Reklama

Reklama

Bełchatowski Orszak Trzech Króli w czasie pandemii. Czy zobaczymy kolorowy korowód na ulicach miasta?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Bełchatowski Orszak Trzech Króli w czasie pandemii. Czy zobaczymy kolorowy korowód na ulicach miasta? - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ze względu na pandemię koronawirusa Orszak Trzech Króli w Bełchatowie będzie miał inny charakter niż zwykle. Na początku stycznia nie zobaczymy kilkutysięcznego tłumu na ulicach. Co zaproponował bełchatowski magistrat?

Reklama

Wciąż obowiązujący reżim sanitarny sprawił, że zbliżające się Święto Trzech Króli będzie miało nieco skromniejszy charakter. W poprzednich latach na początku stycznia ulicami Bełchatowa, podobnie jak wielu innych polskich miast, przechodził barwny orszak. Tysiące mieszkańców brały udział w ulicznych jasełkach. Wiadomo już, że z powodu pandemii, z takiego scenariusza podczas zbliżającego się święta niestety trzeba było zrezygnować.

- Organizatorzy Orszaku Trzech Króli podjęli decyzje, by nie tworzyć jednego dużego wydarzenia, lecz wiele małych – informuje bełchatowski magistrat.

Zaplanowano Mini Orszak, który połączony będzie z mszą świętą i koncertem kolęd. Kolejną propozycją ma być „Spacer Orszakowy”, który w założeniach będzie przypominać grę miejską skierowaną głównie do rodzin. Magistrat proponuje też „Challange Kolędowy”. Wyzwania polega na nagraniu filmu z rodzinnego kolędowania, a następnie zamieszczeniu go na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych oraz nominowaniu kolejnych uczestników. W bełchatowskich parafiach organizowane będą też tzw. Święte Wieczory, nawiązujące do staropolskiej tradycji śpiewania kolęd.

Urząd miasta w Bełchatowie, aby jeszcze mocniej zachęcić mieszkańców do kolędowania i symbolicznego udziału w Orszaku Trzech Króli ,24 grudnia ogłosił specjalny orszakowy konkurs kolędowy pt. „Panu wdzięcznie przygrywajcie”. Więcej informacji na ten temat można znaleźć TUTAJ.

Jak informuje magistrat, nadesłane przez uczestników filmy będą do 30 grudnia prezentowane zarówno na miejskiej stronie internetowej, jak i na oficjalnym profilu miasta na facebooku. O tym, kto zwycięży w zabawie zdecydują internauci. Wygra film, który zyska najwięcej polubień i udostępnień.Głosowanie zakończy się 4 stycznia 2021 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy