Reklama

Reklama

Urząd uruchamia kolejną trasę gminnego transportu. Sprawdź, gdzie pojadą autobusy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W poniedziałek, 28 listopada, mają ruszyć pierwsze kursy gminnego transportu. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami od tego dnia autobusy jeździć będą na trzech trasach. Urząd ma jednak w planach kolejne linie. Jedna z nich wystartuje już niedługo.

Reklama

W najbliższych dniach na drogi wyjadą autobusy gminnego transportu. Dokładnie 28 listopada uruchomione zostaną przejazdy na trzech pierwszych trasach, których początkowe przystanki wyznaczono w Myszakach, Porębach i Wygodzie. Kursy na każdej z linii kończą się w Bełchatowie.

Mimo, że gminny transport jeszcze nie rozpoczął swojego działania, urząd już podał plan kolejnej trasy. Czwarta linia swój początek będzie miała w miejscowości Wielopole. Kursujące na niej autobusy przejadą przez Zawady, by później dotrzeć do Bełchatowa. W czasie przejazdu zatrzymają się w kilkunastu okolicznych miejscowościach.

Plan tej linii można sprawdzić w galerii artykułu.

Urzędnicy planują również kolejną, piątą linię, która miałaby obsługiwać południowo-wschodnią część gminy Bełchatów. W tym przypadku mieszkańcy jeszcze przez chwilę muszą uzbroić się w cierpliwość, ponieważ urząd wciąż czeka na kolejne autobusy. Są jednak szanse, że przejazdy w tym rejonie ruszą jeszcze w tym roku.

- Będziemy się starać, żeby kursy na tej trasie ruszyły przed Bożym Narodzeniem. Jeśli to się nie uda, linia ta na pewno ruszy w styczniu – mówi Konrad Koc, Wójt Gminy Bełchatów.

Warto również zaznaczyć, że korzystanie z transportu jest całkowicie darmowe zarówno dla mieszkańców gminy oraz miasta Bełchatów, jak i dla osób z sąsiednich gmin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy