Reklama

Reklama

Pierwsi mieszkańcy skorzystali z gminnego transportu. Przypominamy rozkład i trasy [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zgodnie z planem w poniedziałek, 28 listopada, rozpoczęły się kursy gminnego transportu. Pierwsi mieszkańcy już skorzystali z darmowego przejazdu na trzech trasach biegnących przez podbełchatowskie miejscowości.

Reklama

W poniedziałkowy poranek (28 listopada) mieszkańcy podbełchatowskich miejscowości skorzystali z pierwszych kursów gminnego transportu. Obecnie nowe autobusy zabierają pasażerów z przystanków na trzech wyznaczonych trasach. Pierwsza z nich rozpoczyna się w Myszakach i biegnie przez Dobiecin. Druga linia swój początek ma w Porębach, następnie została wyznaczona przez Kurnos Drugi. Trzecia z tras zaczyna się w Wygodzie i dalej poprowadzona została przez Zalesną.

Wszystkie autobusy w czasie kursu zatrzymują się w kilkunastu innych miejscowościach, by na koniec dojechać do Bełchatowa. Szczegółowy plan przejazdów można sprawdzić poniżej.

Urząd planuje również uruchomienie kolejnych dwóch linii. Pierwsza z nich miałaby zaczynać się w miejscowości Wielopole, przebiegać m.in. przez Zawady, aż do Bełchatowa. Autobusy po tej trasie pierwszy raz przejadą w poniedziałek, 5 grudnia. Mapa przejazdu oraz godzinowy rozkład znajdują się poniżej.

Pod koniec grudnia lub w styczniu ma natomiast wystartować piąta linia, która obsługiwać będzie południowo-wschodnią część gminy Bełchatów. Urząd chciałby, aby kursy na tej trasie rozpoczęły się jeszcze przed Bożym Narodzeniem, zależy to jednak od tego, kiedy do gminy dotrą kolejne zamówione autobusy.

Warto również zaznaczyć, że korzystanie z transportu jest darmowe zarówno dla mieszkańców gminy oraz miasta Bełchatów, jak i dla osób z sąsiednich gmin.

Do rozpoczęcia pracy transportu publicznego i „złotych autobusów” zakupionych przez urząd nawiązał w swoich skeczach aktor i satyryk Jerzy Kryszak, który wystąpił przed publicznością w Zdzieszulicach Dolnych.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy