Reklama

Reklama

PGE sprzedało udziały w spółkach z terenu kopalni i elektrowni. W tle kontrowersje i protesty

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

PGE sprzedało udziały w spółkach z terenu kopalni i elektrowni. W tle kontrowersje i protesty - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia PGE podpisała z PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna umowy zbycia udziałów w części spółek zależnych. Ich właścicielem będzie teraz koncern, który swoją siedzibę ma w Bełchatowie. Jak zapewnia energetyczna grupa, to kolejny krok w stronę NABE. Decyzja spotkała się z protestami pracowników jednej ze spółek, która nie została uwzględniona przy zmianach właścicielskich.

Reklama

O zmianach właścicielskich poinformowało biuro prasowe PGE, które zaznaczyło, że takie działania podyktowane są porządkowaniem struktur grupy. W ramach podpisanej umowy koncern PGE GiEK nabył prawo własności 100 proc. udziałów w spółkach: Bestgum, Betrans, Elmen, Eltur-Serwis, Megaserwis oraz Ramb. Prezes PGE przyznał, że to kolejny krok w stronę powstającej NABE.

- PGE konsekwentnie realizuje działania zmierzające do uporządkowania struktur Grupy PGE. Sprzedaż udziałów sześciu spółek, dedykowanych do realizacji zadań na rzecz spółki PGE GiEK, jest kolejnym działaniem przygotowującym Grupę PGE do wydzielenia aktywów węglowych do powstającej Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego - powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes PGE.

Wspomniane spółki od wielu lat świadczą usługi na rzecz kopalni i elektrowni z grupy PGE. Po wydzieleniu aktywów węglowych będą realizować zadania na rzecz Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego.

Sprzedaż spółek nie obyła się bez kontrowersji. Na liście nie znalazła się bowiem firma Elbest-Security, która początkowa była wymieniana w gronie tych zakładów, które mają przejść pod skrzydła PGE GiEK, a później NABE. Nieoficjalnie mówi się, że spółka zajmująca się ochroną obiektów PGE, ma wejść w skład Polskiego Holdingu Obronnego.

Związkowcy przyznają, że żadnych szczegółów odnośnie przyszłości załogi i firmy nie udało im uzyskać od zarządu spółki. Zaniepokojeni są również pracownicy, którzy obawiają się o swoją przyszłość. Spółka Elbest-Security zatrudnia ponad tysiąc osób z czego w bełchatowskiej lokalizacji ponad 600 pracowników. Coraz głośniej słychać o planowanych protestach w związku z decyzją PGE...

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy