Reklama

Reklama

Prezydent i starosta dostaną ogromne podwyżki. O ile wzrosną zarobki włodarzy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Prezydent i starosta dostaną ogromne podwyżki. O ile wzrosną zarobki włodarzy? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prezydent Bełchatowa – Mariola Czechowska otrzyma podwyżkę, podobnie jak starosta bełchatowski – Dorota Pędziwiatr. Już za kilka dni radni miasta i powiatu będą głosowali w sprawie wynagrodzeń włodarzy. Ile będą zarabiali po zmianie?

Reklama

Uchwałę w sprawie wynagrodzenia dla prezydent Bełchatowa radni będą głosować już podczas najbliższej sesji rady miasta. Okazuje się, że podwyżka dla urzędującej prezydent… jest nieunikniona, bo wynika z nowelizacji ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe oraz ustawy o pracownikach samorządowych. Weszło bowiem w życie rozporządzenie Rady Ministrów, w którym wprowadzono nowy maksymalny poziom wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego oraz nowy sposób naliczenia dodatku specjalnego, który został ustalony na poziomie 30 proc. łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego. Jak to przekłada się na kwoty?  Od początku listopada  górny ustawowy pułap wynagrodzenia włodarzy wzrósł z kwoty 12 525,94 zł (brutto) do 20 041,50 zł (brutto). 

Jak to przełoży się na zarobki prezydent Bełchatowa? W praktyce oznacza to gigantyczną podwyżkę, na którą jednak muszą wyrazić zgodę radni. Obecnie Mariola Czechowska zarabia ok. 11 tys. zł (brutto). Przygotowana uchwała rady miasta przewiduje, że jej zarobki poszybują do kwoty 18 tys. 486 zł (brutto). Jak czytamy w projekcie, składać się będą na nią: wynagrodzenie zasadnicze (10.770 zł), dodatek funkcyjny (3.450 zł) oraz dodatek specjalny wynoszący 30 proc. łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego (4.266 zł). To jednak nie wszystko. Prezydentowi przysługują też m.in. dodatek za wieloletnią pracę, nagroda jubileuszowa oraz dodatkowe wynagrodzenie roczne.

Podwyżkę otrzyma też starosta bełchatowski – Dorota Pędziwiatr. Uchwałę w tej sprawie radni będą głosować również w przyszłym tygodniu. W przypadku pani starosty kwota może być jeszcze większa. Propozycja miesięcznego wynagrodzenia w przygotowanym projekcie uchwały to 19 tys. 480 zł (brutto). Na tak okazałą pensję składają się: wynagrodzenie zasadnicze (10.040 zł), dodatek funkcyjny (3,4 tys. zł) oraz dodatek specjalny (4.032 zł) oraz dodatek ze wieloletnią pracę w wysokości 20 proc. wynagrodzenia (2.008 zł). Dorota Pędziwiatr dotychczas zarabiała ok. 10,5 tys. zł (brutto). 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy