Reklama

Reklama

Związkowcy okupują gabinet dyrektora elektrowni Bełchatów. Jaki jest powód?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Związkowcy okupują gabinet dyrektora elektrowni Bełchatów. Jaki jest powód?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Szefowie związków zawodowych okupują gabinet dyrektora bełchatowskiej elektrowni. Chodzi o podwyżki dla pracowników. Według związkowców PGE zaproponowało zbyt małą kwotę dla załogi.

Reklama

Napięta atmosfera w bełchatowskiej elektrowni. Szefowie związków zawodowych działających w zakładzie od godzin porannych okupują gabinet dyrektora elektrowni. Wzburzenie wywołała nowa propozycja podwyżki dla pracowników.  Jak twierdzą związkowcy, zaproponowano 100 zł (brutto) do płacy zasadniczej od października plus tysiąc złotych jednorazowo dla każdego pracownika. 

- To jest kpina z pracowników, którzy wypracowują ogromne zyski dla PGE. Okupacja będzie prowadzona aż do skutku i do czasu rozwiązania problemu czyli ustalenia satysfakcjonującej podwyżki dla pracowników - mówi Andrzej Nalepa, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego w Elektrowni Bełchatów. 

Przypomnijmy, że we wrześniu duże emocje wśród pracowników wzbudziła wcześniejsza propozycja PGE o zwiększeniu wskaźnika podwyżek z 3,03 proc. do 3,28 proc. średniej płacy, co oznaczało wzrost o 19 zł. Pisaliśmy o tym w artykule pt. PGE negocjuje płace w bełchatowskiej elektrowni. Związkowcy: propozycja jest obraźliwa

Gabinet dyrektora okupuje w sumie sześć związków zawodowych. Przedstawiciele zapewniają, że nie wyjdą do czasu aż nie będzie ustalonych satysfakcjonujących podwyżek dla załogi. 

- PGE zarządziło drastyczne oszczędności, chcąc wyprowadzić jak najwięcej pieniędzy przed wydzieleniem aktywów węglowych do spółki NABE. Odczuwamy to w elektrowni, kopalni i spółkach. Przy miliardowych zyskach to jest skandal. Więcej rośnie minimalne wynagrodzenie niż to, co się proponuje pracownikom, którzy pracują w obiekcie strategicznym, produkującym 20 procent krajowej energii - mówi Andrzej Nalepa. 

[AKTUALIZACJA]

Po interwencji prezesa PGE GiEK, szefowie związków zawodowych przerwali okupację gabinetu dyrektora Elektrowni Bełchatów. Organizacje związkowe przyznały, że udało się osiągnąć wstępne porozumienie i zgodziły się zawiesić protest do czasu podpisania porozumienia. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule pt. Prezes PGE GiEK zareagował na okupację gabinetu dyrektora. Czy związkowcy z elektrowni ustąpili?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy