Reklama

Reklama

Na remont tej ulicy w centrum Bełchatowa kierowcy czekali od lat! Samorządy w końcu się dogadały...

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Na remont tej ulicy w centrum Bełchatowa kierowcy czekali od lat! Samorządy w końcu się dogadały... - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Remont ulicy Kwiatowej rozpocznie się już wiosną 2021 roku. Magistrat porozumiał się ze starostwem w sprawie inwestycji, na którą kierowcy w Bełchatowie czekają od lat. Szacunkowy koszt to 6 mln zł.

Reklama

Na takie informacje bełchatowscy kierowcy czekali od wielu lat. Dziurawa i pełna wybojów ulica Kwiatowa… w końcu doczeka się remontu. Miasto porozumiało się w sprawie inwestycji z powiatem, będącym zarządcą drogi, która jednak biegnie przez centrum miasta. Przebudowy ulicy mieszkańcy domagali się od wielu lat. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Magistrat i starostwo nie mogą się dogadać, a ulica w centrum miasta domaga się pilnego remontu!

- Porozumieliśmy się z powiatem i podjęliśmy decyzję, że dotacja, którą nam przyznano, wydamy właśnie na ten cel. Chcemy, by Bełchatów był dobrze skomunikowany, z utrzymanymi w należytym stanie drogami. Otrzymaliśmy już zezwolenia na przeprowadzenie tej inwestycji i przygotowujemy się do ogłoszenia przetargu – mówi prezydent Mariola Czechowska. 

Inwestycja ma kosztować ponad 6 mln zł. Miasto wyłoży na ten cel blisko 1,4 mln zł, a starostwo 750 tys. zł. Pozostała kwota będzie pochodzić z funduszy lokalnych przekazanych przez rząd.  Remont przeprowadzony będzie na odcinku od ronda Józefa Wybickiego do skrzyżowania z 1-go Maja.

Jak informuje miasto, przebudowa ulicy Kwiatowej prowadzona będzie w dwóch etapach. W 2021 roku wykonane zostaną wszystkie prace związane z instalacjami. Chodzi tutaj m.in. o kanalizację wodną i deszczową, sieć wodociągową i ciepłowniczą oraz rozwiązanie kolizji elektro-energetycznych..

Na 2022 rok zaplanowano przebudowę samej drogi. Oprócz nawierzchni wylanej na wykorytowanym i utwardzonym podłożu, Kwiatowa zyska też nowe chodnik, a po stronie wschodniej ścieżkę rowerową.

- Chcemy przy okazji tak dużej inwestycji ułatwić komunikację, by rozładować ruch w godzinach szczytu. Dlatego skrzyżowanie zostanie przebudowane, a z ulicy Kwiatowej w  1-go Maja wydzielony zostanie prawoskręt – mówi Dariusz Matyśkiewicz.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy