Reklama

Reklama

Nadchodzące mrozy mogą doprowadzić do tragedii. Strażnicy apelują do bełchatowian

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: belchatow.pl/poglądowe

Nadchodzące mrozy mogą doprowadzić do tragedii. Strażnicy apelują do bełchatowian - Zdjęcie główne

foto belchatow.pl/poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Strażnicy miejscy z Bełchatowa, jak co roku w okresie zimowym apelują by zwrócić szczególną uwagę na osoby bezdomne czy starsze, które mogą być narażone na wychłodzenie. Wszelkie niepokojące sygnały można zgłaszać pod całodobowym numerem 986 lub ogólnopolskim numerem alarmowym 112.

Reklama

Synoptycy zapowiadają, że w najbliższych dniach czeka nas kolejne ochłodzenie, a temperatura może spaść nawet poniżej -10°C. Dla strażników miejskich z Bełchatowa, okres zimowy to czas wzmożonych patroli, podczas których sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne.

- Sprawdzamy czy nie potrzebują pomocy, udzielamy informacji o możliwościach wsparcia socjalnego, a jeśli zachodzi potrzeba udzielamy pomocy medycznej albo wzywamy pogotowie. Z uwagi na zagrażające życiu niskie temperatury, odprowadzamy bezdomnych do schroniska lub ogrzewalni – mówi Piotr Barasiński, komendant bełchatowskiej straży miejskiej.

Strażnicy zaznaczają, że dzięki wzmożonym patrolom, już od trzech lat udało się uniknąć najgorszego, czyli śmierci z powodu wychłodzenia. Dodają też, że w ich działaniach duże znaczenie ma pomoc mieszkańców.

- Apelujemy do mieszkańców, by nie byli obojętni na ich los i zgłaszali do nas informacje o osobach zagrożonych wychłodzeniem. Nasza wrażliwość może uratować czyjeś życie – mówi Piotr Barasiński.

Jeśli zauważycie osoby bezdomne czy starsze, które mogą być narażone na wychłodzenie, możecie to zgłosić dzwoniąc na całodobowy numer 986 lub 112.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy