Reklama

Reklama

Szkoła z powiatu bełchatowskiego najlepsza w województwie. Jak w rankingu wypadły pozostałe placówki?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: ZSP Kleszczów

Szkoła z powiatu bełchatowskiego najlepsza w województwie. Jak w rankingu wypadły pozostałe placówki? - Zdjęcie główne

foto ZSP Kleszczów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Tradycyjnie już z początkiem roku poznaliśmy ranking miesięcznika "Perspektywy" przedstawiający najlepsze licea i technika w Polsce. Jak w skali kraju zaprezentowały się szkoły z Bełchatowa i okolic?

Reklama

Szkoły, aby znaleźć się w ogólnopolskim rankingu miesięcznika "Perspektywy" musiały spełnić odpowiednie kryterium. Mianowicie, w 2020 roku maturę powinno tam zdawać co najmniej 12 uczniów, a średnie wyniki z języka polskiego oraz matematyki nie mogły być niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Jeśli chodzi o Bełchatów, to tradycyjnie już, najlepiej wypadło I LO im. Władysława Broniewskiego. Popularny "Bronek" uplasował się 108. miejscu w klasyfikacji krajowej oraz 14. w skali województwa. Zdecydowanie niżej znalazło się VI LO im. Zbigniewa Herberta, które umieszono na 321. miejscu w Polsce oraz 32. w Łódzkiem. Do statystyk częściowo "załapał się" także "Kochanek" – II LO im. Jana Kochanowskiego znalazło się na 843. miejscu w kraju. Co ciekawe, szkoła z nieznanych przyczyn nie pojawiła się w rankingu wojewódzkim. Tam – sądząc po miejscu w ogólnopolskim rankingu – plasowałoby się na 59. pozycji.

Najelpszą szkołą w województwie łódzkim wg. rankingu jest Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie, które zajęło 4. miejsce w ogólopolskiej klasyfikacji. Technikum Ekonomiczno Hotelarskie, a także Technikum Energetyczne w Bełchatowie zajęły kolejno 37. i 49. miejsce w województwie – w skali kraju szkoły te znalazły się poza pierwszą pięćsetką.

Na jakich zasadach powstał ranking? Twórcy pod uwage brali trzy czynniki: sukcesy uczniów w olimpiadach (25 proc. oceny składowej), wyniki matur z przedmiotów podstawowych (30 proc.) oraz wyniki matur z przedmiotów dodatkowych (45 proc.). Zasady Rankingu ustaliła kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych i przewodniczących komitetów głównych olimpiad.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy