Reklama

Reklama

Zwolnione pracownice walczą ze szkołą w sądzie. Mówią o "nepotyzmie i kolesiostwie'' w bełchatowskim starostwie

Opublikowano: pon, 27 wrz 2021 12:07
Autor: | Zdjęcie: Powiat bełchatowski

Zwolnione pracownice walczą ze szkołą w sądzie. Mówią o "nepotyzmie i kolesiostwie'' w bełchatowskim starostwie - Zdjęcie główne

foto Powiat bełchatowski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pracownice bełchatowskiej szkoły, po tym jak zostały zwolnione, poszły do sądu walczyć o przywrócenie do pracy. Dyrekcja tłumaczy się zmianami organizacyjnymi i likwidacją etatów. Związek zawodowy zarzuca placówce łamanie praw pracowniczych, a starostwu nepotyzm.

Reklama

Dwie pracownice administracji z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Bełchatowie poszły do sądu. Jak mówią, dostały wypowiedzenia po wielu latach pracy w szkole. Dyrekcja decyzję tłumaczy zmianami organizacyjnymi. Zwolnione kobiety jednak nie mogą się z tym pogodzić, bo pracodawca nie podał, ich zdaniem, racjonalnego uzasadnienia zwolnienia. Teraz swoich praw zamierzają dochodzić na sali sądowej, a w pozwie domagają się przywrócenia do pracy.

- Dostałam wypowiedzenie po 14 latach pracy w sekretariacie szkoły. Zaproponowano mi przeniesienie do Zelowa do działu płac, choć nie mam wykształcenia w tym kierunku. Tak naprawdę nie wytłumaczono mi, dlaczego akurat moje stanowisko pracy zostało zlikwidowane, choć na przykład w szkole jest dwóch rzemieślników – mówi zwolniona pracownica.

Druga z kobiet zatrudniona była na stanowisku specjalisty ds. administracyjno-biurowych. Jak mówi, ma 31 lat stażu pracy z czego aż 27 lat w szkole. Nie kryje żalu, bo do nabycia świadczeń przedemerytalnych zabrakło jej zaledwie 2 lata. Uważa też, że w żaden sposób dyrekcja szkoły nie wyjaśniła powodów likwidacji stanowiska, tym bardziej, że inne posady w szkole są obsadzane na przykład przez emerytów.

Obydwie zwolnione panie należą do Związku Zawodowego „Zjednoczeni”, który otwarcie krytykuje dyrekcję szkoły i w stanowisku przesłanym do placówki nie wyraził zgody na wypowiedzenie umowy o pracę pracownicom „Ekonomika”.

- Zarówno w jednym, jak w i drugim przypadku, likwidacja stanowiska pracy jest pozorna. Pracodawca nie uzasadnia bowiem konkretnych okoliczności w jakich to nastąpiło. Pracownicy powinni być powiadomieni o zmianach w strukturze organizacyjnej i jakie będą podejmowane decyzje, w przeciwnym razie likwidacja stanowiska jest nieuzasadniona – uważa Zofia Kędziak, przewodnicząca Związku Zawodowego „Zjednoczeni”.

Szkole zarzuca łamanie praw pracowniczych, bo jak mówi pracodawca musi wyjaśnić, jakie kryterium (staż pracy, posiadane umiejętności) zdecydowały o tym, że akurat konkretna osoba otrzymuje wypowiedzenie.

Zarówno zwolnione pracownice, jak i szefowa związku, zarzucają władzom powiatu również nepotyzm i "kolesiostwo". Jak mówią, w szkołach zatrudniane są osoby "po znajomości". Wskazują na konkretne przykłady. W II LO im. Kochanowskiego przyjęta do pracy w 2019 roku została szwagierka starosty Doroty Pędziwiatr. Wolne stanowisko kierownika gospodarczego pojawiło się w kwietniu 2020 r. w ZSP 1 czyli popularnym "Energetyku". Etat, jak twierdzą zwolnione pracownice, został obsadzony przez znajomą starosty, który przeszła do szkoły z MCK.  Pracę w "Ekonomiku" miał też dostać mąż przyjaciółki. W tej samej szkole na stanowisku sprzątaczki zatrudniona została... żona wicestarosty Jacka Bakalarczyka. 

- Pierwszym krokiem, jaki powinien podjąć starosta, to przeniesienia pracowników między jednostkami podległymi, a tego właśnie nie uczyniła pani starosta. Zamiast tego zatrudnia swoich znajomych i rodzinę kosztem długoletnich pracowników - mówi Zofia Kędziak. - W szkole, z której zostały zwolnione długoletnie pracownice, dwie osoby nabyły już dawno prawa emerytalne, a następne dwie nabęda je w przyszłym roku - dodaje. 

Jak do zarzutów o nepotyzm odnosi się starosta Dorota Pędziwiatr? Zapytana o konkretne przypadki, nie zaprzeczyła, że wskazane przez związkowców osoby, zostały zatrudnione w placówce prowadzonej przez powiat. Zaznaczyła przy tym jednak, że za politykę zatrudniania odpowiedzialni są dyrektorzy szkół. 

-  Politykę zatrudnienia w powiatowych jednostkach organizacyjnych kształtują dyrektorzy tych jednostek w oparciu o analizę potrzeb oraz kwalifikacje i umiejętności niezbędne na poszczególnych stanowiskach pracy - mówi Dorota Pędziwiatr. 

Podkreśla również, że zwolnione kobiety dostawały propozycję innej pracy w szkole.

- Obie zwolnione pracownice ZSP Nr 2 wielokrotnie dostawały propozycje pracy na różnych stanowiskach w tej placówce, a także w innych jednostkach oświatowych. Żadna z Pań nie była jednak zainteresowana jakąkolwiek propozycją pracy - mówi Dorota Pędziwiatr.

Jak bełchatowskie starostwo, któremu podlega popularny „Ekonomik”, tłumaczy decyzję o zwolnieniu dwóch pracownic? Powiat wyjaśnia, że w ZSP nr 2 dokonano zmian organizacyjnych, polegających na likwidacji dwóch administracyjno-biurowych stanowisk pracy.

- Przyczyną zmian jest zmniejszenie się liczby uczniów i tym samym oddziałów, jak również rozwój bankowości, a co za tym idzie przejście od gotówkowej formy obrotu pieniężnego do bezgotówkowej formy wypłaty wynagrodzeń – mówi Marzena Rogut-Chrząszcz, rzecznik prasowy bełchatowskiego starostwa.

Jak zaznacza, pracownicom, które otrzymały wypowiedzenia umów o pracę, pracodawca przedłożył stosowne dokumenty wynikające z obowiązujących przepisów prawa pracy.

- Powiat Bełchatowski, jako organ prowadzący, ma świadomość nierzadko trudnych decyzji kadrowych dyrektorów szkół i placówek, którzy muszą w swojej pracy kierować się gospodarnością i celowością wydatkowania środków publicznych oraz racjonalnością w prowadzeniu polityki kadrowej – zakończyła rzeczniczka.

Pierwszą rozprawę w sądzie zaplanowano już jesienią. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (72)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 19 dni temu | ocena +0 / -0

  EBE

  A co cię obchodzi szwagierka i inne osoby. Pilnuj siebie, a nie innych. Ewidentny brak zajęcia że się zajmujesz plotkami, tak też było w szkole nieróbstwo i ploty.

 • 22 dni temu | ocena +4 / -0

  ***** ***

  Szfagierka to raz osoba która ukończyła ledo podstawówkę do dzisiaj chodzi dumna jak paw, malzonek kolejna osoba która nie potrafiła poradzić sobie w życiu i bez pomocy osoba bezrobotna

 • 25 dni temu | ocena +7 / -0

  Emeryci , tylko w Bełchatowie możecie brać emeryturę i pracować- gwarantowane

  Po znajomości możesz mieć emeryturę i pracę na państwowym, a jak nie masz znajomości to Cię wyp....... .Bo właśnie tak rządzi PIS. To jest " prawo i sprawiedliwość"

 • miesiąc temu | ocena +9 / -0

  Mieszkaniec

  Nas azjatów z Bełchatowa nie rażą takie obyczaje.

 • miesiąc temu | ocena +8 / -0

  Eleonora

  Jakby powiatem rządziła Caryca, a nie starosta, to by od razu wiadomo było, że jej wolno wszystko.

 • miesiąc temu | ocena +9 / -0

  EBE

  Teraz będą schody do starostwa na miarę XXI wieku hi hi hi hi, więc po co dobre drogi na wsiach

 • miesiąc temu | ocena +7 / -0

  Mieszkaniec

  Pisowska mafia. Pisowcy to najwięksi złodzieje więc nie ma co się dziwić. W dodatku lubią filmy zoofilskie.

 • miesiąc temu | ocena +8 / -0

  Xxxx

  Ale dlaczego nikt nie spojrzy na to z innej strony... Co z "praca po znajomości" ? Nawet na etat pani sprzątającej nie dostaniesz się z ulicy.

 • miesiąc temu | ocena +8 / -1

  Lola

  PiSiory rzadza w Belchatowie

 • miesiąc temu | ocena +12 / -0

  Zygzak

  Ludzie! Po co wam dobre drogi na wsiach? Najważniejsze że jest winda w Starostwie na miarę XXI wieku !!!! Cha cha cha. Na drugi raz to się dobrze zastanówcie kogo wybieracie

 • miesiąc temu | ocena +12 / -0

  OBSERWATOR

  W samorządach powinien być kategoryczny zakaz zatrudniania rodzin członków rad, zarządów, a nawet pracowników pełniących funkcje kierownicze w samorządzie, wprowadzony ustawą. . Nie byłoby wtedy kupczenia głosami i decyzjami w zamian za zatrudnienie kogoś z rodziny.

 • miesiąc temu | ocena +2 / -8

  NINA

  EBE to do ciebie chodzi o dwa nieroby w sekretariacie i jeszcze jedna do parady co cały czas na zwolnieniach

 • miesiąc temu | ocena +16 / -0

  Pozdrawiam nauczycieli z Ekonomika.

  Jak chcieliście aby rządził PiS w Bełchatowie to macie, a co do nauczycieli to niektórzy wkładają dużo serca zarówno w nauczanie jak i pomoc potrzebującym uczniom, ale jak to uczeń , nie zawsze myśli na lekcji o lekcji- też byłam kiedyś uczniem. Szacunek dla nauczycieli. Pozdrawiam nauczycieli z Ekonomika - jedna ze zwolnionych pracownic.

 • miesiąc temu | ocena +2 / -8

  Obserwator

  Jak tak czytam te głupoty to sobie myślę że przecież żadna praca nie uwłaczają jeśli jest uczciwa więc nie rozumiem problemu panie powinny się cieszyć że dostały propozycje nie każdy miał takie szczęście ale z tego wniosek żetym panią najwyraźniej nie chce się pracować. Najlepiej nic nie robić, siedzieć na zwolnieniu a kasa i tak wpłynie a konto. Żyć nie umierać. Jak się nie chce robić to iść na rętę ZUS zapłaci. I jak tu może być dobrze.

 • miesiąc temu | ocena +19 / -3

  A Pani wicedyrektor dlaczego odeszła z tej szkoły, była od zawsze tak bardzo oddana i co?!?!

  Za długo pracowały, za dużo widziały i słyszały, są odważne i brawo dla nich.......

 • miesiąc temu | ocena +20 / -2

  Dyrektorem się bywa A człowiekiem jest się całe życie!!!!!

  Jednej z pracownic dyrektorka tej szkoły kazała, grzebać w biurkach nauczycielom i krzyczeć na nich........, dyr to dopiero kłamczucha , oby rządy jej szybko się zakonczyły

  • miesiąc temu | ocena +2 / -10

   ALA

   Ten komentarz zamieściła jedna ze zwolnionych Pań. Chyba przesadziła z oszczerstwami i kłamstwami. To ona krzyczała na pracowników i obrażała m.in. Rodziców.

  • miesiąc temu | ocena +4 / -5

   KUKUŚ

   O matko i córko ale się narobiło ..taki szum o prawdę....... nareszcie zwolniono ,,zasłużone" dla Oświaty pracownice w ZSP nr 2.

 • miesiąc temu | ocena +18 / -2

  JAK A TO I BE.......

  Emeryt zatrudniony w tej szkole chodzi ciągle z drugim pracownikiem bo nie potrafi sam coś zrobić, to dopiero nierob.

 • miesiąc temu | ocena +15 / -1

  EBE

  Kobieto jesteś nie w temacie....., bo to nie 2 pracownice z sekretariatu, coś Ci się popieprzyło w marnej głowie.

 • miesiąc temu | ocena +7 / -11

  NINA

  Szacunek dla dyrektora szkoły, że i tak długo wytrzymał z nieróbstwem Pań. Chcąc załatwić coś w sekretariacie graniczy z cudem jedna lepsza od drugiej wiecznie nadąsane i niezadowolone jakby komuś łaskę robiły. Chyba zapomniały kto jest dla kogo rodzic dla nich czy odwrotnie. Oddziałów mniej a dwa nieroby. Jednej więcej nie było w pracy niż była. I to dopiero można nazwać niegospodarnością utrzymując stanowiska. Wreszcie zrobiono to co powinno być już zrobione dawno temu.

  • miesiąc temu | ocena +4 / -8

   Rodzic

   NINA masz w 100% racje dla porównania jakie sympatyczne i miłe sąPanie sekretarki.w Energetyku i Kochanowskim a w tej szkole same bufony i antypatyczne sekretarki zero uśmiechu na twarzach a ta Pani zwolniona to tylko cały czas wisi na telefonie .....

 • miesiąc temu | ocena +7 / -7

  NINA

  Po co pisać takie bzdury, jak i tak zainteresowani wiedzą jak było naprawdę. A poza tym nie ma czym się chwalić że się podkablowało koleżankę z pracy. To jest dopiero donosicielstwo szkoda gadać!!!!!!!!!!!!!!!!

 • miesiąc temu | ocena +20 / -1

  Abcde

  Teraz w pracy panstwowej to albo nosisz albo donosisz, w innym przypadku szybko Cię pozbeda..... bo nie ma korzyści z takiego pracownika, dlatego starosta pozatrudniała "swoich" i wie gdzie i jak kto pierdzi......

 • miesiąc temu | ocena +12 / -4

  Ewe

  NINA, chciałaś prawdę to ja masz, i nie pisz jak nie wiesz, bo napisałaś bzdury!!!!!!!!!!

 • miesiąc temu | ocena +1 / -12

  NINA

  Po co wspominać umarłych w ten sposób. O nich mówi się dobrze albo wcale.

 • miesiąc temu | ocena +15 / -1

  Nikt nie trwa wiecznie .......

  Karma wróci podwójnie, jak nie w tym to w następnym pokoleniu i będzie płacz i zgrzytanie zębami, wtedy będzie dlaczego mnie to dopadło?A to dlatego, że kiedyś.......

 • miesiąc temu | ocena +17 / -1

  Dzizas

  Druga z Pan przyczyniła się do zwolnienia nauczycielki -alkoholiczki, i tym naraziła się dyrektorce, bo to koleżanka.......i od tego momentu była gnebiona.

  • miesiąc temu | ocena +6 / -9

   BAADAT

   Jak mogła być ta druga PANI gnębiona przez DYREKTORKĘ ... skoro ta PANI non stop była na L 4

 • miesiąc temu | ocena +19 / -3

  Nick

  W Bełchatowie tak jak i w całym kraju tylko kolesiostwo, układy, zatrudnianie synków córek i partyjniaków z pisu. Jedna sitwa i patologia. Cierpią na tym tylko zwykli ludzie bo pójdziesz coś załatwić a osoba, która siedzi na jakimś foteliku nie ma bladego pojęcia o swojej pracy.

 • miesiąc temu | ocena +9 / -0

  Ele

  NINA, a druga co sobie załatwiła???

 • miesiąc temu | ocena +9 / -13

  NINA

  Jedna z Pań chyba się zapomniała jak się znalazła w tej szkole bo chyba nie z ulicy, i nie pracowała 14 lat w sekretariacie tylko wcześniej na innym stanowisku, na którym sobie nie radziła. Już dawno za innego dyrektora dostała wypowiedzenie z pracy ale sobie po znajomości załatwiła, że cofnięto jej zwolnienie. I kto tu mówi o kolesiorstwie. Jak mówić to prawdę, ale taka u tych Pań nie istnieje.

 • miesiąc temu | ocena +9 / -13

  Radca

  Gdyby Panie były takie wykwalifikowane i nie były więcej na zwolnieniu lekarskim tylko w pracy to pewnie każdy pracodawca by je przyjął z otwartymi ramionami, a tu nic. Najlepiej nic nie robić tylko brać pieniądze to pasuje, każdy by tak chciał. Leserstwo i nic więcej

 • miesiąc temu | ocena +21 / -4

  Qwerty

  W starostwie najwyraźniej biorą przykład z samej góry i uczą się od rządzących. Chociaż pewnie nie uda im się dogonić tych 900 kumpli, którymi pisiory obsadziły rady i zarządy spółek skarbu państwa.

  • miesiąc temu | ocena +21 / -5

   Qwerty

   @tak myślę: podzielam opinię. Myślę, że na każdego z tych 900 nominatów zarządach i radach nadzorczych przypada średnio tak ze 4 kolesi na stanowiskach dyrektorskich. To się wtedy nagle robi 4500 osób. A ta hydra nienasycona zapewne się rozrasta w dół drabinek służbowych. Co za tym idzie jak każdy z takich 4 dyrektorów zatrudni choćby po 3 swoich ziomali (a to bardzo optymistyczne, że tylko 3…) to skali kraju robi się już łącznie 15000 osób wyciśniętych na stanowiska…

  • miesiąc temu | ocena +20 / -5

   tak myślę

   Sytuacja z tymi opisanymi obsadzeniami to czubek góry lodowej. A nawet śmię twierdzić, że jest to tylko czubeczek.

  • miesiąc temu | ocena +12 / -1

   MP

   W starostwie sie nie uda, ale w kopalni i elektrowni już tak. Tam kłamczucha , anka i beata kolejny rok obsadzają.

 • miesiąc temu | ocena +11 / -3

  Azjatyckie zachowania rządzących nie przeszkadzają nam jak Azjatom.

  Zmieńmy nazwę miasta na Bantustan.

 • miesiąc temu | ocena +12 / -4

  Enej

  Panie redaktorze mam podpowiedź na następny artykuł. Proszę napisać coś o bełchatowskich standardach dziennikarskich ścieżek zawodowych Pana kolegów i koleżanek z DŁ.

 • miesiąc temu | ocena +3 / -0

  piter ulja

  jezeli chcesz wspierac moja dzialanosc zapraszam na strone dopek.info

 • miesiąc temu | ocena +23 / -0

  Kyt

  W wolnej chwili zapraszamy Władze Powiatu do przejechania się drogami powiatowymi. Może ich stan zainteresuje. Porównywalny z powierzchnią Marsa. Ale niestety musimy po nich jeździć nie marsjańskim łazikiem a zwykłymi samochodami...

  • miesiąc temu | ocena +17 / -3

   Pracownik

   Gdzie tam będą jeździć. Ta balkony kwiatkami przystraja za nie swoje, a ten biega w dresie i sandałach po gminnych wioskach i rozdaje prezenciki też za nie swoje. Taką mamy powiatową reprezentację. Gorzej jeszcze nigdy nie było.

  • miesiąc temu | ocena +25 / -3

   Pravda

   Składanie kwiatów, wiązanki, biesiady, dożynki, wizyty w powiatach partnerskich, konkursiki, nagrody dla sportowców, murale, upominki, fotki, uśmiechy, tarasy i balkony, święta miodu, mecze, turnieje.....

  • miesiąc temu | ocena +19 / -1

   Kylie

   No właśnie, to jakaś kpina. Droga powiatowa od Rożniatowic do Wygody to jakaś masakra! Dziury, dziurkska, jakieś placki asfaltu rzucone łopatą. Jak po tym jeździć pani starosto? Od lat nic nie dzieje na tej drodze jak i na wielu innych starostwa

 • miesiąc temu | ocena +20 / -0

  Grzegorz

  Policzyłem na stronie szkoły: 55 nauczycieli (część z nich tam jest ale raczej nie uczy, bo to znane osoby w świecie polityki i wyższych stanowisk w mieście. Panie Maliszewski, proszę nam przypomnieć ile tam jest związków zawodowych?

 • miesiąc temu | ocena +11 / -13

  R45ER

  Panie mają przekonanie, że zatrudnia się je na całe życie i jeszcze dzień dłużej? Pan rydaktur mógłby napisać jak w ostatnich latach zmniejszyła się ilość uczniów tej szkoły, jakie to propozycje pracy panie odrzuciły - wielokrotnie.

 • miesiąc temu | ocena +15 / -12

  ZULU

  Brawo kobiety za odwagę! Walczcie o swoje. Tak nie może być. Trzymam za was kciuki

 • miesiąc temu | ocena +20 / -3

  Tajfun

  Jedynym kryterium zatrudnienia są nadzwyczajne kwalifikacje, niezwykłe uzdolnienia i przyjacielsko-rodzinne kombinacje.

 • miesiąc temu | ocena +13 / -2

  Bełchatów nie trzyma żadnych st andardów.

  Nie pasuje do Europy.

 • miesiąc temu | ocena +10 / -1

  To Azja

  Azja.

  • miesiąc temu | ocena +0 / -0

   XCC

   Japonia, Korea Południowa, Taiwan, Singapur ???

 • miesiąc temu | ocena +27 / -1

  Koń by się usmiał

  Dobry układ - polityka zatrudnienia spoczywa na dyrektorach, którzy zatrudniaja rodzinę i kolesiów starosty ha ha ha...........

  • miesiąc temu | ocena +17 / -0

   Twój.

   A władza Powiatu w tym temacie nie ma nic do powiedzenia, jeśli chodzi o obsadzanie stanowisk w szkołach im podległym? Co to, to w to chyba nikt nie uwiezy.

 • miesiąc temu | ocena +24 / -5

  Ewe

  Niektórzy zapominają, że są tylko ludźmi na TYCH WIELKICH stanowiskach, bo manewry robią jakby cały świat należał do nich a karma wraca!

  • miesiąc temu | ocena +14 / -3

   Aga

   To prawda. Uważają się za nie wiadomo kogo. Wyżej sraj.... niż du.... maja. Pewnie byli przekonani, że info. nie ujrzy światła dziennego. A tu klopsssssss. Ciekawe co zrobią jak 8ch nikt nie wybierze w najbliższych wyborach.

 • miesiąc temu | ocena +23 / -0

  extra

  politykę kształtują dyrektorzy- a dyrektorów zatrudnia starosta...... jajaj "nie mamy pana płaszcza i co nam pan zrobi".........

  • miesiąc temu | ocena +2 / -0

   Obserwator

   To normalna taktyka rządzących. Wydają polecenia dyrektorom, aby realizowali ich plan zatrudnienia, a gdy coś jest nie tak, to wtedy odpowiadają, że politykę kadrową kształtują dyrektorzy. G.... prawda. Dyrektor w obawie o swoje stanowisko nie sprzeciwi się urzędnikom. W mieście jest dużo ludzi bez pracy, a w urzędach i nstytucjach podległych samorządowi zatrudnia się ludzi spoza miasta, choćby że Szczercowa, Ruśca, czy Zelowa. Jakoś w Kleszczowie zawsze starali się aktywizować zawodowo mieszkańców gminy, dając im pracę w pierwszej kolejności. Ale u nas nie można. Co za zj...ne miasto.

 • miesiąc temu | ocena +3 / -9

  isruuu

  yrektor generalny koncernu farmacetycznego Pfizer, Albert Bourla w wywiadzie dla amerykańskiej stacji telewizyjnej ABC powiedział, że „najbardziej prawdopodobny scenariusz to coroczne szczepienia” jako element „walki z koronawirusem”. Na pytanie prowadzącego program w niedzielnym (26 września) wydaniu „This Week”, czy zgadza się z twierdzeniem dyrektora Moderny, który powiedział, że „pandemia jest na ścieżce wygaśnięcia w ciągu roku”, szef Pfizera odpowiedział: „Zgadzam się, że w ciągu roku będziemy mogli wrócić do normalnego życia. Nie oznacza to, że warianty nie nadejdą. Nie wydaje mi się, że oznacza to, iż będziemy mogli prowadzić nasze życie bez szczepień, ale zobaczymy co będzie”. Dodał następnie, że „Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem dla mnie jest to, że wirus rozprzestrzeni się na cały świat i będziemy musieli się szczepić co najmniej raz w roku.” Warto przypomnieć, że ten sam szef (CEO) Pfizera, jeszcze w kwietniu br. mówił, że wierzy w powrót do normalności na jesieni br. (czyli teraz). „Widzimy to na przykładzie Izraela .. Tam pokazaliśmy całemu światu, że jest nadzieja.” Bourla mówił to pół roku temu, gdy trwała intensywna kampania wyszczepiania ludności, co zemściło się dzisiaj lawinowym wzrostem zachorowalności, szczególnie w Izraelu, gdzie w ramach „środków zaradczych”… zaaplikowano trzecią partię „szczepionki”, a teraz promuje się już czwartą. Oczywiście ku uciesze właścicieli akcji firm farmaceutycznych. Koncern Moderna nie pozostaje w tyle i jej szef (CEO) Stéphane Bancel również właśnie oznajmił, iż pandemia będzie trwała przez co najmniej kolejny rok, aż do momentu gdy będzie wystarczająco tyle szczepionek aby – cytat dokładny – „wyszczepić każdego na tej Ziemi” (“so that everyone on this Earth can be vaccinated”). Bancel dodał, że życie wróci do normy „w ciągu roku”, ale to ma zależeć od tego czy ludzie będą kontynuowali regularne otrzymywanie przypominaczy szczepionkowych.

  • miesiąc temu | ocena +2 / -3

   Głupoty z reguły są rozwlekłe.

   Srahahahahafit

 • miesiąc temu | ocena +19 / -11

  Taka prawda

  Ta szkoła ma najniższa zdawalność na maturach w Bełchatowie - tam połowę tych ropuch trzeba było zwolnić dyscyplinarnie.

  • miesiąc temu | ocena +5 / -0

   Taka Prawda

   Do Myśl . Chcesz dyskutować w faktami to proszę : Zdawalność matur w Bełchatowskich szkołach w 2020: 1) Broniewski - 98%. 2) Kochanowski - 83%. 3) Mickiewicz - 66%. 4) Energetyk - 65%. 5) Ekonomik / Tech Hotel - 40%

  • miesiąc temu | ocena +4 / -7

   Myśl

   Trzeba najpierw zapoznać się że zdawalnością na maturze w poszczególnych szkołach, dopiero pisać takie komentarze

 • miesiąc temu | ocena +21 / -2

  AaBb

  Niecałe 2 lata i na stołkach sie zmieni, wtedy miotły dostaną do łap i będzie się działo

 • miesiąc temu | ocena +34 / -2

  ..........

  Zatrudnić emeryta to jest skandal, a tyle ludzi nie ma pracy, kto tu rządzi?starosta mówi że decyduje dyrektor szkoły A dyrektor mówi że decyduje starostą, to w końcu kto!?!?!?

  • miesiąc temu | ocena +16 / -0

   Olol

   Decyduje dyrektor szkoły . Ale jak źle zadecyduje to starosta go pogoni ze stanowiska

 • miesiąc temu | ocena +21 / -2

  Piotr

  Ale NIK jest cierpliwy i wpadnie na kontrolę tuż przed wygaszeniem tego układziku.

 • miesiąc temu | ocena +28 / -3

  Abc

  Przeciętny Kowalski i Nowak w Bełchatowie , może pomarzyć o pracy. Nie ważne co umiesz, tylko ważne w co wierzysz.........

 • miesiąc temu | ocena +33 / -5

  Dzizas

  Szkoda , że starosta swojej rodzinki i koleżanki nie zatrudniła na pomocy do kuchni albo sprzątaczki, tylko wykwalifikowane osoby zwolnić, wstyd!

 • miesiąc temu | ocena +38 / -5

  Chcąc dostać pracę muszę wżenić się w rodzinę starosty?

  w jednym tylko artykule: 1. szwagierka starosty, 2. znajoma starosty, który przeszła do szkoły z MCK, 3. mąż przyjaciółki 4. żona wicestarosty

  • miesiąc temu | ocena +6 / -0

   Do takie pytanie

   Na żadnym, bo jest żoną wicestarosty i nie powinna być zatrudniona w jednostce organizacyjnej podległej samorządowi. A jeśli już mowa o wicestaroście, to może ktoś wie, jak skończyła się sprawą przed sądem o to zeznanie majątkowe.

  • miesiąc temu | ocena +3 / -12

   Takie pytanie

   Skoro Maliszewski ma za złe starostwu, że zatrudniła żonę wicestarosty jako ... sprzątaczkę, to na jakim stanowisku miałaby pracować, żeby Pan redaktor był zadowolony?

 • miesiąc temu | ocena +32 / -5

  EBE

  Układy, układziki i jeszcze raz układziki ten artykuł jest przykładem nepotyzm i kolesiowstwa w Bełchatowie.