Reklama

Reklama

Księża z Bełchatowa spowiadają... w językach obcych

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: pexels

Księża z Bełchatowa spowiadają... w językach obcych - Zdjęcie główne

foto pexels

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jedna z bełchatowskich parafii oferuje możliwość spowiedzi w różnych językach. Wierni mogą wyznać grzechy w aż pięciu językach. Jeden z księży zna nawet... dialekt jednego z afrykańskich plemion.

Reklama

Obcokrajowcy z terenu Bełchatowa, aby iść do spowiedzi, nie muszą... znać języka polskiego. Wyspowiadnie się w języku obcym ofertują księża z Parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i Świętej Barbary. Jak się udało ustalić, wizyta w konfesjonale i wyznanie grzechów w kościele na osiedlu Dolnośląskim się może odbywać się w sumie w aż pięciu językach — ukraińskim, białoruskim, rosyjskim, angielskim oraz francuskim. Co ciekawe, jeden z księży posługuje się nawet... dialektem jednego z afrykańskich plemion. 

Skąd pomysł na spowiedź w językach obcych? Jak tłumaczy proboszcz parafii - Stanisław Jaskuła, jest to odpowiedź na potrzeby wiernych, którzy pytali o taką możliwość. 

Chcąc przystąpić do spowiedzi w konkretnym języku, wystarczy przyjrzeć się konfesjonałom. Znajdują się na nich bowiem karteczki z odpowiednią informacją w danym języku obcym. Oczywiście trzeba pamiętać, że ksiądz posługujący się danym językiem nie zawsze może być dostępny — w tym czasie może bowiem chociażby prowadzić mszę świętą.

Ilu obcokrajowców mieszka Bełchatowie?

Według danych bełchatowskiego magistratu z początku 2021 roku, w mieście zameldowanych było 131 cudzoziemców. Najwięc, bo aż 96 sa to obywatele Ukrainy. Co ciekawe, na drugim miejscu znaleźli się Indonezyjczycy, w Bełchatowie mieszka ich 8. Zaraz za nimi uplasowali się obywatele Chin, których jest 6. Dodatkowo mieszka tu też 4 Białorusinów oraz dwie osoby pochodzenia wietnamskiego.
 

Dane urzędu miasta wskazują, że w Bełchatowie mieszka też po jednej osobie z Chorwacji, Włoch, Czarnogóry, Czech, Hiszpanii, Wenezueli, Turcji, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Rosji, Rumunii, Tunezji i Austrii, a nawet Korei Południowej oraz Indii.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy