reklama
reklama

Policjant z Bełchatowa uratował życie mężczyzny. „Rozpoczęła się walka z czasem”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KPP w Bełchatowie

Policjant z Bełchatowa uratował życie mężczyzny. „Rozpoczęła się walka z czasem” - Zdjęcie główne

foto KPP w Bełchatowie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dyżurny z bełchatowski otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który chce popełnić samobójstwo. Policjant natychmiast skontaktował się z mieszkańcem naszego powiatu i rozpoczął walkę o jego życie i zdrowie. Jak przebiegała interwencja?
reklama

We wtorek, 27 lutego, do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, zgłosiła się kobieta, która bała się o swojego znajomego. Dzwoniąc pod numer alarmowy 112, przekazała, że mężczyzna w kryzysie emocjonalnym znajduje się gdzieś w lesie. Podała również numer telefonu znajomego oraz jego dane osobowe. Taka informacja trafiła do bełchatowskiej komendy policji.

- Powaga sytuacji wymagała natychmiastowego działania. Rozpoczęła się walka z czasem. Dyżurny bełchatowskiej policji aspirant sztabowy Jan Adamczyk natychmiast zatelefonował pod podany w zgłoszeniu numer, aby nawiązać kontakt z potrzebującym pomocy i ustalić gdzie mężczyzna się znajduje – relacjonuje Iwona Kaszewska, rzecznik bełchatowskiej policji.

Dyżurny przez kilkanaście minut kontynuował rozmowę, nie dopuszczając do przerwania połączenia. Cały czas uspokajał mężczyznę. Zdobył też informację o miejscu jego pobytu i natychmiast wysłał tam patrol policji. Następnie kontynuował rozmowę z 43-latkiem aż do przyjazdu mundurowych.

- Mężczyzna finalnie został przekazany załodze ratownictwa medycznego i trafił do szpitala pod opiekę specjalistów. Dzięki profesjonalnemu działaniu dyżurnego w tej kryzysowej sytuacji zostało uratowane kolejne ludzkie życie - mówi Kaszewska.

Jak dodaje, policjanci priorytetowo traktują każdy sygnał dotyczący zagrożenia czyjegoś życia i zdrowia. W takich przypadkach bardzo ważna jest jednak pomoc rodziny, znajomych czy innych świadków zdarzenia, którzy nie lekceważą sytuacji.

- Przypominamy, że osoba w kryzysie emocjonalnym może szukać pomocy zupełnie anonimowo choćby poprzez kontakt telefoniczny ze specjalistami na różnych infoliniach np. w Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym pod numerem telefonu 800 70 22 22 lub w Kryzysowym telefonie zaufania Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, pod numerem telefonu 116 123 – przekazuje Iwona Kaszewska.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama
reklama