Reklama

Reklama

Mąż pani wójt przepraszał za hejt. Mówi o ataku na rodzinę i łzach dziecka

Opublikowano: 10 czerwca 2021 13:20
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Mąż pani wójt przepraszał za hejt. Mówi o ataku na rodzinę i łzach dziecka - Zdjęcie główne

foto Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gorąca atmosfera tuż przed referendum w sprawie odwołania Renaty Kaczmarkiewicz. Radni gminy poszli do sądu, zarzucając internetowy hejt mężowi wójt gminy Kluki. O tym czy samorządowiec zostanie odwołany ze stanowiska, mieszkańcy zdecydują już w najbliższą niedzielę.

Reklama

Już 13 czerwca w gminie Kluki odbędzie się referendum w sprawie odwołania wójt Renaty Kaczmarkiewicz. Głosami mieszkańców rozstrzygnie się czy zostanie na stanowisku lub będzie musiała ustąpić. Wcześniej pod wnioskiem o zorganizowanie referendum w niespełna miesiąc zebrano około 1000 podpisów czyli blisko trzy razy więcej niż było potrzebne.

Inicjatorzy referendum zarzucają urzędującej wójt m.in. nieprzemyślane i chaotyczne zarządzanie budżetem gminy, brak współpracy z radnymi, złą politykę kadrową czy też… likwidację paczkomatu w Klukach. Czarę goryczy miało przelać zaprzepaszczenie 350 tys. z tzw. Funduszu Solidarnościowego, które samorząd musiał zwrócić gminie Kleszczów.

W ostatnich tygodniach przed referendum atmosfera w Klukach gęstniała coraz bardziej. Złośliwych, a często obraźliwych komentarzy z obydwóch stron politycznego sporu nie brakowało również pod artykułami na naszym portalu, w których opisywaliśmy inicjatywę mieszkańców. Okazuje się, że sprawa zakończyła się w sądzie, bo niektórzy z radnych poczuli się dotknięci obraźliwym komentarzem internauty o pseudonimie „Fred”, który nazwał radnych m.in. „grupą szumowin” i zdrajców.

Dwoje z wymienionych z nazwiska w komentarzach osób zdecydowało się pójść do sądu. Pierwsza sprawa, w której przeprosin oczekiwała radna Edyta Spaleniak, zakończyła się ugodą. Jak przyznaje, „Fredem” okazał się… mąż pani wójt. O całej sprawie inicjatorzy odwołania Renaty Kaczmarkiewicz szeroko poinformowali w przygotowanych ulotkach referendalnych. Zgodnie z postanowieniem sądu, mąż pani wójt zamieścił na naszym portalu publiczne przeprosiny, które jednak usunął kilka godzin później. Takim zachowaniem zniesmaczona była radna, która czekała na słowo „przepraszam”.

- To było lekceważące. Lepiej jakby wcale nie przepraszał. Zrobił to tylko po to, aby przed sądem pokazać, że wywiązał się z ugody. Zarówno hejt, jak i sposób przeprosin nie przystoi osobie, której żona pełni funkcję publiczną – mówi Edyta Spaleniak.

Sprawę do sądu skierował również szef rady gminy w Klukach - Łukasz Jędrzejczak. Jak podkreśla, że sposób w jaki została przeproszona jego koleżanka z rady, zaważył na tym, że będzie domagał się przekazania pieniędzy przez męża pani wójt na cele charytatywne. 

- Myślę, że jakby ten pan przeprosił w sposób należyty i z honorem, to wystarczyłyby przeprosiny. Jednak w tej sytuacji, gdy opublikował to tylko dla sądu, to widać, że to było nieszczere. Rozumiem, że mamy napiętą sytuację w gminie, ale powinny obowiązywać jakieś zasady i kultura. My też się wypowiadamy, ale merytorycznie, nikogo przy tym nie obrażając - mówi Łukasz Jędrzejczak. 

Pan Marek, mąż wójt gminy Kluki, sprawy szeroko komentować nie chce. Zaznacza jednak, że w internetowych komentarzach mocno ucierpiała również jego rodzina.

- Mój młodszy syn przeczytał obraźliwe komentarze i kilkakrotnie widziałem łzy w jego oczach – mówi pan Marek.

Jak twierdzi, obraźliwych epitetów pod adresem żony również nie brakowało. Wszystkiemu towarzyszą duże emocje.

- Wiele osób, które wypisywało te obraźliwe opinie, moglibyśmy pozwać do sądu. Jednak zniżyć się do ich poziomu, to szkoda życia i czasu – stwierdza.

Jak podkreśla, zdecydował się na ugodę, aby zakończyć całą sprawę, ale nikt nie udowodnił mu autorstwa obraźliwych wpisów. Dlaczego zdecydował się usunąć przeprosiny już po godzinie?

- Obraźliwy komentarz został bardzo szybko usunięty, dlatego po konsultacji z prawnikiem usunąłem przeprosiny dość szybko – mówi pan Marek.

Zapytany o referendum i próby odwołania jego żony przyznaje, że jest zupełnie spokojny o wynik głosowania mieszkańców.

- Żona dostaje wiele głosów wsparcia od mieszkańców, dlatego jestem przekonany, że do odwołania w referendum nie dojdzie, bo nie będzie wymaganej frekwencji – stwierdza pan Marek.- Na koniec inicjatorom referendum dedykuję słynne zdanie z „Wesela” Wyspiańskiego: Miałeś chamie złoty róg, ostał ci się ino sznur – zakończył.

Coraz częściej osoby sprawujące funkcje publiczne, których hejt dotyczy, zawiadamiają organy ścigania. W ostatnim czasie na taki krok zdecydowała się m.in. prezydent Bełchatowa – Mariola Czechowska czy też prezes koncernu PGE GiEK – Wioletta Czemiel-Grzybowska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (76)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 miesiące temu | ocena +3 / -1

  Rozsądny

  Nigdzie nie idę nie biorę w tym udziału radni jak coś to mają wszystkich gdzieś A jak referendum to proszą biegają.

  • 3 miesiące temu | ocena +4 / -2

   ...

   a nie idź, inni wybiorą za Ciebie ...

 • 3 miesiące temu | ocena +4 / -1

  Mieszkanka...

  Z tego co widzę to niewiele osób się wybiera chyba będzie kicha z waszych planów przeciwko wojtowej.

  • 3 miesiące temu | ocena +3 / -1

   szok

   a gdzie to widzisz jak lokale otwarte dopier jutro od 7:00 ?

 • 3 miesiące temu | ocena +6 / -0

  Mędrzec NJ

  Prawda jest taka że tu chodzi o skok na władzę i te pierdoly opowiadane przez grupkę radnych że im chodzi o dobro gminy są żałosne. To że przegrali referendum to jest pewne czekam na dymisję zobaczymy czy mają honor.

  • 3 miesiące temu | ocena +1 / -2

   Merkury

   Marku, pogrążasz się. jest cisza wyborcza

 • 3 miesiące temu | ocena +4 / -4

  Twój Sąsiad

  Cóż za radni! Lista społecznych nieudaczników wciąż otwarta. Wyrazy współczucia dla mieszkańców Gminy Kluki z powodu poziomu ich reprezentantów. Dowód na to, że demokracja to ustrój dla idiotów. Mieszkańcy wybierając swojego przedstawiciela, winni są ponosić odpowiedzialność za decyzje tej osoby do ostatniego dnia kadencji, gdyż sami większością głosów dokonali takiego wyboru. Agitujący na rzecz odwołania Pani Wójt są niczym chorągwie, zmieniające pogląd w zależności od wiatru, który wieje ze zmiennym kierunkiem. Większość wybrała, teraz chcecie, by większość znów wybrała, lecz zupełnie odwrotnie. Podążajcie w kierunku wyznaczanym przez buntowników, a dojdziecie do miejsca, z którego można już tylko zawrócić.

  • 3 miesiące temu | ocena +1 / -1

   Strażak Sam

   Twój Sąsiad -Trochę się zagalopowałeś szanowny Sąsiedzie ,czyżbyś nie zauważył że u nas nawet na szczyt wybierają ludzi pewnych ,którzy okazują się przebierańcami i nie reprezentują Suwerena należycie .Każdy kandydat na zarządzającego powinien pokazać swoje predyspozycje , swoją osobowość i wykazać się inwencją, zorganizowaniem i taktem.W sprawie Wyborów ja nie mówię ani tak ani nie,ale mówię Ci tak jak jest- a Ty rób jak Ci każę.

 • 3 miesiące temu | ocena +1 / -0

  Flinston

  Cisza przedwyborcza nie zabrania zachęcania do udziału w referendum. Ze zniechęcaniem już chyba tak nie jest.

 • 3 miesiące temu | ocena +2 / -0

  Prawda

  Zwróćcie wszyscy uwage na swoim profile facebook. Radni przed 24 powstawiali swoje argumenty, swoje skargi, zażalenia zeby mieszkańcy jeszcze dziś i teraz zmienili zdanie, dlaczego??? Bo jutro jest cisza przedwyborcza. I jutro nie mogą nic napisac. Zwyczajnie nie chcą przegrać i zostawili sobie wszystko na koniec zeby każdy jutro w weekend mógł przeanalizować Fb Czy to jest uczciwe ???

 • 3 miesiące temu | ocena +8 / -5

  kaja

  P.Wójt jest za mieszkańcami, strażami, sołtysami to się radnym nie podoba, bo to nie oni są najważniejsi, niczym się nie interesują, są tacy których mieszkańcy 2 lata nie widzieli, wyjdą spod kamienia przed wyborami i poszukają ofiar do manipulacji. Przewodniczącego na dyżurze nie uświadczysz - 1200zł diety za brak kompetencji i ignorowanie obowiązków- słono ten pseudo szef kosztuje

 • 3 miesiące temu | ocena +11 / -7

  Mieszkaniec

  Panie Marku, ma pan rację, że broni pan Rodziny. Niestety Pani Renata dobrała sobie do ekipy w wyborach ludzi łasych na zyski, no i przeszli do obozu wroga. Ja zostaję w domu w dniu referendum, cała moja Rodzina też, moi znajomi także. Mam nadzieję, że "odważniacy" za cudze pieniądze, jak przegrają, podadzą się do dymisji. To dopiero będzie o czym pisać

  • 3 miesiące temu | ocena +1 / -1

   za Wujtem mórem

   moji znajomi tez zostają w domu a Choladni ...

 • 3 miesiące temu | ocena +11 / -12

  odwrotowiec

  A czemu tak namawiaja za zostaniem w domu, przeciez mozna isc i pokazac ze jest sie za Wojtem, no ale sami chyba w to nie wierzą.

  • 3 miesiące temu | ocena +7 / -2

   Tak jest

   Odpowiedzi jest bardzo prosta. Chodzi o to aby nie było odpowiedniej frekwencji. Brak frekwencji, referendum nie ważne. Aby referendum było ważne, musi wziąć w nim udział ok. 1380 osób. 3/5 głosujących w wyborach.

 • 3 miesiące temu | ocena +11 / -17

  Ela

  Ja zostaje w domu i moja rodzina też. Współczuję Pani Wójt współpracy z tymi ludźmi. Żenada

  • 3 miesiące temu | ocena +12 / -7

   Ola

   Ja współczuję współpracy z Panią Wójt

   • 3 miesiące temu | ocena +9 / -0

    Aneta

    Ola dlaczego współczujesz? Pracowałaś albo pracujesz ?

    • 3 miesiące temu | ocena +7 / -5

     Anonim

     Wyniki wyborów na wolne stanowiska mówią same za siebie... "...z powodu braku kandydatów na w/w stanowisko". Proszę sobie odpowiedzieć: Czy jest jest dobra współpraca z Panią Wójt?

  • 3 miesiące temu | ocena +7 / -5

   anty Fred

   zostań, inni wybiorą za Ciebie.

 • 3 miesiące temu | ocena +13 / -9

  Ewa

  A Radni tacy ŚWIĘCI? Brak słów. Nie Wójt jest tutaj winien, a wszystko co dzieje się w tej gminie można zawdzięczać właśnie RADZIE. Oni wszystko uchwalają a Wójt to przecież tylko tzw. "SŁup" Sami jadą, podżegają, zaczepiają, a później bardzo pokrzywdzeni. Jak sami, to mogą kogoś obrażać, ale jak ktoś się broni, bądź najbliższa rodzina staje w obronie to przecież wielki problem. Przecież radni to osoby publiczne, powinny liczyć się z konsekwencjami pełnienia takich funkcji. Obecna Wójt zawsze była z mieszkańcami tej gminy, a radni robią wszystko, żeby zaszkodzić tej gminie. Wstyd, żeby tak srać we własne gniazdo. Ciekawe kiedy się opamiętacie.

  • 3 miesiące temu | ocena +7 / -6

   antyFred

   cóż, jaki wójt taki wyborca ... jeśli ktoś zapyta czemu gmina tak wygląda to właśnie dlatego ..

   • 3 miesiące temu | ocena +5 / -3

    Tak jest

    Gmina wcale tak źle nie wygląda. Przynajmniej kostka brukowa jest posprzątana wzdłuż drogi powiatowej.

  • 3 miesiące temu | ocena +3 / -6

   Jst

   Aż nie wierzę w to co przeczytałam. Jeżeli mieszkańcy mają takie pojęcie o pracy wójta i rady to jest żałosne. Przed umieszczeniem komentarza dobrze by było zapoznać się z ustawą o samorządzie gminy i zrozumieć komu jakie zadania są przypisane. Szok

  • 3 miesiące temu | ocena +7 / -10

   swiadomy

   Wójt to słup? gdzie ty człowieku żyjesz, widac ze masz zero pojecia o samorzadzie. To wójt przygotowuje uchwaly, ktore Pani Wójt chcialaby zeby Radni z zamknietymi oczami.i uszami przeglosowywali bez pytan i wnikania w szczegoly, no ale jak cos wyjdzie nie tak to wina radnych bo przeciez byli za.

   • 3 miesiące temu | ocena +10 / -6

    ewa

    Wójt przygotowuje uchwały? Weź się dokształć człowieku, wójt to ma władzę wykonawczą, a rada uchwałodawczą. Coś masz oczy zamydlone, jak większość tych radnych co wszystkim wciskają ciemnotę i zakłamanie. Niech się do roboty lepiej wezmą, darmozjady, bo po kasę to są pierwsi. Żeby radny za podżeganie 1200 zł. brał. Kąsa rękę co go karmi. Dworska gnida.

    • 3 miesiące temu | ocena +0 / -0

     Oniemiała

     Taką rękę co karmi to tylko całować i sciskac

    • 3 miesiące temu | ocena +3 / -4

     On

     Żenada, podstawowy brak wiedzy

 • 3 miesiące temu | ocena +5 / -1

  Doktór z Przemyśla

  (64569/09). W tej sprawie Europejski Trybunał Praw Człowieka (ETPCz) uznał odpowiedzialność właściciela portalu internetowego za komentarze umieszczane przez użytkowników pomimo tego, że właściciel usuwał komentarze niezwłocznie po otrzymaniu zawiadomienia o ich bezprawnym charakterze

 • 3 miesiące temu | ocena +16 / -5

  Jonasz

  "Na koniec inicjatorom referendum dedykuję słynne zdanie z „Wesela” Wyspiańskiego: Miałeś chamie złoty róg, ostał ci się ino sznur" - cytuję Fred. Ludzie, czy ja czegoś nie rozumiem, czy ten człowiek nie wie o czym mówi. Ten tekst to idealnie pasuje nie do inicjatorów tylko do niebawem odwołanej wójt. Jak to się potocznie mówi -ogarnij się chłopie.

  • 3 miesiące temu | ocena +1 / -5

   ReBel

   Tłumaczę: Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Pasuje i tu i tu

 • 3 miesiące temu | ocena +12 / -9

  GK

  Wczoraj sama wójt latała po wsiach i gazetki swoje upychała do szynek na siłę. Co ona sama została? Nikt nie chce jej pomóc. No uznanie innych godne szacunku. Chyba to jednak kres!

 • 3 miesiące temu | ocena +10 / -10

  Mieszkaniec

  My idziemy.

 • 3 miesiące temu | ocena +4 / -2

  J,uaą

  A kto chce odwołać panią Wójt ?

 • 3 miesiące temu | ocena +9 / -10

  Strażak że Strzyżewic

  OCZYWIŚCIE ŻE NIE IDZIEMY NA REFERENDUM

  • 3 miesiące temu | ocena +6 / -9

   Weri

   nie idźcie, ale jeśli frekwencja będzie, to wtedy będziecie sobie w brodę pluć, bo pójdą tylko jej przeciwnicy i się okaże że 100% jest za odwołaniem wójta

  • 3 miesiące temu | ocena +8 / -0

   Parzno

   BRAVO TY! I tak trzymać.

 • 3 miesiące temu | ocena +6 / -10

  Merkury

  Panie Marku,poziomem nigdy nie dorównasz tym ludziom

 • 3 miesiące temu | ocena +17 / -24

  Strażak z Kluk

  NIE IDZIEMY NA REFERENDUM!!!!! TO NAJLEPSZY WÓJT OD POWSTANIA TEJ GMINY.

  • 3 miesiące temu | ocena +7 / -4

   Aut

   Buhaha. Taki komentarz może napisać tylko Renata lub Marek.

 • 3 miesiące temu | ocena +9 / -9

  Merkury

  w artykule pan Marek broni się teraz i mówi o swoich dzieciach. To może wypadało dać przykład temu dziecku? Ale to chyba za trudne dla pana, prawda? A komentarze zostały szybko usunięte, bo interweniowali sami pomówieni u redakcji! I ten cytat na końcu żenada. Ale przed panem jeszcze kilka spraw w sądzie, to może w końcu udowodnią autorstwo

  • 3 miesiące temu | ocena +11 / -11

   rusiec

   czytam i sie pytam, kto w tej gminie mieszka, że takich ludzi wybiera na wójta ? to jest żenujące ...

   • 3 miesiące temu | ocena +9 / -4

    Ewa

    A skąd ta Rada. To w ogóle abstrakcja.

   • 3 miesiące temu | ocena +10 / -9

    Klucok

    Żenujący to jesteś Ty . A nie ,nasza Pani Wójt.

 • 3 miesiące temu | ocena +6 / -0

  Tylko tak

  Ludzie dajcie spokój. Pokój i dobro.

 • 3 miesiące temu | ocena +18 / -12

  radek

  Niewiarygodne. Chłop żali się, że jego dziecko płakało, bo przeczytało coś nt mamy. A czy ten człowiek pomyślał, że nie tylko ona ma dzieci i nie tylko jego dzieci umieją czytać. Człowieku zanim kogoś obrazisz zastanów się czy byłoby Ci miło jak obrażali by Ciebie. Teraz pokrzywdzonego wielce udaje. Nie da się w to uwierzyć.

  • 3 miesiące temu | ocena +10 / -3

   XYZ

   Moje dzieci też płakały razem ze mną jak mnie bez powodu zwolniła

 • 3 miesiące temu | ocena +12 / -9

  Za lata dziękujemy.

  I nie prosimy o więcej.

 • 3 miesiące temu | ocena +4 / -4

  Dickers

  Ale dno . Donosiciele w obronie rodziny - taki powinien być tytuł !

  • 3 miesiące temu | ocena +17 / -10

   taka prawda

   to prawda, dno w tej gminie nastało od czasu wyboru nowego wójta, a dalej tylko gorzej ..

   • 3 miesiące temu | ocena +11 / -1

    Tak myślę

    Akurat takie standardy w tej gminie są od wielu lat. My w wieku średnim też mamy dość tej pary w gwizdek. Radni i wójt powinni się porozumieć, a nie wzajemnie oskarżać. Aby być radnym do pewnych zachowań trzeba dorosnąć. I pasowałoby też mieć nieco pojęcia o samorządzie. Dla nas mieszkańców byłoby łatwiej.

 • 3 miesiące temu | ocena +2 / -8

  xyz

  Ludziom się wydaje, że jak "niby anonimowo" wyleją na kogoś kubeł pomyj, to są bezkarni. Potem się dziwią, że ustalenie kim są to tylko kwestia chęci i zaangażowania organów ścigania. A później znowu zgrzytanie zębami przed sądem, bo tak twarzą w twarz przed sędzim, to rura mięśnie niejednemu.

  • 3 miesiące temu | ocena +3 / -2

   Debil jestes

   Prawda w oczy kole matole?

 • 3 miesiące temu | ocena +12 / -6

  Kate

  Widze że radni z Kluk działają. Bierzcie przykład ze Szczercowa. U nas nikt nie jest przyklejony do stołka. Jak komuś odbija to out.

 • 3 miesiące temu | ocena +17 / -12

  Ewa

  Znam go, to facet z zasadami. A to. że broni swojej żony przed zaszczuciem to źle? POPIERAM JĄ I JEGO.

  • 3 miesiące temu | ocena +6 / -8

   Leon

   Nie znam go, poznaję z tego co tu czytam. Wstyd mi jest, bo jestem z tej gminy.

   • 3 miesiące temu | ocena +4 / -0

    Tomeek

    Leon: Wstyd Ci jest że jesteś z tej gminy! A przecież ludzie z tej gminy to ,,wstydu nie mają ,, z tego co tu czytam o tych ludziach z tej gminy..

  • 3 miesiące temu | ocena +10 / -11

   sad

   skoro zona czy rodzina czuje sie zaszczuta to czemu do sadu z tym nie poszli ? bo nie mieli z czym ? nie ma to jak teraz udawać ofiarę, sad rozstrzygnął kto kogo obraził ...

 • 3 miesiące temu | ocena +15 / -8

  Kluki

  Pan Marek THE BEST mój IDOL,

 • 3 miesiące temu | ocena +14 / -6

  ReBel

  Kij ma dwa końce. Podejrzewam, że radni tacy bez winy nie są i robią wszystko aby zdyskredytować urzędującą. Jak to mówią tonący brzytwy się chwyta. A postawmy jeszcze pytanie czy wszyscy Radni to taka wykwalifikowana kadra samorządowa co się zna na wszystkim?….Nie sądzę. Referendum wszystko rozstrzygnie i nawet jeśli oponenci wygrają oby ich kandydat był idealnym gospodarzem. Polak zawsze będzie marudził raka już jego natura. Łatwo oceniać innych ale wziąć odpowiedzialność ma siebie to już ciężko. A tych co mają odwagę to robić trzeba kopać to już taka nasza natura.

 • 3 miesiące temu | ocena +5 / -1

  socjo

  niektórzy to maja ciągotę na szkło, zamiast siedzieć cicho i nie chwalić sie własna głupota i bezmyślnością, to sie pchają na ekspono0wane stanowiska a wtedy juz dowiadują wszyscy o głupocie ..

 • 3 miesiące temu | ocena +4 / -4

  Rydzyk się pogubił

  Mąż radnej okazał się Fredem, a jego freda lizała sekretarka Tosia,co go potem kopła w dupe bo Fred mały był. Póżniej miała dziecko nieślubne, nie wiadomo z kim... Jak u Karingtonów z Dynastii

 • 3 miesiące temu | ocena +11 / -9

  Im krócej to jeszcze potrwa, tym lepiej

  Śladu skruchy, buta, poczucie wyższości, dalsze obrażanie oponentów. Ja zniżę się do poziomu i zagłosuję przeciw.

 • 3 miesiące temu | ocena +11 / -9

  Ania

  Kluki stały się muzeum PRL. Nic się nie da, a władzy trzeba się podlizywać, My młodzi mamy dość!

  • 3 miesiące temu | ocena +5 / -1

   Tak myślałem

   Akurat takie standardy w tej gminie są od wielu lat. My w wieku średnim też mamy dość tej pary w gwizdek. Radni i wójt powinni się porozumieć, a nie wzajemnie oskarżać. Aby być radnym do pewnych zachowań trzeba dorosnąć. I pasowałoby też mieć nieco pojęcia o samorządzie. Dla nas mieszkańców byłoby łatwiej.

   • 3 miesiące temu | ocena +15 / -11

    Kate

    Odwołanie radę i wybierzcie nowa. Widzę że ta wasza rada to jakieś stado podpuszczające wszystkich dookoła. Wstydzić się powinni ci którzy na nich głosowali.

 • 3 miesiące temu | ocena +17 / -5

  Mieszkam i myślę

  Strach komentować bo do sądu podadzą. Taką wolność mamy w gminie Kluki...

  • 3 miesiące temu | ocena +10 / -13

   wyborca wójtowej ?

   komentuj, tylko nie tak jak mąż wójtowej, to proste, przynajmniej tak mi sie wydaje ... każda wolność ma swoje grancie, p. Marek Kaczmarkiewicz ją przekroczył. Jak rozumiem dla Ciebie wyzywanie innych od zdrajców i szumowin to wolność słowa ?

   • 3 miesiące temu | ocena +9 / -4

    A co tam

    To są emocje, a czasem bywają nieracjonalne. Nie każdy ma język typu ą ę. Wiadomo, nie powinno się obrażać.

 • 3 miesiące temu | ocena +42 / -18

  Sondaż

  Kto idzie na referendum: strzałka w GÓRĘ a kto nie idzie: strzałka w DÓŁ

 • 3 miesiące temu | ocena +24 / -11

  mieszkaniec gminy

  jeśli ta Pani zostanie dalej Wójtem to zakopię się 3 metry pod ziemią ze wstydu za mieszkańców, że tak zdecydowali. Z Kluk śmieją sie już nie tylko w powiecie ale i województwie ... A co do komentarzy obraźliwych, nic nie dziej sie bez przyczyny, obecna Pani Wójt nigdy nie szanowała swojego poprzednika tak samo jak nigdy nie szanowała radnych, każdy ma to na co sobie zasłużył. Jeśli ktoś chce by sie do niego zwracano z szacunkiem niech sam innym okazuje szacunek. A mieszanie i wykorzystywanie do tego sporu dzieci jest poniżej pasa.

 • 3 miesiące temu | ocena +20 / -16

  Zawiedziony

  Ja również się wybieram.Mam nadzieję,że mieszkańcy zrozumieli,że źle wybrali.

 • 3 miesiące temu | ocena +25 / -15

  Jurek

  Pan Marek przekonał mnie. Pójdę i zagłosuję za odwołaniem.