Reklama

Reklama

Posłanka, prezydent i była prezes walczą z hejtem. Policja i prokuratura tropią internautów

Opublikowano: pon, 11 paź 2021 07:17
Autor:

Posłanka, prezydent i była prezes walczą z hejtem. Policja i prokuratura tropią internautów - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Znane osoby z Bełchatowa coraz częściej nie pozostają głuche na obraźliwe i zniesławiające komentarze ze strony internautów. Policja i prokuratura mają wiele pracy, bo trafia do nich coraz więcej zawiadomień w sprawie hejtu.

Reklama

Osoby publiczne z Bełchatowa powiedziały dość obraźliwym wpisom internetowym na swój temat. Zarówno samorządowcy, politycy, jak i prezesi dużych firm, coraz częściej decydują się zawiadomić organy ścigania w sytuacji, gdy ktoś w komentarzach pod artykułami internetowymi obraża lub pisze na ich temat nieprawdę.

Internauci siadający przed komputerem muszą mieć świadomość, że hejtując w sieci nie są anonimowi, a ich działania wcale nie są bezkarne. Przy każdym zgłoszeniu sprawy na policję, ta może z łatwością ustalić z jakiego adresu IP komentarz został napisany. Wówczas autor obraźliwych lub zniesławiających komentarzy może mieć problemy z prawem. Zgodnie z kodeksem karnym za zniesławienie lub zniewagę za pomogą środków masowego komunikowania grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Sprawę obraźliwych wpisów w sieci do organów ścigania zgłosiła posłanka z Bełchatowa - Małgorzata Janowska. Anonimowi internauci pomawiali parlamentarzystkę m.in. o branie łapówek. Inny zgłoszony wpis dotyczył kwestii obyczajowych i dotyczył relacji z jednym z samorządowców.

Obydwie sprawy zostały zgłoszone na policję, która z łatwością namierzyła dokonujących wpisów. W przypadku osoby pomawiającej posłankę o branie łapówek sprawa znalazła swój finał już w sądzie. W drugiej sprawie śledztwo wszczęła już bełchatowska prokuratura. 

- Postanowiłam zgłosić te wpisy na policję, ponieważ są to obraźliwe kłamstwa, które godzą w moje dobre imię. Prawo tego zabrania. Ludzie siadając przed komputerem i pisząc takie rzeczy, często niestety zapominają, że ktoś też ma życie osobiste i rodzinę. Nie ma mojej zgody na takie zachowania i zawszę będę reagowała na tego typu obrzydliwe wpisy internetowe - mówi Małgorzata Janowska. 

Zawiadomienie na policję w sprawie zniesławienia i zniewagi zgłosiła również była już prezes PGE GiEK. Wioletta Czemiel-Grzybowska złożyła poprzez swojego pełnomocnika skargę o przestępstwie ściganym z oskarżenia prywatnego, dotyczącą zamieszczenia w serwisie internetowym wpisów, które według niej znieważają i poniżają ją w opinii publicznej.

Na internetowe wpisy postanowiła zareagować również prezydent Bełchatowa – Mariola Czechowska. Wiele z nich było obraźliwych i naruszających dobre imię włodarza miasta.

- Prawo do krytyki przysługuje każdemu obywatelowi. Należy jednak wiedzieć, czym jest zagwarantowane w polskim prawodawstwie to prawo oraz pamiętać o granicy oddzielającej ją od hejtu – mówi Kryspina Rogowska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Bełchatowie.

Jak zaznacza, w świetle obowiązujących przepisów prawa nie można, nawet w przypadku osób publicznych, naruszać ich praw w tym poniżać, ośmieszać, zawierać nieprawdziwych i obraźliwych zarzutów i ocen.

Prezydent Czechowska pytana o to, czy udało się namierzyć obraźliwych wpisów i pociągnąć przed sądem do odpowiedzialności, postanowiła tą wiedzę zachować dla siebie.

- Wypowiedzi i komentarze pojawiające się na portalach internetowych, nie są anonimowe i istnieją instrumenty prawne umożliwiające zidentyfikowanie autora i pociągnięcia go do odpowiedzialności karnej. Uchylam się od odpowiedzi na pytanie, czy korzystamy z tego prawa – mówi Kryspina Rogowska.

Na to co piszą w internecie muszą też uważać bliscy osób będących „na świeczniku”. Przekonał się o tym mąż wójt gminy Kluki - Renaty Kaczmarkiewicz, który zamieszczał w internecie komentarze podczas gorącej dyskusji z przeciwnikami jego żony tuż przed referendum w sprawie jej odwołania. Radnych nazwał m.in. „grupą szumowin i zdrajców”. Dwie obrażone przez niego osoby poszły do sądu i musiał zamieścić publiczne przeprosiny. Sam też tłumaczył, że w internetowych komentarzach mocno ucierpiała również jego rodzina. Więcej pisaliśmy na ten temat w artykule pt. Mąż pani wójt przepraszał za hejt. Mówi o ataku na rodzinę i łzach dziecka.

Policję w sprawie internetowych wpisów postanowił zawiadomić też jeden z liderów związkowych w bełchatowskiej kopalni. Nie podarował wpisu pomawiającego go o załatwianie pracy po znajomości. Sprawę do organów ścigania zgłosiła również, uczestniczka popularnego telewizyjnego show "Hotel Paradise", pochodząca z Bełchatowa - Patrycja Kudaj, która zetknęła się z niewybrednymi komentarzami na swój temat. 

Niestety problem internetowego hejtu coraz mocniej narasta. Z najnowszych badań wynika, że nawet ponad połowa internautów obserwuje hejt w sieci, widząc jak osoby atakowane przez hejterów są obrażane na forach internetowych, w mediach społecznościowych czy komentarzach pod artykułami. Według badania przeprowadzonego przez Ogólnopolski Panel Badawczy "Ariadna" dla serwisu "ciekaweliczby.pl", aż 15 proc. dorosłych Polaków w ciągu ostatniego roku osobiście doświadczyło hejtu w Internecie, rozumianego jako obrażanie, poniżanie, wyśmiewanie lub zniesławienie. Okazuje się, że ofiarą hejtowania była aż co czwarta osoba w wieku 18-24 lata. Do stosowania mowy nienawiści w sieci przyznało się zaledwie 4 proc. badanych...

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (86)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 10 dni temu | ocena +6 / -0

  Tomasz

  Czy nazwanie pani poseł polityczną prostytutką, to już hejt, czy zwykłe stwierdzenie faktu?

 • 10 dni temu | ocena +10 / -0

  Mięczaki wymiękają jak gumy pękają

  Nie zagłosuję na takich wymoczków ,którzy płaczą po komentarzach pod ich adresem....To świadczy o waszym charakterze,którego po prostu nie macie.Takiego "związkowca" mamisynka obecna Polska właśnie potrzebuje !Mięczaka,który zgłasza ludzi za komentarze w internecie na policję ! Zapomnieliście ,że to ludzie was wybrali i tak samo oni mają prawo was oceniać,ponieważ jesteście osobami publicznymi ! Nie wytrzymujecie psychicznie to podajcie się do dymisji !

 • 10 dni temu | ocena +9 / -2

  Misiewicz

  Skoro dla kolegi Pani Janowskiej, Bortniczuka, stworzono Ministerstwo Sportu, żeby nagrodzić stołkami działaczy Republikanów za utrzymanie większości w sejmie, to co dostała Janowska za powrót do Pisu? Wszyscy twierdzą, że decyduje o obsadzie stanowisk w PGE. Czy nie jest to forma łapówki?

 • 10 dni temu | ocena +1 / -0

  zDupyDoRyja

  W ***** zakłamane szukajcie aż znajdziecie.

 • 10 dni temu | ocena +3 / -0

  xyz

  Wkleiłbym mema z P. Andrzejem "walkie talkie" i Panią prezydent ale się nie da

 • 10 dni temu | ocena +12 / -0

  Ot, i

  Ot, i to jest cały Bełchatów.......ale niedługo się to skończy. Bo nie można już patrzeć na te układy, układy i układziki.

 • 10 dni temu | ocena +5 / -0

  Asas

  Znam osobę, która startowała na radną a potem głosy oddała koleżance. A koleżaneczka będąc na stanowisku odwdzięczyła się zatrudniając koleżaneczke - emerytkę w szkole.

 • 11 dni temu | ocena +6 / -0

  Hejtowałem ciemności na Czaplinieckiej po zmroku za szpitalem, to kto mnie teraz pozwie - ciemności czy magistrat, które te ciemności organizuje?

  Lucek

 • 11 dni temu | ocena +3 / -0

  Archiwum X

  Gadu gadu, a tymczasem Krystian już wije sobie gniazdko w Dystrybucji… Ciekawe czy Wojtek też już przeparkowuje rower?

 • 11 dni temu | ocena +2 / -0

  jan uljan

  w prawie naturalnym nie ma takich problemuw

 • 11 dni temu | ocena +7 / -2

  Niedlaidiotów

  Blokuje reklamy na mnie nie zarobicie dd Bełchatów to propagandowy portal PiS uaru

  • 11 dni temu | ocena +11 / -4

   dzierżyński

   dokładnie jest tak jak piszesz. Bełchatów to nie tylko zagłębie paliwowo-energetyczne, to przede wszystkim zagłębie 7ydostwa ,pisizmu i nienawiści do wszystkiego co nie jest katolsko-pisowskie. Wstyd tutaj mieszkać, na szczęście już niedługo ta wątpliwa przyjemność będzie ze mną

   • 11 dni temu | ocena +6 / -5

    Mojsze

    Wyprowadź się, najlepiej do Izrael kraju tolerancji miłości bliźniego i szacunku dla innych kultur i religii

 • 11 dni temu | ocena +20 / -1

  Asas

  Politycy chcą aby pisano o nich dobrze, ale na trzeba sobie zasłużyć, więc na co kto sobie zasłużył to ma, a jeśli ktoś boi się krytyki niech zmieni pracę np. Sprzątaczka, Woźna itd. Wy politycy traktujeciebudzi w zakładach pracy jak śmieci bo nikt tego nie widzi, więc macie na co zasłuzyliscie i nie skarzcie się że o was pisza

  • 11 dni temu | ocena +3 / -5

   Ccc

   Mylisz krytykę z pomawianiem i kłamstwami

  • 11 dni temu | ocena +18 / -1

   ela

   Święta prawda. Gdyby nie było nepotyzmu i kolesiostwa to ludzie nie byliby tak wkurzeni. "Kto sieje wiatr ten zbiera burze".

   • 10 dni temu | ocena +2 / -0

    Krytyk

    Ale czytaj ze zrozumieniem. Ktoś wymyśla podteksty obyczajowe tzw. dymanko na boku - to już są grube pomówienia, a nie krytyka

 • 11 dni temu | ocena +1 / -5

  Największe osiągniecie szydercy ?

  Komentarz na DDB

 • 11 dni temu | ocena +18 / -1

  Były

  Prosta rada nie iść do polityki i nie żyć z pieniędzy podatników b

  • 11 dni temu | ocena +3 / -6

   Mądrego to miło posluchac

   Radę kierujesz również do lekarz, nauczycieli, strażaków, policjantów, leśników, pielęgniarek, nauczycieli ? Czy tylko do szeroko rozumianego grona polityków ?

   • 11 dni temu | ocena +7 / -3

    Strażak Sam

    Owszem -każdy powinien uczciwie pracować a nie pływać, a jak trafi na rafę , to szukać nieścisłości w prawie. Tak to jest jak ignorant ma tylko prawa a swoje obowiązki potrafi przerzucić na interesanta.W dalszym ciągu urzędnik nie odpowiada za swoje błędy czy oszustwa wiem to z autopsji.

  • 11 dni temu | ocena +2 / -9

   Proste

   Prosta rada nie pomawiać ludzi

 • 11 dni temu | ocena +26 / -6

  Szyderca

  Stop hejterom! Przecież wszyscy wiedzą że za rządów Prawa i Sprawiedliwości w państwowych spółkach zatrudniani są wyłącznie najwybitniejsi specjaliści, filantropi i wyłącznie ci z rodzin i przyjaciół członków i sympatyków PiS, którzy są w wybitnie trudnej sytuacji i bez pracy na wysokich stanowiskach w spółkach państwowych będą przymierali głodem. Pani posłanka natomiast jedyną chwilą słabości uświadomiła sobie, że kocha partię karmicielkę miłością jeszcze gorętszą, niż przed jej 2-tygodniowym skokiem w bok... Niedługo załatwi nam Złoczew, podbije Kleszczów i może nawet wprowadzi GKS do Ligi Mistrzów.

  • 11 dni temu | ocena +2 / -17

   😂😂😂

   No widzisz, a ty w tym czasie jedyne co osiągniesz, to kilka łapek pod durnymi komentarzami 😂

   • 11 dni temu | ocena +1 / -2

    Życiowy przegryw

    No szybciutko napisz jeszcze jakiś komentarz będziesz miał co w cv wpisać.

   • 11 dni temu | ocena +3 / -1

    Xcv

    Klakier

 • 12 dni temu | ocena +13 / -4

  Grażka

  Za prawdę nikt nie powinien czuć się zniesławiony. Łapówka jest bardzo szerokim pojęciem i za takową można uznać przekupienie polityka stanowiskiem.

  • 11 dni temu | ocena +10 / -2

   Grafi

   A przekupywanie wyborców socjalem to co nie łapówka, tyle ze publiczna.

 • 12 dni temu | ocena +9 / -3

  Xinski

  A za lajkowanie też będą zamykać? Dla kolegi pytam.

 • 12 dni temu | ocena +26 / -1

  Prawda

  Prawda jest jedna.....i niepowtarzalna, w Bełchatowie prawie kazdy, kto na stołku to zatrudnia rodzinę i kolesiów a innych zwalnia aby było miejsce dla swoich. Często tacy ludzie snują się do góry na szczyt po mydle i z czasem zamieniają się w bydle..............

 • 12 dni temu | ocena +5 / -8

  Jarząbek

  Chciałem tylko napisać, że to wspaniałe kobiety.

 • 12 dni temu | ocena +11 / -2

  Były_pracus

  Tyle ludzi czmielowa pozwalniala to co się dziwi? Ciekawe czy sama teraz ma prace;)

 • 12 dni temu | ocena +17 / -3

  Jancio Rozwodnick

  Dzięki niektórym komentarzom, powtarzam, NIEKTÓRYM, człowiek wie co się dzieje w mieście!!!

 • 12 dni temu | ocena +11 / -12

  niki

  Może wreszcie na tym portalu ktoś zrozumie, że co innego jest krytyka a co innego nie prawdziwe pomówienia. Należy te dwie rzeczy rozróżnić. Trzeba negować ostatnio bardzo częsty hejt. Bardzo dobrze, że udowodnione pomówienia będą srogo karane. Jestem za.

  • 11 dni temu | ocena +4 / -3

   antoinette

   sam żeś to wymyślił,czy ci podpowiedziano ptasi móżdżku.

   • 11 dni temu | ocena +2 / -0

    Mózg ci wypłukano w łeb nas…..0

    Lepiej mieć ptasi móżdżek niż takie przeciągi w bani jak ty. Wiatr hula od ucha do ucha.

  • 11 dni temu | ocena +7 / -0

   Strażak Sam

   Proszę napisać również jak będzie ukarane oszustwo urzędnika udowodnione.Nieprawdziwy hejt łatwo sprawdzić a udowodnione oszustwo odkręcam już 10 lat ,a marazm wciąż trwa.

 • 12 dni temu | ocena +14 / -4

  NWO

  Możecie sobie szukać jak ktoś raz napisze z Niemiec za 15 minut z Japonii a za 20 z Korei Adres IP to nie wszystko droga redakcjo DB Bełchatów także dalej srajcie do własnego gniazda

  • 11 dni temu | ocena +2 / -4

   Ups

   No popatrz a jednak znaleźli

   • 11 dni temu | ocena +1 / -0

    😂😂😂

    i nawy nie było trudno znaleść, mino iż niektórzy pisali z Argentyny

 • 12 dni temu | ocena +11 / -3

  Ononon

  Napisane celowo by ludzie same dobre rzeczy mazali a nie jak to dosc czesto bywa prawde, ktora ciezko jest udowodnic...

  • 11 dni temu | ocena +1 / -1

   Tak pytam

   Oczywiście i ci oskarżeni to z łapanki. Puk puk jest tam coś w tej głowie ?

 • 12 dni temu | ocena +13 / -4

  NWO

  Marzy im się NWO czyli Nowy porządek świata wg ich założeń że kto bije brawa jest cacy a jak nie to do sądu . Nie popieram wulgaryzmów i pomówień nie popartych faktami ale to co zaczyna się robić zaczyna przypominać reżim . Aha droga redakcjo DB Bełchatów pamiętajcie , że nie sra się do własnego gniazda Dając możliwość komentowania a jednocześnie wskazując adres IP jeżeli jakiś komentarz komuś nie pasuje sami wchodzicie na własną minę ....rok dwa i zostanie kilku emerytów czytających tych portal ale to tylko tych którzy będą się bać napisać własne zdanie .

  • 11 dni temu | ocena +6 / -0

   Prawnik

   Mało tego, samo IP, które na żądanie policji musi udostępnić redakcja nic nikomu nie dają. Dane poszczególnych hejterów ujawniają policji operatorzy internetu - czyli twoje dane ujawnia np. twój operator komórkowy. Wyrzucisz telefon? :)

  • 11 dni temu | ocena +3 / -4

   Prawnik

   Przecież nie możesz prokuratorowi, ani policji odmówić udzielenia informacji na temat IP komentarza. To nie przychodzą do redakcji pomówieni z tekstem "daj mi IP bo ktoś coś napisał", tylko organy ścigania. Proszę zapoznać się z prawem, zanim podejmiesz się komentowania.

 • 12 dni temu | ocena +12 / -6

  Hihihi

  Niech sobie Zero tropi. Nazwanie złodzieja złodziejem albo faszysty faszystą będzie karalne tylko dopóki rządzi PiS. Bo to zdrada tajemnicy państwowej.

 • 12 dni temu | ocena +16 / -5

  Prawy

  Pisiorom się marzy zamordyzm. Trzeba zrezygnować z działalności publicznej to ludzie nie będą się wami interesować a poza tym to trzeba pracować, działać w interesie wyborców, to i opinie będą pozytywne. A tu tylko prywata, nepotyzm, kombinatorstwo i własne koryto. Będziemy patrzeć na łapy i pisać tak jak zasluzycie.

 • 12 dni temu | ocena +14 / -2

  advocat

  Tylko że wszelkiego rodzaju, zniesławienie, znieważenie, czy pomówienie ścigane są z oskarżenia prywatnego! a nie z urzędu. Także jak ktoś pisze że wystarczy zrobić zdjęcie iśc na policje z głosić i załatwione to chyba sie zamienił głową na dupe bo nie ma pojęcia o czym pisze. Trzeba wytoczyć i procesować w poprzez pozew w sadzie cywilnym a z urzędu policja czy prokuratura to tylko wszczyna sprawy np z art 257 kk gdzie chodzi głównie o rasizm!

  • 11 dni temu | ocena +2 / -5

   kotek

   Nieprawda. znam z autopsji temat - wystarczyło pójść na policję.

 • 12 dni temu | ocena +11 / -2

  Cyber przestępstwo? E nie to nie.

  A mało razy usuwane komentarze były ? Albo nagle +50 łapek ? Może tym sytuacjom też trzeba się przyjrzeć . Od straszenia to są duchy i władza lub takie portale, ewentualnie żółty pasek w tv. Mam na to wysrane jak gołębie. 🤪

 • 12 dni temu | ocena +8 / -1

  Stop inwazji gorlitz i straszenia. Chcemy prawdy

  Jak się chce psa zbić to się kij znajdzie. Prawda pani osłanko ? Śpiewają , że przysłowia są mądrością narodu a narody to plemiona teraźniejszych czasów.

  • 11 dni temu | ocena +3 / -2

   EPI

   Boli. To dobrze

   • 11 dni temu | ocena +2 / -1

    Ała nie w szczepionkę

    Chyba ciebie boli

 • 12 dni temu | ocena +11 / -1

  Strażak Sam

  Brawo ,trzeba skutecznie przeciwstawić się wszelkim wulgaryzmom .To nie znaczy ,że można tolerować wszelkie nadużycia , ze strony nie kompetentnych urzędników administracji czy też w samorządzie . Oszust nie może się czuć bezkarny i każdy zgłaszany problem powinien być wyjaśniony ,nie zamiatany pod dywan .Każdy obywatel ma prawo dochodzić swoich racji i wcale nie znaczy to,że taki Radny z 25-30 letnim stażem który nic nie wniósł ,ma prawo się obrażać tylko dlatego ,że zasiada .Niektórzy ludzie łaskę robią ,że pracują a nawet że żyją .

 • 12 dni temu | ocena +17 / -3

  Wyborca

  No cóż, jak by politycy postępowali etycznie i zgodnie z interesem wyborców, nie musieli by chodzić na policję. A jak myślą o prywacie, i byciu przy korycie, to efekty odczuwają na własnej skórze...

  • 11 dni temu | ocena +1 / -1

   Dr Google

   Gdyby hejterze nie pomawiali nie musieliby siedzieć na ławie oskarżonych. Kłamstwo i pomówienie to nie krytyka, to przestępstwo.

   • 10 dni temu | ocena +1 / -1

    Strażak Sam

    Jasne krytyka to przestępstwo wobec oszusta cha cha cha cha.

 • 12 dni temu | ocena +15 / -4

  niezaszczepiony

  Jestem niezaszczepiony to nie moge iść do więzienia, baa nawet do sądu ani na policje bo jak mnie będą przetrzymywaćw pomieszczeniu zamkniętym to wszyscy umrą, tak powiedziapan expert niedzielski, simon, flisiak, sutkowski, horban i wielu innych expertów powiee niezaszczepieni zabijają zaszczepionych takze sorry ale nie mozeta mnie zamknąc bo poumieracie

  • 11 dni temu | ocena +2 / -4

   Buhhhaaa

   Buhhhaaa ale ty naiwny jesteś, codziennie zjadasz wraz z mięsem antybiotyki i szczepionki, którymi szprycuje się zwierzęta

 • 12 dni temu | ocena +14 / -1

  Ela

  Polecam zainstalować przeglądarkę Brave, tam jest tryb anonimowy korzystający z sieci Tor. Ciekaw jestem jak dobra jest policja ;)

  • 10 dni temu | ocena +1 / -0

   Kate

   O jeny myślisz że użytkownika tora nie można wytropić? To typiarz z silkroada nie siedziałby, tak samo jak synek ruskiego deputowanego kradnący karty Amerykanów.

  • 11 dni temu | ocena +3 / -2

   Policja

   Dawaj sprawdzimy 😂

 • 12 dni temu | ocena +13 / -2

  haaaa

  i kto mówi ze nasze władze nie są europejskie? jak nic biora przykład z europy zach. w k, Francji, belgi, Holandii, Skandynawii czy zwłaszcza w Niemczech juz dawno nie ma wolności słowa w mediach, jakakolwiek krytyka zwłaszcza w internecie w kwestii np uchodźców, migracji, polityki klimatycznej, lgbt czy czarnoskórych od razu konczy sie wizyta policji i prokuratury :]

 • 12 dni temu | ocena +16 / -2

  EBE

  Prawda, zawsze w oczy kole.....

 • 12 dni temu | ocena +20 / -2

  EBE

  Prawdziwa cnota krytyki się nie boi ...., po to są komentarze aby komentować ... .

 • 12 dni temu | ocena +15 / -8

  srooo

  Kto to jest tzw hejter? Jest to osobnik nie bojący się samodzielnie myśleć, nie dający sobie wmówić byle czego, nie poddający się sztucznie napędzanym psychozom, nie wierzący bezkrytycznie we wszystko, co zobaczy czy usłyszy w mediach, odporny na opinie pseudo ekspertów i wreszcie nie bojący się podejmować samodzielnych decyzji. Taki osobnik jest wrogiem każdej władzy i każdego systemu. Jest zagrożeniem, bo może przekonać do swoich poglądów innych. A samodzielnie myślące społeczeństwo nie dające się łatwo zastraszyć czy przekupić to koszmar władz.

  • 11 dni temu | ocena +2 / -2

   Amen

   Poniosło cię. Z reguły to życiowy przegryw bez życia rodziny i przyjaciół, którego jedynym zajęciem jest hejtowanie. Hejt to nie krytyka. Pomawianie to przestępstwo. Jak widać niektórzy już boleśnie o tym się przekonali

  • 12 dni temu | ocena +5 / -1

   planD

   pbs.twimg.com/media/FAWqkToX0AMNC-P?format=png&name=900x900

  • 12 dni temu | ocena +4 / -9

   THE REAL SROVID STRIKES AGAIN

   Tylko że ty wierzysz w to co wyczytasz w bibule, nie masz swoich poglądów tylko wklejasz czyjeś teksty

 • 12 dni temu | ocena +17 / -5

  tratatata

  Drogi portaliku, tniecie gałąź na której sami siedzicie. Przecież te wszystkie komentarze są u was. Zgłaszajcie dalej, to nikt was już nie będzie czytał.

  • 11 dni temu | ocena +2 / -1

   Oj niedobrze

   Uuuu boli ? Poczułeś się zagrożony ? Teraz zastanawiasz się co tam nawypisywałeś ? Uuuuu

  • 11 dni temu | ocena +1 / -1

   Poorientowany

   Skąd pomysł, że to redakcja zgłasza komentarze na policji? ;D :D Przecież ich nikt nie obraża. Jak wół stoi, że politycy idą do sądu i na policję. Redakcja musi udzielić tylko informacji o IP komentarza, a dostawca internetu musi podać dane klienta który ma u nich internet i tak dochodzą do tego, kto pisał

 • 12 dni temu | ocena +11 / -4

  Minister zero wsadzi cię za wpis w internecie😡

  Swoje expose w Sejmie wygłosiła w premier Beata Szydło. Pokora, praca, umiar, roztropność w działaniu i odpowiedzialność, a przed wszystkim słuchanie obywateli - to są zasady, którymi będziemy się kierować; koniec z arogancją władzy i koniec z pychą - powiedziała w środę w exposé premier Beata Szydło.

 • 12 dni temu | ocena +12 / -9

  Niedlaidiotów

  Już się boje milicji pisowskiej już się trzęse że strachu że komunistka Janowska czy Czechowska mnie wsadzi za krytykę władzy komunistów z PiS którzy okradają ludzi i rozdają swojemu wyborcom forsę a córka czechowskiej to "pracuje" w urzędzie miasta jak to się nazywa nepotyzm katolików osiągnął Himalaje. 😡

 • 12 dni temu | ocena +9 / -4

  Ala

  Pani rzecznik powinna wiedzieć, że nie ma obraźliwych zarzutów i ocen. Zarzuty mogą być NIEPRAWDZIWE a oceny NIETRAFIONE.

  • 11 dni temu | ocena +1 / -0

   nikt

   Ala, a gdzie to jest w tekście, bo nie mogę znaleźć. Jesteś pewna, że tak jest napisane? Czytałam tekst i nic takiego nie znalazłam

 • 12 dni temu | ocena +4 / -8

  Johnny Daniels koszerny kolega Morawieckiego

  Srovid 19 to ściema światowa gdzie jest grypa przyjmij 3 dawke bo tak karzą bolszewiki z PiS na usługach koncernów z żydowskiego USA.

 • 12 dni temu | ocena +10 / -13

  THE REAL SROVID STRIKES AGAIN

  To dlatego Red. SROVID tak cicho siedzi i nie udziela się jak jeszcze pół roku temu. Buhhhaaa buhhhaaa buhhhaaa.

 • 12 dni temu | ocena +9 / -7

  Demokracja to rządy ludzi a nie partiokracja i zamordyzm bolszewizm i totalna inwigilacja 😡

  Milicyjny Pis to bolszewiki nie można krytykować władzy czechowskiej bo cię wsadzą do więzienia 🥴historia zatoczyła koło wróciliśmy do PRL-u pod rządami PiSuaru.

  • 12 dni temu | ocena +3 / -0

   Kate

   Co ma PiS do przepisów o mówię nienawiści która uchwalił poprzedni sejm?

 • 12 dni temu | ocena +3 / -12

  Andy

  To dobrze że zgłaszają takie wpisy, może przydałby się artykuł w ddBelchatow opisujący jak to zrobić, i ile to kosztuje przed sądem, niestety nie każdy może sobie pozwolić na prawnika w takich sprawach. A do hejtu dochodzi również wśród młodzieży.

  • 12 dni temu | ocena +6 / -17

   Ania

   wystarczy zrobić zdjęcie komentarzowi i pójść na policję zgłosić, że ktoś zniesławia. Przećwiczyłam, dość prosty temat

   • 12 dni temu | ocena +5 / -0

    Late

    Chyba nie bardzo. Raz że nie każdy komentarz jest hejtem, dwa że nie każdy jest w stanie udowodnić że to o nim pisano. Trzy jeśli chodzi o zabezpieczenia to polecam VPN odpowiednio skonfigurowany i policja już tak łatwo nie ma, a ludzi z drugiego końca świata nie ścigają. Trzy policja i sprawy internetowe rzadko są ciągnięte. Jeśli w sprawie armagedona przy miliardowych stratach ludzi prywatnych i firm typ poszedł na ugodę i prawdopodobnie nic nie dostanie poza czasem spędzonym w areszcie to taki zwykły hejter najwyżej dostanie przeprosiny. A i od tego łatwo się wymigać.