncernu.

W poniedziałek, 3 października, w siedzibie Związku Zawodowego „Zjednoczeni” zawiązał się Komitet Protestacyjny w Elbest Security. Jak informują związkowcy, w jego skład weszli pracownicy spółki, przedstawiciele każdej zmiany i lokalizacji, w której firma świadczy swoje usługi dla obiektów PGE.

- Powstanie komitetu zostało spowodowane brakiem dialogu ze strony Ministerstwa Aktywów Państwowych, PGE, pracodawcy i lekceważeniem spraw pracowników w spółce – informuje MZZP „Zjednoczeni”.

Związek zawodowy zarzuca PGE sprzedanie spółki wraz z pracownikami „bez gwarancji pracy i warunków płacy dla pracowników”. Według organizacji zarówno załoga, jak i związki zawodowe w Elbest Security, w żaden sposób nie zostały poinformowane o planowanych zmianach.

Komitet już przygotował listę postulatów. Najważniejszymi jest przejście do NABE lub do zakładów macierzystych czyli elektrowni i kopalni, a także likwidacja nielegalnego zatrudniania na umowy zlecenia. Związkowcy i pracownicy zapowiadają również protesty na drogach dojazdowych do elektrowni i kopalni, a także demonstrację w Warszawie. Nieoficjalnie mówi się, że blokada dróg ma odbyć się w najbliższych dniach. Komitet Protestacyjny zaznacza jednocześnie, że domaga się pilnych rozmów z pracodawcą.

Rozgoryczenia sytuacją w Elbest Security nie kryją pracownicy. W gorzkich słowach o postawie PGE mówią związkowcy.

- Takie zachowanie władz jest obrzydliwe. Naprawdę to się źle kojarzy, to jest sprzedaż ludzi jak dosłownie niewolników – mówiła kilka dni temu Zofia Kędziak, przewodnicząca MZZP „Zjednoczeni”.

Kiedy kilka dni temu pytaliśmy w PGE o spółkę Elbesty Security, niestety koncern nie chciał się szerzej odnieść do sprawy.

- PGE nie komentuje procesów fuzji i przejęć w grupie PGE – poinformowało nas biuro prasowe PGE.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy