Reklama

Reklama

Chorzy wciąż czekają na obiecany oddział w bełchatowskim szpitalu. Skąd opóźnienie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Chorzy wciąż czekają na obiecany oddział w bełchatowskim szpitalu. Skąd opóźnienie?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Osoby zmagające się chorobami nowotworowymi cały czas nie mogą skorzystać w ramach NFZ z Oddziału Chemioterapii Jednego Dnia. Szpital wojewódzki w Bełchatowie wciąż bowiem czeka na ogłoszenie konkursu przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Reklama

Decyzję o utworzeniu Oddziału Chemioterapii Jednego Dnia pod koniec ubiegłego roku zatwierdził Sejmik Województwa Łódzkiego. Z tego względu, że bełchatowski szpital jest placówką wojewódzką, stosowną uchwałę w sprawie zmiany musieli podjąć właśnie radni łódzkiego sejmiku. Zmiany zostały również pozytywnie zaopiniowane przez Radę Społeczną szpitala.

Jak zapowiadano, nowy oddział miał być dedykowany osobom, zmagającym się z chorobami nowotworowymi. Chodzi głównie o pacjentów, którzy w trakcie leczenia nie wymagają całodobowego nadzoru medycznego, a konieczne do wykonania badania oraz podanie leków odbywać się mogą w ciągu jednego dnia. 

- Utworzenie oddziału usprawni kompleksowe leczenie pacjentów, począwszy od momentu zdiagnozowania choroby nowotworowej, aż do wdrożenia chemioterapii – zapewniał łódzki sejmik.

Oddział powstał w bezpośrednim sąsiedztwie poradni onkologicznej i będzie posiadał łącznie 15 stanowisk do podawania leków cytostatycznych.

Niestety pacjenci, cierpiący na choroby nowotworowe, wciąż nie mogą korzystać z oddziału w ramach NFZ, bo bełchatowski szpital cały czas czeka na ogłoszenie konkursu przez Narodowy Fundusz Zdrowia na zakontraktowanie świadczeń z zakresu Chemioterapii Jednego Dnia.

Nieoficjalnie mówi się, że najprawdopodobniej ma zostać on ogłoszony wiosną tego roku, a pierwsi pacjenci będą mogli korzystać z nowego oddziału w okolicach maja lub czerwca.

Nowo powstały oddział bełchatowskiego szpitala został już praktycznie wyposażony. Zakupiono specjalne fotele dla pacjentów. Wsparcie finansowe przekazało m.in. miasto, które wsparło szpital kwotą 250 tys. zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy