Reklama

Reklama

Mały bełchatowianin walczy ze śmiertelną chorobą. Pomóc może klinika w Niemczech

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: siepomoga.pl

Mały bełchatowianin walczy ze śmiertelną chorobą. Pomóc może klinika w Niemczech - Zdjęcie główne

foto siepomoga.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mieszkaniec Bełchatowa, dwuletni Ksawery walczy z poważną chorobą. Chłopiec ma szansę na leczenie w Niemczech, terapia jednak może być bardzo kosztowa. Dlatego rodzice malucha, szukając pomocy, założyli zbiórkę internetową. Do działania włączyli się również mieszkańcy.

Reklama

Mimo, że Ksawery skończył dopiero dwa latka, to już walczy ze śmiertelną chorobą. Gdy maluch miał półtora roku, lekarze zdiagnozowali u niego ostrą postać wodogłowia, niestety mimo wykonywanych badań nie udało się ustalić przyczyny. Diagnoza przyszła dopiero w grudniu zeszłego roku, gdy przy okazji kontroli zastawki, lekarze, wykonując rezonans, wykryli nowotwór rdzenia kręgowego z licznymi skupiskami ognisk nowotworowych.

- Gdyby kilka tygodni temu ktoś spojrzał na naszego synka, nawet nie pomyślałby, że w jego głowie zaczyna dziać się dramat, który wywróci życie całej naszej rodziny do góry nogami. Nie mamy czasu na rozpacz. Musimy działać jak najszybciej – mówią rodzice chłopca.

 

 

Jak dodają, ich syn cierpi na najcięższy, nieoperacyjny typ nowotworu. U chłopca stwierdzono również przerzuty do mózgu i móżdżku. Rodzina czeka teraz na kolejne wnyki badań i rozpoczęcie chemioterapii. Okazuje się jednak, że w Niemczech jest klinika, która może przyjść z pomocą małemu Ksaweremu.

- Nie wiemy, jaka będzie dokładna kwota leczenia, ale już wiemy, że będzie to bardzo kosztowne. Boimy się braku środków, ale jeszcze bardziej przeraża nas brak czasu – dodają rodzice Ksawerego.

W celu zebrania funduszy na leczenie chłopca założyli zbiórkę internetową. Jest ona dostępna na portalu siepomaga.pl pod nazwą „Walczymy o życie Ksawerego! Guz mózgu nie może wygrać... Pomóż”. Do pomocy włączyli się również mieszkańcy naszego miasta i regionu, którzy organizują licytacje internetowe. Cała zebrana w nich kwota przeznaczona jest na leczenie malca i zasila zbiórkę. Ogłoszenia można znaleźć na grupie założonej na portalu społecznościowym Facebook.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE