Reklama

Reklama

Nietypowy problem w bełchatowskiej kopalni? Chcą zatrudnienia 100 osób

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PGE GiEK

Nietypowy problem w bełchatowskiej kopalni? Chcą zatrudnienia 100 osób - Zdjęcie główne

foto PGE GiEK

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia W bełchatowskiej kopalni brakuje rąk do... sprzątania. Tak twierdzą związkowcy z "Sierpnia 80", którzy domagają się od prezes spółki Megaserwis zatrudnienia dodatkowych osób. Co na to PGE GiEK?

Reklama

Zwiększenia zatrudnienia wśród osób sprzątających na terenie bełchatowskiej kopalni domaga się związek zawodowy „Sierpień 80”. Organizacja wysłała w tej sprawie pismo do prezes spółki Megaserwis. Według wyliczeń organizacji, aby porządek został utrzymany, potrzeba zatrudnienia 100 nowych pracowników.

Związkowcy przekonują, że w obecnej sytuacji, liczba osób sprzątających jest niewystarczająca do ilości prac na terenie kopalni. Pracownicy Megaserwisu zajmują się utrzymaniem czystości m.in. w biurach, szatniach, pracowniczych stołówkach, sanitariatach czy pomieszczeniach socjalnych.

Teren zakładu jest ogromny, a według wyliczeń związkowców, w oddziale Megaserwisu na terenie kopalni pracuje niespełna 300 osób, które nie są w stanie podołać wszystkim obowiązkom. Coraz więcej korzysta też z „chorobowego” i podupada na zdrowiu.

- Pracowników ubywa, a co za tym idzie, ilości metrów do sprzątania przybywa. Tak duży nawał prac powoduje, że pracownicy pracują na granicy możliwości fizycznych, co zagraża ich zdrowiu – zaznaczają związkowcy w piśmie do władz Megaserwisu.

Osoby sprzątające na kopalni zasygnalizowały związkowi zawodowemu jeszcze inny problem. Dochodzi bowiem do sytuacji, w których pracownicy nie mogą wybierać urlopów ze względu na braki kadrowe.

Koncern PGE GiEK zaznaczył, że spółka Megaserwis „na bieżąco analizuje swoje potrzeby kadrowe, uzależniając stan zatrudnienia od zakresu wykonywanych usług". Podkreślono również, że z częścią strony związkowej uzgodniono etatyzację na lata 2021-2022, która jest „niezbędna do bezpiecznej i efektywnej realizacji zadań”.

- Spółka MegaSerwis przestrzega praw pracowniczych określonych w regulaminach i przepisach prawa pracy, w tym oczywiście prawa do urlopu wypoczynkowego – poinformował koncern PGE GiEK.

Co na to związkowcy? Szef „Sierpnia 80” potwierdza problem, jednak o szczegółach rozmów z władzami spółki nie chce na razie mówić.

- Jesteśmy w fazie negocjacji. Dopóki się nie zakończą, nie chciałbym mówić o szczegółach – powiedział Leszek Skowronek, przewodniczący MK WZZ „Sierpień 80”.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy