Reklama

Reklama

Bezpłatne badania -stop udarom i zawałom

Opublikowano: pt, 3 lis 2017 12:42
Autor:

Bezpłatne badania -stop udarom i zawałom - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Reklama

240 bełchatowian weźmie udział w akcji „Ratuj Swoje Życie- Stop udarom i zawałom”, która odbędzie się już w najbliższy poniedziałek 6 listopada na targowisku miejskim. Badania są skierowane przede wszystkim do mężczyzn powyżej 40 roku życia i kobiet, które ukończyły 50 lat.

Choroby układu krążenia można uznać za jeden z ważniejszych, jeżeli nie najważniejszy, problem zdrowia publicznego. Choroby te najczęściej rozwijają się u osób po 40 roku życia u których występują czynniki ryzyka takie jak palenie papierosów, nadwaga, siedzący tryb życia, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, oraz genetyka.

Lekarze podkreślają, że kluczowe w leczeniu chorób układu krążenia jest wykrycie ich we wczesnym stadium, chociażby podczas badań okresowych czy akcji podobnej do tej.

Między 9.00 a 14.00 w budynku administratora Targowiska Miejskiego przy ul. Wojska Polskiego, u chętnych bełchatowian zostaną przeprowadzone badania przesiewowe, czyli:

- badania cholesterolu i glukozy,

- pomiar ciśnienia etnicznego krwi,

- USG dopplerowskie tętnic dogłowowych.

Poza tym zostaną przeprowadzone konsultacje lekarskie, w tym ocena ryzyka chorób układu krążenia.

Wszystkie osoby biorące udział w akcji uzyskają wiedzę o tym, czy grozi im zawał lub udar, otrzymają informację o ewentualnej konieczności dalszej profilaktyki i diagnostyki. Poprzez działania edukacyjne zwiększy się wiedza wśród społeczności lokalnej na temat profilaktyki chorób układu krążenia co przyczyni się do zmiany stylu ich życia.

„Ratuj Swoje Życie- Stop udarom i zawałom” to jeden ze zwycięskich projektów IV edycji Budżetu Obywatelskiego, przy organizacji którego współpracuje Stowarzyszenie Pacjentów z Chorobami Serca i Układu Krążenia „EKO-SERCE”. Autorzy projektu za główny cel postawili zwiększenie wiedzy mieszkańców Bełchatowa na temat profilaktyki chorób układu krążenia oraz przekonanie ich o konieczności zmiany stylu życia i unikaniu zagrożeń przyczyniających się do zachorowań. Więcej informacji o akcji można uzyskać w Zespole ds. Pomocy Społecznej i Zdrowia UM pod numerem telefonu 44 733 51 59.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.