Reklama

Reklama

Prezes PGE GiEK zareagował na okupację gabinetu dyrektora. Czy związkowcy z elektrowni ustąpili?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Prezes PGE GiEK zareagował na okupację gabinetu dyrektora. Czy związkowcy z elektrowni ustąpili? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Po osobistej interwencji prezesa PGE GiEK, związkowcy przerwali okupację gabinetu dyrektora Elektrowni Bełchatów. Organizacje związkowe przyznały, że udało się osiągnąć wstępne porozumienie i zgodziły się zawiesić protest.

Reklama

Protest liderów związkowych z elektrowni rozpoczął się dziś w godzinach porannych. Po fiasku negocjacji płacowych rozpoczęli oni… okupację gabinetu dyrektor elektrowni Agaty Wirth-Ljungquist. Związkowcy zagrozili, że nie wyjdą z biura, dopóki nie osiągną porozumienia płacowego i nie dostaną zapewnienia satysfakcjonujących pracowników podwyżek. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Związkowcy okupują gabinet dyrektora elektrowni Bełchatów. Jaki jest powód?

Okazało się, że w negocjacje ze związkowcami włączył się prezes PGE GiEK – Andrzej Legeżyński, który najprawdopodobniej znalazł nić porozumienia z organizacjami związkowymi z elektrowni.

- W wyniku osobistego zaangażowania w negocjacje Prezesa Zarządu GiEK S.A. Andrzeja Legeżyńskiego doszło do wstępnego porozumienia dotyczącego wzrostu wynagrodzeń na 2021r. W najbliższych dniach nastąpi podpisanie właściwego porozumienia co powinno rozładować napięcie społeczne w elektrowni.  W wyniku powyższego związki zawodowe zgodziły się zawiesić protest oczekując na finalizację negocjacji – poinformował Andrzej Nalepa, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego w Elektrowni Bełchatów.

Jaka jest wysokość zaproponowanej podwyżki? Tego, póki co, nie ujawniono. Wiadomo natomiast, że związkowcy z oburzeniem przyjęli wcześniejszą propozycję PGE, mówiącą o 100 zł (brutto) podwyżki do płacy zasadniczej od października i 1 tys. zł jednorazowo dla każdego pracownika. Taka propozycja skłoniła ich wówczas do protestu i okupacji biura dyrektora zakładu. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy