Reklama

Reklama

Rekrutacja do szkół średnich. Wiemy, gdzie najbardziej chcą uczyć się młodzi bełchatowianie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: II LO im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie

Rekrutacja do szkół średnich. Wiemy, gdzie najbardziej chcą uczyć się młodzi bełchatowianie - Zdjęcie główne

foto II LO im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do wtorku tegoroczni absolwenci ósmych klas mogli złożyć wstępne deklaracje dotyczące wyboru szkoły średniej. Sprawdziliśmy, która placówka cieszy się w Bełchatowie największą popularnością.

Reklama

Uczniowie z województwa łódzkiego musieli zalogować się w elektronicznym systemie rekrutacyjnym od 20 kwietnia do 17 maja. Wybierali w nim 3 szkoły, w których chcieliby kontynuować edukację. Placówkę, którą uczeń umieścił na pierwszym miejscu, nazywamy szkołą pierwszego wyboru – to właśnie tam należy zanieść wszelkie dokumenty.

W rekrutacji uzyskać można 200 punktów: 100 za oceny na świadectwie i aktywność pozaszkolną oraz 100 za egzamin ósmoklasisty. Jeśli kandydat nie dostanie się do pierwszej z wybranych szkół, system automatycznie zakwalifikuje go do kolejnej placówki, wskazanej w drugiej lub trzeciej kolejności.

Zanim jednak ostateczne wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone, tegoroczni absolwenci szkół podstawowych muszą napisać egzamin ósmoklasisty. Rozpocznie się on 24 maja i potrwa trzy dni. Składają się na niego trzy egzaminy: z języka polskiego, matematyki i języka obcego.  

W tym roku najwięcej chętnych złożyło wniosek o przyjęcie do II LO im. Jana Kochanowskiego – 792 osoby wybrało klasę w tej placówce jako jeden ze swoich wyborów, natomiast 274 uczniów umieściło ją na liście na pierwszej pozycji. W szkole przygotowano 180 miejsc.

Na drugim miejscu znajduje się I LO im. Władysława Broniewskiego, do którego aplikowało 515 osób (223 w pierwszej preferencji). Tu również na absolwentów ósmych klas czeka 180 miejsc. Na dalszych pozycjach wśród liceów znajdziemy III LO, czyli popularnego Mickiewicza (336 osób ogółem i 79 jako „pierwszy wybór”), VI LO - Herberta (288 i 68 osób) oraz IV LO (145 i 42 osoby).

Najpopularniejszym technikum w tym roku jest Technikum Ekonomiczno-Hotelarskie, które w deklaracji wskazało 449 osób (152 w pierwszej preferencji). Za nim plasuje się Technikum Energetyczne w ZSP nr 1 – wybrało je 358 uczniów, w tym 139 osób postawiło je na pierwszym miejscu. W szkołach tych przygotowano, kolejno, 150 i 180 miejsc.

Na kontynuowanie nauki w Branżowej Szkole I stopnia nr 1 zdecydowały się 143 absolwentów, z czego 65 w pierwszej preferencji. Z kolei do Branżowej Szkoły I stopnia nr 2 (obie wchodzą w skład ZSP nr 1) zgłosiły się na razie 83 osoby, a 35 umieściło ją na pierwszym miejscu. Dodatkowo 188 uczniów (76 w pierwszym wyborze) chce uczyć się w TEB Edukacja.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy